Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy a jómódú...

Mit tegyek hogy a jómódú párom mellett én, mint csóró nő ne érezzem magam "elanyátlanodva"?

Figyelt kérdés

felállás:

külön élünk, menyasszony-vőlegény kapcs.

a párom 300 ezreket keres, félretesz, gyűjtöget, nincsenek tartozásai(ez mellett panaszkodik, hogy nincs pénze)

én a létminimumon élek (két 4 órás munkahelyem van, épphogy elég a rezsimre)


félreértések elkerülése végett:


nem az a típus vagyok, aki a pénzre hajt!szeretem a vőlegényem.és volt már barátom, akit én tartottam el jóformán anno.


és a problémámra egy példa:


neki, ha belemegy a szemébe egy szempilla, képes magándokihoz rohanni 5-10 ezrekért.

jelenleg én most olyan erősen meg vagyok fázva, hogy most ment át tüdőgyulladásba, alig alszok, köhögög, stb

a párom látja min megyek keresztül

és amikor mondtam, vegyen már légyszi egy orrcseppet, szabályosan ZAVARBA jött és mentegetőzött, hogy nincs nála pénz, mert kártyán van (ha akart volna, vett volna)

ez mellett látja, hogy nekem komolyan egy vacak neocitranra nincs pénzem, nemhogy antibiotikumra!! jóformán a szüleim kölcsöneiből élek, és eszébe nem jutna segíteni rajtam, akár egy 200 ft-os c vitaminnal sem.


Úgy érzem, MINTHA BAJBAN NEM LENNE A TÁRSAM, remélem lejött, hogy nem a pénzére hajtok, csak valahogy AZ ANYAGIAKON KERESZTÜL LÁTOM EZT, vagy érzem ezt, mintha nem is tudom.


Mit tehetek én ez ellen, hogy ne ezt érezzem?


2011. ápr. 13. 08:09
1 2 3 4 5 6 7
 41/68 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos nem tűnik másabbnak.

Lesz blokkellenőrzés, miért pisiltél a nyilvános WC-be, miért dobtál 50 Ft-ot a vöröskeresztes gyűjtőgömbbe, miért kerül a tamponod ennyibe, és főzzél szalontüdőt zsemlegombóccal, mi az, hogy a szagát sem bírod, ő keresi a pénzt. Főzzél pacalt havonta 2x, nem kell hánynod, ha a főzés előtt nem eszel, ő adja a pénzt rá.

2011. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/68 A kérdező kommentje:

csak jelenleg itt vagyok az egész fejem be van dugulva, és nem érzem hogy bárkit is érdekelne ha kinyúvvadnék


törődéshiányom van :(


és nem tudom mit tegyek

2011. ápr. 13. 10:45
 43/68 anonim ***** válasza:
90%

"és megszokott hívni engem is vacsizni, vagy ebédelni (habár nem éttermekbe) a baj ott van, hogy ha költ is rám, Ő SZABJA MEG, hogy MIT, valahol érthető, nekem mondjuk pazarlás és ez rendszerint nem egyezik meg azzal, amire tényleg szükségem lenne.

pl orrcsepp nincs, de gyros van....ha érthető"


Érthető, persze. ÖNZŐ. De jófejségnek akarja ezt beállítani, mert lám, vett Neked gyrost.


Azaz: ő elf.ngja magát, hogy gyrost akar enni, akkor Neked is azt kell, még ha taknyod-nyálad egybe is folyik és be van dugulva az orrod, mert nincs pénzed orrcseppre.


De ha Te mondanád spontán, hogy "hmmm úgy ennék egy gyrost" (vagy akármit)


Szerintem az nem anyagiassság, hogy ha a párja beteg és nincs pénze gyógyszerre, akkor igenis mondjon le az 1000 ft-os légfrissítőről (de anélkül is ki tudná köhögni a c vitamin árát)

Bocs, de ez egy GONOSZ ember.

2011. ápr. 13. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/68 anonim ***** válasza:
39%
Na most. eddig a csávót akartam megérteni, de feljött bennem egy emlék, volt szobatársam és a csaja. Ő is állandóan mindent kiszámolt, még a közös mozijukat is. viszont nemsokára egybekellnek. :D Szóval gondold át akkor mégis, de beszéljétek meg, értsd meg az érveit, és dönts.
2011. ápr. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/68 anonim ***** válasza:
100%

Amig nem olvastam végig az összes kommentedet,azt gondoltam,csak egy alapos beszélgetés kell.


Párom is iylen volt,szülei elkényeztették,sosem kellett semminek néznie az árát,most jól keres,én még diákmunkázok suli mellett 8igaz én döntésem hogy kell a másoddiploma,jól megfog ez térülni).

Sosem gondolt bele hogy ha pl neki rendelt kaja kell mert váratlanul állait be és nem főztem,akkor hogy esetleg nekem minimálbérből rezsi lakbér kifizetése után marad 20ezrem egy hónapra,simán mondta hogy "van apród? (2ezer),mert neki csak 10ezrese van,fizessek már...)


Meguntam,épp egy ilyen beteges időszak után amikor leküldtem gyógyszertárba ,mert odáig nem birtam elmászni,és elkérte volna a kb 3 ezer forintot..ugy hogy aznap is nálam ebédelt-vacsizott,nem is főzeléket h olcsó lenne...

kiakadtam,betegen alig volt hangom,de leüvöltöttem mérgemben a fejét hogy nem igaz hogy nem veszi észre magát,hogy nekem mibe kerül még ő is plusszba mikor a fizum örülök ha elég saját magamra...

azóta 2 év telt el,akkorát változott,hogy a bankkártáyját is elvehetem akármikor (persze nem élek ezzel vissza).


Lehet egy kiscsit erélyesebben kellene elbeszélgetni vele,ugy látszik nála az egyértelmű kérés sem elég.


Ha ugysem,akkor ha nagyon akarod megpróbálhatod hogy milyen együtt lkani,ha nem megy,akor tedd ki még időben

2011. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/68 anonim ***** válasza:
100%

Ekkora skóttal hogy bírtad ki eddig is egyáltalán?Bocs, de én ezt gondolom.Én otthagynám a francba.Később se lesz jobb vele.Hiába keres jól, sosem fog anyagi támaszt nyújtani neked, márpedig férjként azért azt is ellehetne várni tőle.

Ez az ember vagy született smucig, vagy nem szeret igazán.Sőt, inkább úgy mondanám, jobban szereti a pénzt még nálad is!Egy vacak gyógyszert nem képes venni neked, ez azért elgondolkoztató, nem?

2011. ápr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/68 anonim ***** válasza:
92%

Én ezt dettó átéltem. A felállás annyival volt másabb, hogy a szülei pénzéből volt arca a volt vőlegényemnek.

10 évvel ezelőtt keresett fél misit apu és minden nap elmondták milyen csórók. Ha pici fiának megtetszett egy telefon és a közelbe nem lehetett kapni akkor Pestre felutaztak érte. Szóval hagyjuk. Én kicsit jobban kerestem mint minimálbér, de albiba laktam és önfenntartó voltam. Ha néha kegyeskedett elmenni velem valahova neki nincs pénze kijelentéssel akkor én szivesen kifizettem aztán véletlen előkerült 5 e ft a zsebéből, persze nem azért mert fizetni akart.

Ha rám hallgatsz úgy kirúgod hogy a lába nem éri a földet!!!

A férjemmel csóróba kezdtük és 8 év alatt nagyon sok mindent felépítettünk együtt. Azóta jobban keresek mint a volt vőlegényem apuci cégénél, mert a munka mellett jártam suliba és építgettem a karrierem. Persze jobb ha kapjuk, nem kell érte megküzdeni, de nekem ezt dobta a gép.

Utólag nem tudom hogy lehettem ilyen marha hogy 4 évig vele voltam.

Hidd el a házasságba sem lesz különb.

Jelenleg itthon vagyok a gyerekeinkkel gyeden és valahol kiszolgáltatott helyzet, mert ok hogy a max.-ot kapom, de a fizumhoz képest ez nekem egy nagy nudli.

Gondolj bele hogy otthon lennél a gyereketekkel és ugyan ezt csinálná. Hűséges? Más is lehet az! Ne tedd magad ki ilyennek!


30/N

2011. ápr. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/68 anonim ***** válasza:
90%

Elolvasva komentjeidet, valahogy az érződik ki belőle, hogy elfogadtad ezt a helyzetet és beletörődtél sorsodba. Az eszeddel tudod mi az ami rossz neked, de csak magadban pufogsz. És kezdesz átmenne mártirkodásba. Ahelyett, hogy a sarkadra állnál és kiosztanád azt a fiickót, magadat sajnáltatod. Persze igazad van és megértem a helyzeted, de most jött el az ideje, hogy tisztázzátok a lapokat! Ha a pasi lehet veled önző, smucig, stb. Te is lehetsz vele bátrabb. Hisztizz, lázadj, mondd ki mi bánt, lehet csak egy jó veszekedés hiányzik. Egyik hozzászóló márt irt ilyenről. Neki bevált. Lehet attól félsz ha kipakolsz neki sérelmeidről, akkor elhagy? Mondjuk irtad, hogy volt, hogy rákérdeztél, mi lesz ha együtt lesztek és jön a gyerek neked meg nem lesz munkád. Mire annyit mondott az más. Ez a válasz nem nyugtatott meg, vissza is kérdezhettél volna és még most sem késő újra feltenni neki ezt a kérdést. Ha megint ez a válasza, kérdezz vissza. Miben lenne más? Mégis hogyan gondolod, kifejtenéd? Magyarázd el, hogy én is értsem.

ilyenekre gondolok, egy próbát megér.

2011. ápr. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/68 anonim ***** válasza:
90%

Nehéz ezt így ismeretlenül mondani, de nekem azok alapján amit leírtál, azt jött le: MENEKÜLJ EBBŐL A KAPCSOLATBÓL!!

Még nem vagy a felesége, a tenyerén kéne hordoznia téged. Ha már most ilyen, mi lesz később.

Keress más valakit magadnak.

2011. ápr. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/68 anonim ***** válasza:
100%

Az is lehet (ez persze nem menti őt fel semmi alól), hogy elejétől fogva mindketten a saját pénzetekből éltetek. Úgy értem vannak olyan párok akik sose hívják meg egymást mondjuk kávéra hanem mindketten mindig fizetik a saját részüket. Ha vásárolnak akkor is így van sőt ha nyaralnak akkor is minden úgy megy mintha két idegen menne nyaralni. Ha eleve így megy a kapcsolatotok attól még vehetne egy orrcseppet vagy akármit, de lehet úgy érzi, hogy nem kell, mert mindenki intézi a maga ügyét. Ha tényleg így működik a kapcsolatotok akkor sose fog változni, mindig az elején kell lefektetni a szabályokat, még ezeket is.

Ettől függetlenül rengeteg jó módú embert ismerek még családon belül is akik folyton nyomatják, hogy jaj de sok félre tett pénzük van, de ha szarban vagy (ismétlem család tagról van szó) akkor előadja, hogy jaj neki most nincs pénze (két nappal ezelőtt arról áradozik hogy mennyi megtakarítás van a számláján) és nem tud kisegíteni mondjuk 2-3 ezerrel akár egy napra se, mert jaj neki nincs, és egyébként is inkább spóroljál, meg ne napról napra élj (mellesleg spórolok, de volt hogy egy évig nem volt munkám hiába jártam interjúkra). Másik oldalon meg ott van a férjem családja, akiknek nincs sok pénzük van, hogy a kaját is kétszer meg kell gondolni, hogy legyen-e krumpli vagy vehetnek-e hozzá húst is. De mikor épp viszonylag jó helyzetben vannak akkor rögtön adnak, segítenek, csak nekünk nehogy hiányt kelljen valamibe szenvedni.

Következés képen akinek van pénze az sokkal zsugoribb mint akinek nincs.

2011. ápr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!