Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a feleségemet...

Hogyan vegyem rá a feleségemet, hogy maradjon otthon a 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Eddig sikerült meggyőznöm róla, hogy az a jó családnak, ha ő otthon marad vezetni a háztartást meg nevelgetni a 2 gyerekünket, még úgy is, ha délelőtt oviba járnak. Szerintem ez jobb így a gyerekeknek. Én is nyugodtabb vagyok. Tiszta a lakás, van főtt kaja, a gyerekre mindig van idő.

Ő viszont egyre többször hangoztatja, hogy alig várja, hogy visszamenjen dolgozni. Igaz, nem keresek túl jól, de 4-en megvagyunk belőle, szűkösen igaz, de nem nyomorgunk. Az ő fizetésével csak kicsivel lenne jobb a helyzet, akkor meg minek rugjuk fel a kényelmet?

Szerintem önzőség tőle, hogy vissza akar menni, nem a család szempontját veszi figyelembe. Hisz sokkal több pénzünk nem lenne, viszont már biztos nem tudna úgy foglalkozni a gyerekekkel mint korábban és főtt étel sem lenne.

De hogyan ébresszem erre rá?


2011. máj. 6. 16:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/131 anonim ***** válasza:
67%

MÉG HOGY Ő AZ ÖNZŐŐŐŐŐ?????


Baszzus, saját szemedbe a tuskót sem vennéd észre máséba meg zavar a szálka is???


Én a helyében úgy elhagynálak mint a sicc, ha meglátnám ezt az irományodat... remélem meglátja! Egy szemé_t sz@r alak vagy! Csak neked legyen jó mi? a másik meg becsavarodhat, csak hogy legyen otthon kaja meg tisztaság, meg ne kelljen törődni a gyerekkel!!!! Ba_szus Te is aztán MINTA apa vagy!!!

2011. máj. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/131 anonim ***** válasza:
91%

Reakcódra ismétlem: A GYEREKEK SEM sajátíthatják ki. Joga van a privát kis életéhez- ami egy házasságban is jár mindenkinek- de neki hol van? A gyerekeket inkább attól féltsd, hogy a mamájuk idegbeteg anyaként fogja nevelni őket, ha tovább erőlteted az otthonmaradás témát. Nem a pénzért kell csak dolgozni, hanem mert "a munka nemesít":)

Tényleg. Lásd előző válaszom a személyiség fejlődéséről.


Ráadásul mit is tanulnának a gyerekeid egy otthon értük robotoló anya mellett a NŐRŐl, az ÉLETRŐL, és mivé is alakulna az anyaképed..?

Neked nem szimpibb egy boldog, viruló nej, mint egy háztartási robot? Tiszteld meg azzal, hogy nem lopod el az életét- nem mintha lenne hozzá jogod.

2011. máj. 6. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/131 anonim ***** válasza:
95%

és... Család szempontjai. A családot emberek alkotják, az ő vágyaikkal, lelkükkel, gondjaikkal, egyéni boldogságukkal.

EZ a CSALÁD, ami nem attól teremtődik, hogy gyerekeitek lettek, hanem attól, hogy mindenki figyel mindenkire.

Majd beszállsz néha a házi munkába és elviszed a gyerekeket te is ide-oda.

Vagy ez nálatok úgy megy, hogy apa a pénzkeresés apropóján elfelejt apuka lenni, és majd anya pótolja? (nem lehet...)

2011. máj. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/131 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező, nem olvastam végig a válaszokat, de azt látom, hogy sokan támadtak.

Én nő létemre szeretek itthon lenni, háztartást vezetni, itthon dolgozni, de nekem sokat is van itthon a férjem. ezért én úgy képzelem el az életem ahogy te leírtad hogy hogy szeretnéd.

Viszont a párod valószínű más típus, és nem lesz neki így jó. ezért valami konszenzusra kell jutni, mert ha elégedetlen, depi kezd lenni, na akkor még többet fog a gyerekekkel kiabálni. Biztosan nem a pénzért szeretne visszamenni, hanem mert el szeretne járni társaságba. ezért találjatok ki együtt valami megoldást, pl félállás, stb. Mert így sem lesz jó a továbbiakban.

2011. máj. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/131 anonim ***** válasza:
79%

Látjátok? Észrevettétek?

Először azt írja, hogy neki fontos a kaja meg a tisztaság...aztán páran vérszemet kaptak, beolvastak neki, akkor már rögtön a gyerekekkel hozakszik elő...hogy nekik nem lesz főtt kaja!!! Basszus! HOVÁ TETTED A TÖKEIDET??? Arra jó volt hogy legyen két gyerek, az asszony meg ugráljon körül?! Tudod mit!!! Maradj otthon Te velük minimum 5 évre, aztán meglátod, hogy hogyan érzi magát MOST a feleséged!!!! Ha nem büdös a munka állj be takarítani, vegyél egy szakácskönyvet és TANULJ MEG MÁR FELNŐTT LÉTEDRE FŐZNI!!! Vagy rendelj kaját!!!


TE ANYUCI ELKÉNYEZTETETT EGYETLEN SZEM KISFIA, TEEEEEE NAGYON OKOS!!!

2011. máj. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/131 A kérdező kommentje:
Én ezt az egészet nem értem. Nem volna muszáj munkába állnia. Olyan nyilvánvaló jó dolgoktól fosztaná meg a gyerekeit, hogy én igazából csodálkozok. Azt hittem egy anya számára a gyerekei szempontjai az elsődlegesek. Igazából én ezt önzésnek érzem, mert nem lennénk rászorulva.
2011. máj. 6. 16:50
 27/131 anonim ***** válasza:
95%
Most nem arról van szó,hogy mindenki megőrülne négy fal között,de ne akard ráerőltetni a saját elképzelésedet ha nem akarja!!! Felnőtt ember ő tudja,hogy mi a jó neki. És akkor tényleg te is foglalkozhatsz otthon a gyerekekkl többet a munkád mellett. Sőt én azt mondom menjen is vissza dolgozni ha tényleg "idegbeteg" a gyerekekkel!! Az nekik sem jó. Akkor inkább az oviban. Majd főz hétvégén vagy majd te főzöl. A gyerkőcöknem sem jó ha úgy van otthon hogy közben nem figyelj rájuk és máshol lenne szívesebben.
2011. máj. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/131 anonim ***** válasza:
94%

Attól idegbeteg a felelséged,hogy otthon van bezárva, normális kreatív feladatok nélkül, értelmes beszélgetés nélkül. A kényelem pedig csak neked kényelem,neki robot és mókuskerék.

Persze, hogy el akar menni és újra embernek éreznie magát.

Tőled hatalmas önzőség, hogy nem érted meg,sőt még le is akarod beszélni.

De nem gond, a plusz pénzbőllehet fizeni egy takarítónőt és akkor a kényelem mindkettőtöknek az lesz. te pedig majd főzöl hétvégén,hogy neki is legyen egy szabad napja. (ami ugye eddig a gyerekek mellett nem volt)

2011. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/131 anonim ***** válasza:
84%

Emberek, mikor veszitek észre, hogy ez a kérdés nem igazi, és csak provokálni akarnak vele (ami sikerült is)? Abban sem vagyok biztos, hogy tényleg egy férfi tette fel a kérdést ;)


Hagyjátok figyelmen kívül, ne válaszoljatok, hisz azzal pont neki tesztek szívességet - bedőltök a provokációjának.

2011. máj. 6. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/131 anonim ***** válasza:
88%

Írtó középkori vagy és TE vagy önző, nem a feleséged.


Eleve jobban vüzske lehetnél egy okos, határozott, valamit elért nőre mint egy otthon ülő főzőcskéő háziasszonykára.


És képzeld, vannak nők, kismillónyi, aki karriert csinál és mégis szuperjól főz, tiszta a lakás és a gyerekekkel is tökéletesen megvannak együtt! Ez napjainkban már nem ritka, az ilyen feleség ezersze több csodálatot érdemel mint az aki otthon ülve várja munkában megfáradt urát a napi robot-háziszolgamunka után.


MIért ne dolgozhatna? Miért is a férfi az úr? Miért ne lehetne együtt kivenni a részt mindenből? Nekünk KEZDETEKTŐL úgy van, hogy mindketten dolgoztunk, és a házimunka is megy felesben. És a tisztelet és megbecsülés is oda-vissza működik. Két gyerekkel bőven nem kell htb-t csinálnod az asszonyból, vannak nők (főleg az okosak, intelligensek, határozottak, szorgalmasak, stb.) aki nem tudna úgy élni hogy élete legnagyobb tette az hogy k*rvajót főzött a férjének.....vannak akik ennél többre szeretnék vinni, és ha te ezt nem hagyod neki, önző vagy, de nagyon. Hidd el, én pl. imádok főzni, nevelem a gyermekem és tiszta a lakás, de el nem tudnám képzelni hogy itthon lődörögjek amíg a férjem nap mint sikereket ér el, emberekkel kommunikál, ismeretségeket köt, stb. Egy idő után az otthonülő asszonyka olyan szinten beszűköl hogy csak na, aztán mit tesz a htb férjecskéje? Megy és megcsalja egy kosztümös vezetőnővel egy éges bulin....eleget olvasni ilyen sztorikat, de sok esetben a pasas a hibás hogy beszűkíti asszonykát a tűzhely és a porszívó lözé amíg ő élvezi az életet.

2011. máj. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!