Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményre és tanácsra lenne...

Véleményre és tanácsra lenne szükségem. Szerintetek? Mit gondoltok erről az egészről?

Figyelt kérdés

A párom belefogott egy vállalkozásba ami nagyon sok időt vett igénybe, kb 1 hónapja dolgozik és 24 órából 25 órát dolgozik. Ez idő alatt egyszer találkoztunk 20percre amíg ide jött és megittunk egy kávét.

Össze is vesztünk és még mindig nem vagyunk "úgy" kibékülve, de beszélünk. Csúnya dolgokat vágtam a fejéhez, de próbáltam kiengesztelni.

Azóta ha felhívom vagy ha ő felhív próbál belém kötni, hogy önző vagyok meg ilyesmi.. Rajtam tölti ki a munka dühét,úgy beszél velem, mint a kutyával néha. Azt mondja, hogy 2-3 hét is lesz egy kis szabad ideje.

Összegezve 1 hónapja nem találkoztunk és minden alkalommal elmondja, hogy nem vagyunk kibékülve, mert lelkileg kikészítettem és nincs ideje ezen gondolkozni. Mi a véleményetek?


2011. júl. 14. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 11/62 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt tudom mondani, légy türelmes. Simán lehet, hogy sokkal több, mint 2-3 lesz még, míg lesz egy kis nyugija.

Nem egyszerű manapság vállalkozásba kezdeni. Tele van az ember kétségekkel, idióta üzletfelekkel, hiénákkal, akadékoskodó családtagokkal...stb., sorolhatnám. Nem csoda, hogy nem akarja még tőled azt hallani, hogy bármit is követelsz tőle.


Ugyanakkor az is érthető, amit te kívánsz tőle. Attól kapcsolat egy kapcsolat, hogy foglalkoznak egymással a párok. Én szerintem az a legjobb megoldás, ha megbeszéled vele azt, hogy hetente egy alkalmat x órát csak veled töltsön. Ez egy előre meghatározott idő legyen, amit ő is be tud tervezni. Mellesleg ha belekerül a mókuskerékbe, akkor sem lesz hátrány egy ilyen tapasztalat, amiben kiszakítja magát egy időre az ember vissza a családi életbe. A mókuskerékbe ugyanis nagyon nehéz magát rávenni az embernek, hogy időnként lazítson. Ez külön tanulás folyamat. Jó alkalom lenne ez neki is megtapasztalni ezt.


Annyit viszont még mondanék, hogy akármilyen fáradt és ideges is, soha ne hagyd, hogy a dühét rajtad adja ki. Pláne ne beszéljen veled, úgy mint egy kutyával. Én a helyedben ezt már nagyon az elején kikötném. Arra egy mókuskerék sem ad felhatalmazást, hogy szemétkedjünk a szeretteinkkel. A gőzt kiereszteni más módszert kell találnia. Remélhetőleg, ha intelligens ember, akkor ezt megérti, ha nem, akkor inkább ne számíts rá, mert ez előremutat későbbi problémákra is.

2011. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/62 anonim ***** válasza:
0%

nos. örülj h igyekszik megállni a saját lábán. neked az lenne a feladatod,h mellette állj,levedd a válláról a terheket,h ha veled van ki tudjon kapcsolódni. ha meg kettőtökért dolgozik, a jövőtökért,akkor meg főleg. gyerekesen viselkedsz és önző vagy. használd jóra ezt az időt,amit kénytelenek vagytok külön tölteni,keress valami értelmes elfoglaltságot. de főleg azt kéne megkérdezned tőle,h te miben tudsz neki segíteni? valószínű az lesz a válasza,h abban ha megérted őt,és türelmes vagy.


sztem most írj neki egy sms-t: drágám! ne haragudj h ilyen buta és önző voltam. nagyon szeretlek,és mindenben támogatlak! mostantól azon leszek h rendben menjenek a dolgaink. ha bármiben tudok segíteni,szólj,én itt vagyok!

2011. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/62 A kérdező kommentje:
Én már arra is gondoltam, hogy most ő akar engem bántani lelkileg. Én csak egyszer-kétszer szóltam be neki, de ő hetek óta ilyen.
2011. júl. 14. 16:57
 14/62 anonim ***** válasza:
100%

16:54-es vagyok.

Most olvastam kommentjeidet.


Ha így van, ahogy írtad, itt az ideje azon gondolkodni, hogy nem (csak) a vállalkozása miatt ilyen veled.

Én nem hagynám. Szerintem ne keresd többet! Várd meg amíg ő jelentkezik. Ha nem jelentkezik, akkor tiszta a képlet. Ha jelentkezik, kérdezd ki, mi a baja veled. Mással kavar esetleg? Számíthatsz a legrosszabbra.

2011. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/62 anonim ***** válasza:
50%

nem bántani akar. fáradt ideges és tele a hócipője azzal h piszkálod. szép h meg akartad lepni,de nem mindenki szereti ha meglepik.


hagyd h végezze a dolgát,ne akaszkodj rá,és főleg ne hánytorgasd h bezzeg te türelmes voltál

2011. júl. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/62 A kérdező kommentje:
Ezek szerint én vagyok az önző, mert nem hiszem el, hogy 1 hónapja nincs ideje találkozni velem? Én vagyok az önző, mert a bosszúságát rajtam adja ki és ez fáj?
2011. júl. 14. 16:59
 17/62 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy mikor lementél hozzá kiakadt, hogy mit keresel ott és hazavitt. Én mondjuk akkor dobtam volna ki. Nekem ez gyanús.
2011. júl. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/62 anonim ***** válasza:
14%

igen. önző vagy. ha elhiszed neki h ennyi munkája van akkor el kell hinned h ideje sincs rád. ne akaszkodj rá!


egyszer se írtad,h: szegény olyan fáradt,mit tegyek h jobb legyen NEKI? miben segíthetnék NEKI? csak azt hajtogatod h bezzeg neked milyen rossz.

2011. júl. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/62 anonim ***** válasza:
80%

17:01-es gondolkozz már miket írsz!


Ha minden új vállalkozás abból állna, hogy basztathatjuk a párunkat, akkor nem lenne olyan vállalkozó, akinek felesége/tartós partnere van.

Nemcsak arra való egy barátnő/feleség, hogy lábtörlője legyen a pénzkeresőnek!!!

2011. júl. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/62 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy lenne valakije. Ilyen jelek nincsenek. Hidd el kedves válaszoló én mondtam neki ilyeneket is, de semmi. Nem tudom magam törni ennél jobban.
2011. júl. 14. 17:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!