Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a feleségemet...

Hogyan vegyem rá a feleségemet, hogy maradjon otthon a 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Eddig sikerült meggyőznöm róla, hogy az a jó családnak, ha ő otthon marad vezetni a háztartást meg nevelgetni a 2 gyerekünket, még úgy is, ha délelőtt oviba járnak. Szerintem ez jobb így a gyerekeknek. Én is nyugodtabb vagyok. Tiszta a lakás, van főtt kaja, a gyerekre mindig van idő.

Ő viszont egyre többször hangoztatja, hogy alig várja, hogy visszamenjen dolgozni. Igaz, nem keresek túl jól, de 4-en megvagyunk belőle, szűkösen igaz, de nem nyomorgunk. Az ő fizetésével csak kicsivel lenne jobb a helyzet, akkor meg minek rugjuk fel a kényelmet?

Szerintem önzőség tőle, hogy vissza akar menni, nem a család szempontját veszi figyelembe. Hisz sokkal több pénzünk nem lenne, viszont már biztos nem tudna úgy foglalkozni a gyerekekkel mint korábban és főtt étel sem lenne.

De hogyan ébresszem erre rá?


2011. máj. 6. 16:13
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/131 anonim ***** válasza:
96%
Lehet, hogy épp ellenkezőleg, halál nyugodt lenne. Valószínűleg úgy érzi, hogy ő már semmi másra nem jó, csak gyereknevelésre meg háztartási munkára. Minden ember vágyik sikerekre az élet minden területén. Gondolj bele, te élveznéd, ha napi 24 órát csak otthon, a gyerekekkel, a háztartással töltenél?
2011. máj. 6. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/131 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy ideges, mert a gyerekeken kívül nem találkozik senkivel. Mindenkinek szüksége van arra, hogy néha kimozduljon otthonról, még ha nem is van annyira oda a munkahelyéért, de legalább van némi változatosság az életében. Szerintem TŐLED önzőség az, hogy nem akarod megérteni, és csak a saját kényelmedre gondolsz. Mert persze, neked milyen jó, mert elmész reggel, hazamész este, vár a főtt kaja, gyerekekkel nem kell foglalkozni, mert már úgyis mennek aludni. Ő meg szegény egész nap csak főzzön mosson takarítson és foglalkozzon a két gyerekkel. Értsd meg az ő szempontját, ne ébreszd rá semmire, hanem ahogy valaki már írta: vedd ki végre a részed a munkából te is!!
2011. máj. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/131 anonim ***** válasza:
91%

A feleséged EMBER is, és úgy tud teljes értékű nej és anya lenni, ha EGYÉBKÉNT is boldog, azaz ingergazdag környezetben él, emberekkel beszél, kihívásokat teljesít. Ez mind fontos, hogy a személyisége ne boruljon, hanem fejlődjön,. és te ezt nem veheted el tőle. Ha egy bedilizett nővel akarsz együtt élni, mert megbolondul az otthon monotonitásától, akkor hajrá.

Ő EGY NŐ, egy EMBER, nem, nem sajátíthatod ki sem te, sem a gyerekeitek. Ha nem érted, küldd el 2 hétre nyaralni, ez alatt maradj otthon te.

Érdekes lenne, de meggyőződésem, hogy rád férne a lecke.

2011. máj. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/131 anonim ***** válasza:
91%

KÉRDEZŐ! TE NAGYON ÖNZŐ VAGY!


Először is: jó, ha a feleséged dolgozik, így legalább ő is keres pénzt+ meglesznek az évei+ értékesnek érzi magát+nem gyogyózik be otthon a cselédmunkába.


Amúgy ez csak neked lenne kényelmes!!! Egy nőnek kell dolgozni, mert nem lehet tudni, mikor kerül olyan helyzetbe a család (pl. válás, megszűnik az állásod...stb)!hogy a feleségednek MUSZÁJ legalább a gyerekeket fenntartani!


A másik meg az, ha TE IS KIVESZED A RÉSZEDET A HÁZTARTÁSBÓL (FŐZÉS, MOSÁS, TAKARÍTÁS,bevásárlás GYEREKEK) valószínű, hogy a feleséged NEM FOG KIMERÜLNI ÉS KIABÁLNI!!!!


NEM KELL ELTUNYULNI, HANEM TE IS VEGYÉL RÉSZT A CSALÁDI MUNKÁBAN!

EZ ÍGY HELYES!

2011. máj. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/131 A kérdező kommentje:

Én szívesen maradnék itthon a 2 gyerekkel, csak akkor aztán tényleg éhenhalnánk.

Tudok főzni, és nem büdös a házi munka.

Inkább ezt az idilli létet féltem, amiben a gyerekek 9-re járhatnak oviba és minden este főttet ehetnek, és van idő hozni-vinni őket programokra.

2011. máj. 6. 16:34
 16/131 anonim ***** válasza:
88%
En is begolyoznek otthon. En nem vagyok egy 100% haziasszony alkat. Tanultam, karreirt futottam be. Nagyon jol keresek. Mindezt ott hagyni, h az legyen a dolgom, h fozzek, mossak, vasaljak, bevasaroljak, nem hinnem h nekem valo lenne. Mi alkalmazunk takaritonot, sokszor vacsizunk etterembe, es a ferjem is besegit, pl nagyon ugyesen bevasarol. Csak igy egyeztetheto ossze a csalad es a munka. Munka utan elso a kislanyom, es megszunik minden szamomra. de nekem muszaj h az agyam mozgasban legyen, h legyenek kihivasok, nekem a takaritas, a hazimelo minden csak nem kihivas. Viszont igy a kislanyomnak egy atlagon feluli eletet tudunk biztositani.
2011. máj. 6. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/131 anonim ***** válasza:
89%
Akkor a feleséged plusz keresetéből vesztek fel egy bejárónőt, aki elvégzi a házimunkát helyettetek, takarít, így mindkettőtöknek több ideje jut egymásra, a családra.
2011. máj. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/131 anonim ***** válasza:
89%

Kedves kérdező, nem érted az ingerszegény környezet fogalmát.

A házimunka nem kihívás, a gyerekek sem annyira.

Egy felnőtt embernek szüksége van a társaságra, arra, hogy tegyen is valamit egész nap.

Igen, most azt mondod szívesen lennél otthon, el is hiszem, állandó munka közben jó egy kis kikapcsolódás.

DE gondolj már bele. Felkelsz viszed a gyerekeket, bevásárolsz, hazamész, megfőzöl, mész a gyerekekért, takarítasz, kicsit tv-zel, és ennyi volt a nap. És ez megy minden nap ugyanúgy, és uyganúgy.

Őszintén, te tűrnéd?

Én is feleség vagyok, de ha 2 hétig ezt kéne csinálnom változás nélkül, megzakkannék.

2011. máj. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/131 anonim ***** válasza:
88%
Miért önzőség?! Őt is meg lehet érteni. Nem mindenkit elégít ki, hogy a nap 24 órájában "csak" anya, és otthon van a gyerekekkel, akármennyire szereti is őket. Te könnyen vagy, eljársz dolgozni, beszélsz más emberekkel is, ő meg állandóan üljön otthon a 2 gyerekkel? Neki is szüksége van rá, hogy másokkal is találkozzon, és attól, hogy anya, még normális felnőtt is, aki felnőtt társaságban akar lenni, és felpezsdíti a munka, és az, hogy néha más környezetben van, nem mindig a négy fal közt. Jó lenne, ha a helyébe képzelnéd magad, és nem csak a magadét hajtanád. Gondolom te se szeretnél otthon lenni évekig csak a gyerekekkel...
2011. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/131 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, de te vagy önző, nem kicsit. Itt elsősorban nem a pénzről van szó, hanem egy felnőtt embernek szüksége van felnőtt társaságra, és értelmes, kreatív munkára is. Persze, hogy megbolondul bezárva otthon. Ráadásul baromi megalázó, hogy teljesen ki van szolgáltatva. Neked kellene magadba nézni, és szem előtt tartani a család érdekeit. Az ilyen férfiak miatt nem működnek a magyar családok, akik csak cselédnek tartják a nőt, és nem társként tekintenek rá. Én már rég kidobtalak volna a feleséged helyében.
2011. máj. 6. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!