Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek hogy a jómódú...

Mit tegyek hogy a jómódú párom mellett én, mint csóró nő ne érezzem magam "elanyátlanodva"?

Figyelt kérdés

felállás:

külön élünk, menyasszony-vőlegény kapcs.

a párom 300 ezreket keres, félretesz, gyűjtöget, nincsenek tartozásai(ez mellett panaszkodik, hogy nincs pénze)

én a létminimumon élek (két 4 órás munkahelyem van, épphogy elég a rezsimre)


félreértések elkerülése végett:


nem az a típus vagyok, aki a pénzre hajt!szeretem a vőlegényem.és volt már barátom, akit én tartottam el jóformán anno.


és a problémámra egy példa:


neki, ha belemegy a szemébe egy szempilla, képes magándokihoz rohanni 5-10 ezrekért.

jelenleg én most olyan erősen meg vagyok fázva, hogy most ment át tüdőgyulladásba, alig alszok, köhögög, stb

a párom látja min megyek keresztül

és amikor mondtam, vegyen már légyszi egy orrcseppet, szabályosan ZAVARBA jött és mentegetőzött, hogy nincs nála pénz, mert kártyán van (ha akart volna, vett volna)

ez mellett látja, hogy nekem komolyan egy vacak neocitranra nincs pénzem, nemhogy antibiotikumra!! jóformán a szüleim kölcsöneiből élek, és eszébe nem jutna segíteni rajtam, akár egy 200 ft-os c vitaminnal sem.


Úgy érzem, MINTHA BAJBAN NEM LENNE A TÁRSAM, remélem lejött, hogy nem a pénzére hajtok, csak valahogy AZ ANYAGIAKON KERESZTÜL LÁTOM EZT, vagy érzem ezt, mintha nem is tudom.


Mit tehetek én ez ellen, hogy ne ezt érezzem?


2011. ápr. 13. 08:09
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
0%
Kártyás fizetéssel is van, némelyik banknál nincs, de mindegy. És én, a pénzlevételre értettem. Egyébként meg, gondolom valamire igent mondtál neki, vagy egyáltalán megkérte már a kezed, vagy csak rámondod, hogy vőlegényed, mert ez ahogy észrevettem szokás az embereknél. Szóval tényleg félre ne érts, de jobban belegondolva, ha tényleg ekkora a különbség, és nézz magadba, lehet kevésnek is érzed magad, ha ennyire nagy a különbség kettőtök között, sok sok vitát, és belső feszültséget szülhet a jövőben ez neked, nektek. Mielőbb beszéljétek meg szerintem is.
2011. ápr. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
0%
Még a végén én is smucignak érzem magam. Anno én sem akartam elmenni Bécsbe, mert kevesett kerestem, de ő erőltette, így elmentem. Ő is annak vette, hogy ennyit nem érdemel meg. tudom, ez más a tiéd, de lehet felépített magában egy tervet, ezért kéne kikérdezni, megbeszélni vele.
2011. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
91%
10.15-ös de azért ebbe a kiépített tervbe csak belefér egy doboz gyógyszer. Vagy mégsem?
2011. ápr. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 anonim ***** válasza:
0%
Persze, hogyne férne bele, de ez csak egy példa volt amit írt, hogy miért gondolja ezt, én meg csak találgatok, találgatunk, hogy mi lehet a háttérbe. Ilyen kérdéseknél, igazán csak az tudja, aki benne van.
2011. ápr. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/68 A kérdező kommentje:

8:32-eshez

lehet hogy tényleg a párom máshogy látja a saját helyzetét, máshogy ossza be a pénzét, stb, de azért én próbálom vele éreztetni milyen nekem, amikor pl 1000 ft feletti légrissítőket akar venni, hogy ez nekem egy napi étkezés; mégsem akarja átlátni milyen ő velem.

8:37-eshez

amilyen helyzetben vagy, pont át érzed, mit érzek :)

rákérdeztem pont erre, ha együtt élnénk, család, minden és ha megszűnne a munkahelyem, mi lenne? válasza: "az más." ennyi és nem több, amit mondott.

8:49-es

is jól látja

jelzem egyikünknek sincs adóssága, de óriási köztünk az anyagi különbség

8:58 és 9:23-ashoz:

érdekes módon leszögezte, különkassza nincs házasság után (attól tartok mindent be kell majd jelentenem mire kell a pénz)

és megszokott hívni engem is vacsizni, vagy ebédelni (habár nem éttermekbe) a baj ott van, hogy ha költ is rám, Ő SZABJA MEG, hogy MIT, valahol érthető, nekem mondjuk pazarlás és ez rendszerint nem egyezik meg azzal, amire tényleg szükségem lenne.

pl orrcsepp nincs, de gyros van....ha érthető

9:31-e eddigi volt barátaim nekem is nekem adták az utolsójukat is a semmiből...

9:41-es

3 éve vagyunk együtt

lelépni nem igazán szeretnék, mert rendes dolgos, hűséges társat találni nagyon nehéz, legalább is nekem.őt megbecsülöm.

9:42-es

azért élünk külön, mert húzom az időt hozzá költözni

9:52-es

ő tervezi az esküvőt, arra költene....

9:56-oshoz

nem "bamba" volt én KÉRTEM tőle az orrcseppet, a c vitaminra annyit mondott, vegyek ki a plusz pezsgőtablettáiból...(magától ezt sem ajánlotta fel, hogy csinálna egyet..)

2011. ápr. 13. 10:24
 36/68 anonim ***** válasza:
100%
10.22-es igazad van, csak ha már egy gyógyszernél ezt mondja hogy nincs nála pénz csak kártya akkor szerintem nincs is miről tovább beszélni. Mi lesz ha elkel majd vinnie a lányt egy vacsorára?
2011. ápr. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
40%
akkor humora is van. :) vedd ki a pezsgőtablettából. :) Hát az eltart majd egy ideig. :) Figyi akkor értelek téged, bár ez már jó, ha meghív, csak kár, hogy nem kérdi meg mit akarsz, dehát sok nőnek meg a határozottság a lényeg, és nem szereti, ha neki kell megmondani a tutit. Ha házasság után közös kasszát akar, akkor ez is jó dolog, mégsem smucig az annyira, csak lehet nem akar elkapatni. jó lesz ez. Látjátok, többet tudva, másabb a kép.
2011. ápr. 13. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 A kérdező kommentje:
tipikus "pénz beszél, kutya ugat" szindróma :(
2011. ápr. 13. 10:37
 39/68 anonim ***** válasza:
86%

Annyit tudok az eddigiekhez hozzátenni, hogy volt már nálam jobb módú barátom, de ő úgy fogta fel, hogy mivel szeretett, szerette volna velem megosztani a pénzét – nekem kellett már leállítanom. Természetes, hogy gyógyszert vett nekem, utólag meg is adtam az árát, amit nem akart elfogadni, de amikor erősködtem, akkor is közös utazásra tette félre. Végül egész más miatt, nem anyagi okokból szakítottunk.

A jelenlegi barátom csóró, mint én, de ha egy kis pénzhez jut, igyekszik meghívni valamire, az meg pláne nem lenne kérdés, hogy gyógyszert venne nekem, ha rászorulnék.

Rohadtul nem vagyok anyagias (egy korábbi exem, aki kilóra meg akart venni, egy életre leszoktatott erről, azóta már egy belépőt is félek elfogadni) – de azt az alakot én kivágnám. Mert ez nem arról szól, hogy ki akarod használni, hanem egy smucig f.aszkalap. Anyukámnak volt egy ilyen barátja, még ő is otthagyta, pedig Anyukám a legszelidebb, legelnézőbb, legalkalmazkodóbb a világon, de az még neki is sok volt. Ő is azt mondta, hogy az ilyenekkel nem lehet hosszútávon meglenni!

2011. ápr. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
100%

"amikor együtt jártunk, tett egyszer egy olyan kijelentést: azért nem költ rám, mert azt magára is költhetné."


Ez nagyon, nagyon durva!

2011. ápr. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!