Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy a jómódú...

Mit tegyek hogy a jómódú párom mellett én, mint csóró nő ne érezzem magam "elanyátlanodva"?

Figyelt kérdés

felállás:

külön élünk, menyasszony-vőlegény kapcs.

a párom 300 ezreket keres, félretesz, gyűjtöget, nincsenek tartozásai(ez mellett panaszkodik, hogy nincs pénze)

én a létminimumon élek (két 4 órás munkahelyem van, épphogy elég a rezsimre)


félreértések elkerülése végett:


nem az a típus vagyok, aki a pénzre hajt!szeretem a vőlegényem.és volt már barátom, akit én tartottam el jóformán anno.


és a problémámra egy példa:


neki, ha belemegy a szemébe egy szempilla, képes magándokihoz rohanni 5-10 ezrekért.

jelenleg én most olyan erősen meg vagyok fázva, hogy most ment át tüdőgyulladásba, alig alszok, köhögög, stb

a párom látja min megyek keresztül

és amikor mondtam, vegyen már légyszi egy orrcseppet, szabályosan ZAVARBA jött és mentegetőzött, hogy nincs nála pénz, mert kártyán van (ha akart volna, vett volna)

ez mellett látja, hogy nekem komolyan egy vacak neocitranra nincs pénzem, nemhogy antibiotikumra!! jóformán a szüleim kölcsöneiből élek, és eszébe nem jutna segíteni rajtam, akár egy 200 ft-os c vitaminnal sem.


Úgy érzem, MINTHA BAJBAN NEM LENNE A TÁRSAM, remélem lejött, hogy nem a pénzére hajtok, csak valahogy AZ ANYAGIAKON KERESZTÜL LÁTOM EZT, vagy érzem ezt, mintha nem is tudom.


Mit tehetek én ez ellen, hogy ne ezt érezzem?


2011. ápr. 13. 08:09
1 2 3 4 5 6 7
 51/68 anonim ***** válasza:
100%
Több hosszú kapcsolatom volt mielőtt férjhez mentem, de ilyen jellegű anyagi problémákkal soha nem találkoztam... amíg külön háztartásban voltunk a pénz is külön volt... ha elmentünk, egyszer egyik, másszor másik fizetett... összeköltözésnél közös kassza lett... most, hogy család vagyunk meg pláne... ha ez Neked most ekkora fejtörést okoz, pontosan át kéne beszélni, hogy esküvő után az anyagiakat hogyan képzelitek... mert ha úgy gondolod, esetleg bajok lesznek, most még kiléphetsz a kapcsolatból... nagyon fontos, hogy csak olyan kompromisszumot vállalj be, amivel boldog lehetsz... amúgy a kérdésedre válaszolva semmit nem tehetsz, hogy ne így érezz, mert valószínűleg nem stimmelnek a dolgok és Te ezt nagyon is érted... légy őszinte magadhoz, ez a legjobb tanácsom...
2011. ápr. 13. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/68 anonim válasza:
0%

Nem olvastam vegig az osszes hozzaszolast de elege megoszlik.

Itt mindenki osztja az eszt, de az info keves arrol hogy igazan velemenyt lehessen mondani. Es azok is szubjektivek.


Kedves kerdezo - neked kell eldontened hogy mikent szabadulj meg az erzestol stb stb.


Itt mindenki a sajat erzeset mondja ami nem biztos hogy a te esetedben helyes dontes lenne.


Azt meg jegyeznem hogy nektek NOKNEK SEMMI SEM JO.


En hasonlo szituban voltam mint a kerdezo.


Diohejban

Mennyasszonyom volt a hogy, megkapott mindent, utazgattunk jottunk mentunk epitkeztunk (s hala neki elbuktam)


O tobbet keresett mint en, nem fizetett egy kannyi rezsit se, es kajat se, neha meg az autoja reszletet is en fizettem be, valamint a haz reszletbe sem szallt be.

Amikor meg baj volt akkor csak sunnyogott. A kollegaknak elobb hozott gyogyszert mint nekem akivel EGYUTT ELt.


Szoval nem ertelek benneteket csipkerozsikak.


Ami az en szubjektiv velemenyem hogy ON is legyen, szerintem hagyd ott. Mindig fuggeni fogsz tole, hacsaknem fordul a kocka es te keresel majd x ezreket. de erre nem lehet apellalni.


A sajat hibambol kifolyolag meg tudom erteni a parod,hogy nem teszi a penzet a kozosbe.


A masik meg hogy biztos vagyok benne hogy vett volna vitamint vagy amire szukseged lett volna, csak mondani kell,mert mi ferfiak nem vagyunk gondolat olvasok, en specilal utalok taagatni hogy mi a nyugje a kedvesnek.


keress inkabb hasonlo gondolkodasu partnert mint amilyen te vagy...

2011. ápr. 13. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/68 anonim ***** válasza:

Én úgy vettem le, hogy szó szerint mondta a párjának, hogy "meg vagyok fázva, nem tudnál kisegíteni egy neoctirannal/orrcseppel" és a pasi nem vett.

Lehet, nem is fogta fel, hogy nincsen pénzed gyógyszerre, ha nem közölted vele szó szerint? (Abban igaza van az előzőnek, hogy a pasikkal minden szó szerint kell közölni... :S)

2011. ápr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/68 anonim ***** válasza:
Persze,hogy törődéshiányod,hisz nem érdekli,hogy mi van veled,mert ha törődne akkor vinne mindenféle vitamint kérés nélkül,főzné a meleg teát stb.Megkérdezhetem miért nem költöztetek még össze?Mert ahogy a szavaidból kivettem már elgondolkoztál ezeken a dolgokon amiket az előttem szólók is felvettetek.Igazából lakva ismeri meg a másikat az ember.Lehet változna a helyzet,de ha mégsem még mindig visszaléphetsz.
2011. ápr. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/68 A kérdező kommentje:

A válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 11:08


nálunk is volt így, hogy neki 20ezrese van, fizessek én (fizettem, úgy hogy tudtam nem marad pénzem holnapra)


ő, és ahogy más is írta az erélyesebb fellépés vezetne eredményre


amitől félek, hogy nehogy azt higyje a pénze kell....


utolsó jól látja, igen én kértem orrcseppet, vitamint

egyiket sem kaptam

és szerintem is kérés nélkül eszébe kellene hogy jusson

egyik éjszaka kimentem a másik szobába aludni, hogy ne zavarjam a folytonos köhögésemmel, meg ilyenek, viszont hajnalban átjött hozzám nyarvogni, hogy nem akar nélkülem aludni, nem zavarom, menjek vissza az ágyba


tehát valahol mutat egyfajta törődést, valószínű az hogy milyen pénz nélkül csóróskodni, NEM AKARJA MEGLÁTNI, átérezni, arról tudomást venni, nem akar segíteni


volt, hogy olyat is mondott anno, hogy bántja hogy így állok, mert amikor ajándékozni akar engem pl szívesebben venne egy arany nyakláncot nekem, mint cipőt, amit muszáj, mert arra nekem nincs, de valamiben járnom kell

tehát neki ez olyan visszás dolog, vagy mi, remélem sikerült levezetnem mit érezhet ő


tényleg valahol meglehet érteni, mindenki felnőtt emberrel akar élni, nem egy eltartandó gyerekkel


viszont piti orrcseppes dolgoknál is hogy ezt kapom nekem túlzás


jelenleg miattam az én unszolásomra váltott munkahelyet és keres dupla annyit, mint eddig, egyenlőre ezt próbálom belé sulykolni, hogy lássa az én ötletem volt, én voltam valahol a "pénzének szerzője" mert ebben is azt látja csak, ő dolgozik érte, én semmit nem teszek


azért nem költözöm még hozzá, mert még félek, hogy nehogy hierarchia alakuljon ki

2011. ápr. 14. 11:35
 56/68 anonim ***** válasza:
szerintem legközelebb mond meg neki világosan, hogy nincs pénzed vegyen neked gyógyszert, hogy meggyógyulj, vagy hogy te akartál ilyen kaját enni te fizesd, kicsit nehéz lehet a felfogása, meg kell neki magyarázni tisztán előbb utóbb csak felfogja, annyira meg már csak ismer hogy tudja nem a pénzre hajtassz
2011. ápr. 15. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/68 A kérdező kommentje:

volt, hogy világosan mondtam neki ilyesmit

pl kértem tőle 2000 ft-ot (a hétre, hogy legyen pénzem szűkösen kajára a melohelyre)

aztán mondtam, hogy majd megadom és nem mondott rá semmit, tehát várja

ezután egyik nap magától kitett nekem az asztalra még 2000-et

este mondtam neki, ó most már 4-el jövök...

erre sem mondott semmit


volt, hogy egyszer nem adtam meg ilyesmiket és szabályosan felháborodva rámszólt 1 hónap múlva!


jelenleg szabályosan tartozom neki :(!

2011. ápr. 15. 08:32
 58/68 anonim ***** válasza:

Figy,amit én még megpróbálnék,de csak mert önfejű vagyok,nem hallgatok az okosokra


Költözz oda,onnantól ugye nincs bérleti dij,plussz ő háza,fizessen ő több rezsit,igy a te fizudat már arra költöd amire akarod,70ezer még kettőtöknek is elég kajára.

Plussz kiváncsi lennék hogy összeköltözve hogy viselkedik


Ha ugyanilyen,és ott is elkérné a rezsi 50%-át,meg mondjuk fizess mindent amig van pénzed,és nem vehetsz aklármit,akkor fogod magad,keresel albérletet és kész,kitezd,és nem vesztegeted az időd.De legalább nem fogod azon jártatni az agyad hogy "de összeköltözve biztso más lett volna"

2011. ápr. 15. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/68 anonim ***** válasza:

nekem egyre jobban nem szimpatikus ez az "úriember"

bár pont én beszélek az én barátom is "ilyen" :(

2011. ápr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/68 A kérdező kommentje:

most nyarvogtam neki, hogy kivagyok a pénztelenségtől, ő épp dolgozik, ami otthon van pénze, azt mondta "használd"

ezt nem teljesen értem, szerintetek megint kölcsönre gondol, hogy megadjam?

mi az, hogy használjam?

egyenlőre annyit írtam neki, hogy rossz, hogy senkire nem számíthatok.

2011. ápr. 16. 11:23
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!