Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményre és tanácsra lenne...

Véleményre és tanácsra lenne szükségem. Szerintetek? Mit gondoltok erről az egészről?

Figyelt kérdés

A párom belefogott egy vállalkozásba ami nagyon sok időt vett igénybe, kb 1 hónapja dolgozik és 24 órából 25 órát dolgozik. Ez idő alatt egyszer találkoztunk 20percre amíg ide jött és megittunk egy kávét.

Össze is vesztünk és még mindig nem vagyunk "úgy" kibékülve, de beszélünk. Csúnya dolgokat vágtam a fejéhez, de próbáltam kiengesztelni.

Azóta ha felhívom vagy ha ő felhív próbál belém kötni, hogy önző vagyok meg ilyesmi.. Rajtam tölti ki a munka dühét,úgy beszél velem, mint a kutyával néha. Azt mondja, hogy 2-3 hét is lesz egy kis szabad ideje.

Összegezve 1 hónapja nem találkoztunk és minden alkalommal elmondja, hogy nem vagyunk kibékülve, mert lelkileg kikészítettem és nincs ideje ezen gondolkozni. Mi a véleményetek?


2011. júl. 14. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 A kérdező kommentje:
Aznap nem tudott ide jönni, másnap beugrott 5 percre, mert ugye menni kell. Akkor normális volt, de a telefonba megint nem. Elkezdtem neki sírni, erre az mondja, hogy idegesíti, ha vissza kérdezek pl"hogy-hogy nem indultatok el?" "Miért nem ettél még ma" és ez idegesítő és rosszindulatú számára. Ma megpróbálok erre figyelni bár nem hiszem, hogy ez az igazi indok, amiért így viselkedik!!!
2011. júl. 17. 15:01
 52/62 anonim ***** válasza:

Hát nem is tudom...mintha kettőtök között lenne vagy 10 év, te sokkal fiatalabb vagy, éretlenebb, legalábbis gondolkodásban. Valóban nem túl építő jellegű és szeretet árasztó kérdéseket teszel fel neki, a férfiak nagyrésze nem szereti a sok kérdést. A férfias férfi támaszra, szeretetre, gyengédségre vágyik, abból merít erőt a munkafrontot levő nehézségekhez. Ezt mind tettekkel lehet csak megadni, és csak akkor, ha meg tudjuk adni, szeretjük annyira a férfit. Ha az elvárásainkból indulunk ki, akkor megette a fene az egészet. A nőnek adni kell ha szívesen ad, és a férfi magától is adni fog. Kár felturbózni olyan elvi hülyeségekkel egy kapcsolatot, hogy "elvárásaim vannak". Ezt a férfiak tudtára hozni butaság és a kapcsolat öngyilkossága.

A napi 6x telefontól kihullana a hajam, pedig én nő vagyok, de nem tartanám normálisnak. Mi kétszer beszélünk és a maradék időben arról fantáziálok, hogy mennyire fogok neki örülni, ha végre találkozunk. Volt amikor többet beszéltünk, de az nem tett jót.

2011. júl. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszadó!

Most mit kellene tennem? Mi lenne a helyes megoldás szerinted??

2011. júl. 20. 17:21
 54/62 anonim ***** válasza:
100%
Ez mind süket duma! Ne haragudj,de szerintem nem dolgozik ennyit ez üres kifogás. Nézzél utána! Szerintem van valakije!
2011. júl. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:

16.15-ös vagyok.

Szerintem is van valakije, vagy minimum útban van valami újabb kapcsolat - az eléggé mellbevágó reakció, hogy odamentél hozzá és hazahozott, ilyet barátnővel csak akkor csinál férfi, ha elege van belőle és le akarja építeni.

Szerintem másfélék vagytok, én hiába írom le, mit csinálj hogy jó legyél neki, mert az nagy valószínűséggel tőled távol áll.

(Hát jó, azért valamennyire kifejtem, hiszen tanácsot vársz:

- beszélj kevesebbet és főleg az ne kérdésekből álljon

- amikor mesélsz valamit, kedvesen tedd és mosolyogj hozzá. Nem vihogni kell és vigyorogni mint a tejbetök, csak egyszerűen mosolyogni. Azt sem végig, csak néha úgy megvillantani beszéd közben.

- egy darabig hanyagold az ígyhiányzol - úgyhiányzol tartalmú szöveget

- viszont néha simogasd meg az arcát kedvesen

- ne féltékenykedj, de semmiképen ne mutasd ki neki, ha mégis féltékeny vagy.


Arra gondolj, hogy elsősorban arra van szükséged, hogy megszeressen, ne riaszd el magadtól.


De továbbra is azt gondolom, hogy gyökeres változásra csak akkor állj rá, ha annyira fontos neked ez a férfi.

A legfontosabb pedig a távolabbi kilátások közt az, hogy amit megtanultál, azt mindig alkalmazd, különben nem érdemes belefognod.

2011. júl. 20. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! Nem bántásiból, hanem mert egy érzelemmentes kívülálló egészen mást lát, mint amit te szeretnél. A te problémádnak nem az az oka, hogy a párod vállalkozni kezdett. A valódi ok az, hogy 7 hónap ide, vagy oda, az egész kapcsolat nem igazán fontos számára. Még el lehettetek volna egymás mellett hónapokig, ha nem jön közbe a vállalkozás. Ami foglalkoztatja, stresszeli, kitölti minden idejét, leköti minden gondolatát. Egy igazán szerelmes férfi, ilyen helyzetben is megtalálja az egyensúlyt; marad ideje, és maradnak érzelmei arra, akit szeret, és akit meg akar tartani.

A te párod nem szerelmes. Ezért zavarja, idegesíti a ragaszkodásod, a türelmetlenséged, a számonkérésed. Pillanatnyilag semmiféle érzelmi pluszt nem jelentesz számára, inkább zavarod őt abban, hogy azzal foglalkozzon, ami igazán érdekli.

Jogos kérdés, hogy akkor miért nem mondja meg kerek-perec. Mert nincs kedve, és türelme a sírós, szemrehányós, lelkiismeret furdalós szakításhoz. Ezért bunkó veled, hátha elunod, és megspórolod neki egy végső hisztivel a kínos beszélgetést.

Semmit nem fogsz elérni akkor sem, ha az új vállalkozása sínre kerül. Nem az ideje lesz kevés rád, hanem az érzelmei. Sajna, ez van.

2011. júl. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
ez így van. (de csak mert olyan vagy, amilyen.)
2011. júl. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
Én nem értem, hogy ezt a kapcsolatot hogyan lehet kapcsolatnak nevezni, mert nem köt össze titeket semmi a telefonon kívül. Amúgy sem beszél egymással így két ember, hát még akkor, ha elvileg szerelmesnek kellene lenniük. Nincs ezen mit erőlködni.
2011. júl. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:

Megtudhatnám, milyen vállalkozás ez? Nem lehet, hogy valami piszkos ügybe keveredett? Mert ha iegn, két lehetőség van: 1, Azt akarja, hogy ne tudj róla, nem akar előtted megalázkodni 2, Védeni akar téged, nehogy te is belekeveredj

Ha ez van, akkor mindkét esetben jóságból teszi, az már más kérdés, hogy nem így kéne intézni...

Sokan írták, hogy repülne a francba stb... Kedves hölgyeim/uraim! Miért olyan nehéz elhinni, hogy valakit kifáraszt a munka? Én még csak főiskolára járok, de mikor reggel 8-tól este 6-ig bent rohadok, és hazaesek fél 7-re, a legkevésbé sincs kedvem ahhoz, hogy a párom ajnározzon és körülugráljon. Enni szeretnék, elolvasni az újságot, és ejtőzni fél órát. Hál' Istennek, párom ezt megérti, mert ugyanazon a főiskolán vagyunk ugyanazon a szakon... Mikor hazamegyünk, egy óra csendes pihenő, utána jöhet aminek jönnie kell :)

2011. júl. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 A kérdező kommentje:

Kedves A válasz írója 87%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 20:02...válaszadó!


Ez most sokat segített, megfogadtam, ha most hétvégén sem fogunk együtt lenni (több, mint 1 órát, intenzíven amit csak velem tölt). Véget vetek ennek. Ha nem fog menni személyesen, vagy telefonba akkor sms-ben és a te válaszod fogom valahogy átfogalmazni. Nagyon szépen köszönöm

2011. júl. 21. 01:05
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!