Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményre és tanácsra lenne...

Véleményre és tanácsra lenne szükségem. Szerintetek? Mit gondoltok erről az egészről?

Figyelt kérdés

A párom belefogott egy vállalkozásba ami nagyon sok időt vett igénybe, kb 1 hónapja dolgozik és 24 órából 25 órát dolgozik. Ez idő alatt egyszer találkoztunk 20percre amíg ide jött és megittunk egy kávét.

Össze is vesztünk és még mindig nem vagyunk "úgy" kibékülve, de beszélünk. Csúnya dolgokat vágtam a fejéhez, de próbáltam kiengesztelni.

Azóta ha felhívom vagy ha ő felhív próbál belém kötni, hogy önző vagyok meg ilyesmi.. Rajtam tölti ki a munka dühét,úgy beszél velem, mint a kutyával néha. Azt mondja, hogy 2-3 hét is lesz egy kis szabad ideje.

Összegezve 1 hónapja nem találkoztunk és minden alkalommal elmondja, hogy nem vagyunk kibékülve, mert lelkileg kikészítettem és nincs ideje ezen gondolkozni. Mi a véleményetek?


2011. júl. 14. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragugj, de ha hagyod, hogy hetek óta a lábát törölje beléd, akkor az téged minősít. Természetesen őt is, de ez most minket nem érdekel.

Ha vele vagy, akkor neked ez a helyzet "megfelel" és minden ok.

Én a helyedben írnék neki egy sms-t, hogy csá! (nem szokásom sms-ben szakítani, csak ha már egyszer CSAK erre ad alkalmat...

Nem vagyok én sem egy karakán alkat és megérele, kedves kérdező, de én sosem tudnék iylen "kacsolatban" élni.

23L

2011. júl. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 A kérdező kommentje:
Egy nap beszélünk pl 6-szor telefonon abból max kétszer normális, de akkor is csak azért, mert a munkahelyi problémákról beszél.
2011. júl. 14. 17:24
 33/62 anonim ***** válasza:

Én is azért írtam, amit írtam, mert van tapasztalatom. A mókuskerékben lévőként is, s más helyzetben a mókuskerekező partnereként is volt már részem tapasztalatban.


1. Mókuskerezőként: akkor tudott csak a partner segíteni, egyértelműen tisztáztam vele, mit várok el tőle. NEM A BASZTATÁSSAL!! Azzal semmire sem mentem, sőt...!


2. Partnerként: (jelen helyzet). Tényleg borzalmas világ van, nem csak a családot, minden kapcsolatot szét bír szakítani az őrület, amit bele kell tenni minden nap egy-egy részmelóba. Tényleg sokat szív ki a mókuskerekezőből és családtagjaiból is. De nem lehetetlen a feszültséget értelmes módon levezetni. Nyilván a legegyszerűbb cseszegetni a legkisebb ellenállást gyakorló felet. De ez egy baromság! Le kell ülni és végig kell gondolni, mit tehet az ember. Éppen ezért írtam az előbb, hogy érdemes előre megtervezni, mikor találkoztok. S mennyi időt tudtok egymásra szánni. Azt is lehet tisztázni, tudsz-e segíteni neki valamit.


Ha már kész a terv, akkor neked kell elgondolkodni, hogy elégé-e neked a felvázolt "forgatókönyv". Ha nem, ha úgy érzed, túl sok ez neked, akkor nem fog működni a kapcsolat, mint ahogy akkor sem, ha hagyod, hogy gorombáskodjon veled.

Ha működőképesnek tűnik a terv, akkor jó, de fontos, hogy mindkettőtök komolyan vegye, amiben megállapodtatok. Még így is belecsúszik mindenféle akadály, de legalább van, hova visszatalálni.

Ezt tudom javasolni.

Az egyik korábbi voltam.

2011. júl. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
76%

lepd meg! ha jön öleld át,csókold meg,mond meg neki mennyire szereted és mennyire hiányzik neked,h bánt h haragban vagytok és de jó h látod! ha szeret,ennek nagyon fog örülni és remélhetőleg rendezhetitek a dolgot. valszeg nagyon belegyalogoltál a lelkébe,és igazán ő se tudja mivel enyhülne meg. ha nem szeretne már szakított volna. ha ennyire duzzog,akkor szeret és pont ezért bántódott meg ennyire. te is szereted,te bántottad meg mos jobban, te tegyél érte h rendeződjön a dolog.


a lényeg h kedvesen!!!!! ha meg ez se jó neki,akkor már én se látom értelmét.

de

2011. júl. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
78%
a napi 6ból te hányszor hívod? mert ha te hívogatod,akkor lehet h sok neki. ha ő,és még bunkó is szakítsd félbe és mond meg neki: nézd,tudom h megbántottalak de már 1000x bocsánatot kértem. én erre a folytonos veszekedésre nem vagyok kíváncsi. én szeretlek de ez már sok. higgadjunk le mindketten,aztán majd keressük egymást. szia
2011. júl. 14. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 A kérdező kommentje:

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:25


Azt fogja mondani, hogy nem tudja mikor van ideje és hogy ne vonjam kérdőre, amint lesz ideje keresni fog.

Bár már unalmas az a duma hogy: Nem szórakozok, dolgozni járok. Ha tényleg így van nem kell kapcsolat neki. Eléggé össze vagyok zavarodva.

2011. júl. 14. 17:31
 37/62 A kérdező kommentje:
A napi hat vegyesen. Fele-fele szerintem.
2011. júl. 14. 17:32
 38/62 anonim ***** válasza:
46%

itt az én példám: itthon vagyok a 2 babával,férjem gürizik. hulla fáradt,tele van a hócipője. az anygi helyzet rémálom. én tudod hányszor vagyok a célkeresztben? de nem azért mert bunkó vagy nem szeret. hanem mert velem a legőszintébb,velem nem kell szerepet játszania. van h én se vagyok épp toppon,én besértődök,odamondogatok. de alapvetően ilyenkor 2 dolgot lehet tenni: hagyod h rádzúdítsa a baját,te szó nélkül végighallgatod, és hagyod h lehiggadjon. vagy megöleled.

nem szabad visszakézből odamondogatni mert az csak olaj a tűzre

2011. júl. 14. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 A kérdező kommentje:
Egy 7 hónapos kapcsolatnál nem hiszem, hogy ezt el kellene néznem és tétlenül hallgatnom. Azon is gondolkoztam megvárom ez az időszakot, de addig kikészülők.
2011. júl. 14. 17:36
 40/62 anonim ***** válasza:
100%

17:25-ös vagyok.

Ok, értem.


Ez esetben azt ajánlom, adj neki pl. egy hónapot. Tisztán, telefonhívogatások, találkozások nélkül. Ha ő keres, az jó, de te ne keresd,semmilyen formában. Mondd is ezt meg neki. Csak egy hónap múlva, egy előre megbeszélt helyen, időpontban.


Ezt az egy hónapot arra kapja, hogy találja meg az életében a munkája mellett a te helyedet. Ha átgondolta, szóljon.

Ha egy hónap nem elég arra, hogy megoldást találjon rá, akkor, úgy gondolom, később sem fogsz értelmes helyet kapni mellette.

2011. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!