Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Véleményre és tanácsra lenne...

Véleményre és tanácsra lenne szükségem. Szerintetek? Mit gondoltok erről az egészről?

Figyelt kérdés

A párom belefogott egy vállalkozásba ami nagyon sok időt vett igénybe, kb 1 hónapja dolgozik és 24 órából 25 órát dolgozik. Ez idő alatt egyszer találkoztunk 20percre amíg ide jött és megittunk egy kávét.

Össze is vesztünk és még mindig nem vagyunk "úgy" kibékülve, de beszélünk. Csúnya dolgokat vágtam a fejéhez, de próbáltam kiengesztelni.

Azóta ha felhívom vagy ha ő felhív próbál belém kötni, hogy önző vagyok meg ilyesmi.. Rajtam tölti ki a munka dühét,úgy beszél velem, mint a kutyával néha. Azt mondja, hogy 2-3 hét is lesz egy kis szabad ideje.

Összegezve 1 hónapja nem találkoztunk és minden alkalommal elmondja, hogy nem vagyunk kibékülve, mert lelkileg kikészítettem és nincs ideje ezen gondolkozni. Mi a véleményetek?


2011. júl. 14. 16:42
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
46%
de ha rád haragszik akkor mit is kell neked szó nélkül hagyni?? szállj már magadba!!!
2011. júl. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ebbe ő bele egyezne. Ma idejön kiadok magamból mindent, ha nem változik a stílus vége. Bár személyesen biztos más lesz, mint telefonba.
2011. júl. 14. 17:43
 43/62 A kérdező kommentje:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:42


Mégis meddig kell ezt eltűrni? Ha ő 3 hónap múlva találja ki, hogy megbékélt addig várjam. Ha szeretem a párom, nem tudom eddig bántani.

2011. júl. 14. 17:46
 44/62 anonim ***** válasza:
100%

17:34-es

Valamikor én is így gondolkodtam, mint most te. Szintén kisgyerekekkel otthon, tartottam a hátam férjem gorombaságit elviselve. Én is azt hittem az a legjobb, ha tűrök, s reménykedtem majd egyszer jobb lesz és könnyebb.


Hát nem lett. A férjem hozzászokott, hogy én állom a sarat. Munkahelyén nem tudott egyről a kettőre jutni, itthon viszont megtalált engem lábtörlőnek.

Eredmény: a cseszegetés-szokásból megrögzött szokás vált, végül már azon kaptam magam, olyan dolgokba is beleszól, pl. hogy kenem a kenyérre a vajat. Én pedig kezdtem belefásulni. Annyira fájt, s szó szerint gyomorgörcsöm volt, mikor hazajött, éppen milyen hangulatban van, s nekem megint csak a kussolás marad. Pedig szerettem őt, s ő is engem, csak a végén már nehezen tudtuk ezt kimutatni.

Itthon semmi egyéb dolga nem volt, mindent én tartottam kézbe (gyerekek, építkezés, háztartás, pénzügyek...stb. sőt dolgoztam is mellette). De ezzel nincs semmi gond, Így egyeztünk meg.

Mikor kezdett kitisztulni a szemem, akkor kaptam azon magam, hogy értelmetlen mindent szó nélkül hagyni, s annak 100%-osan alámenni, hogy az ő munkája milyen fontos, stresses stb. Már a gyerekek is csak a cseszegetős apát látták benne. Végül megráztam magam, és komolyan elkezdtem beszélni vele erről, és innentől fogva ellenállni, szóvátenni, ha valami nem tetszett. Nem mondom, közel voltunk többször is a váláshoz, de megküzdöttünk, s még mindig együtt vagyunk. Immáron sokkal tapasztaltabban, korrektebben, mint valaha.


Az jutott eszembe kérdés során, ha én is időben lefektetem a szabályokat, akkor vajon megúsztuk-e volna azt a pár év, kesergős, erőltetett családösszetartós, nagyokat hallgatós, cseszegetős időszakot. Nos, szerintem igen!

Ezért javasoltam azt, hogy már az elején figyelni kell arra, hol a határ az egymással szembeni elvárásokban, toleranciában.

2011. júl. 14. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 A kérdező kommentje:
Utolsó! nagyon szépen köszönöm, kaptam és hideget-meleget a környezetemből ez miatt, de az itteni emberek is felnyitották a szemem. Este jön, elmondok neki 1-2 dolgot, és ha nem megy nem erőltetem.
2011. júl. 14. 17:59
 46/62 anonim ***** válasza:
Majd mond el mi volt!
2011. júl. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
Ha már röpke 7 hónap után ilyen problémák vannak, meg csúnyaságokat vágtok egymást fejéhez, ez a kapcsolat nem lesz hosszú.
2011. júl. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
valamit félreértettetek: én nem tűrtem a gorombaságait,mert h nem is goromba. hanem ha összecsaptak a feje felett a hullámok,akkor megpróbáltam őt megérteni.és nem velem volt bunkó,csak rajtam csattant,pl türelmetlenebb,hamarabb elvonul,hamarabb felkapja a vizet olyasmin amit alapból észre sem vesz. én ezt így értettem. hogy ha a másiknak gondjai vannak,akkor a jó társ igyekszik segíteni megoldani,h a másiknak jobb legyen
2011. júl. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 aposom válasza:
Akkor ha legközelebb felhivod legyél vele kedvesebb és megértöbb és ha meg majd összefutotatok mond el neki személyesen h te megérted h sokat dologozik meg minden de jó lenne ha legalább nem kiabálna veled... és legyél vele őszinte...
2011. júl. 16. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 19:47


Nem gondolod, hogy talán te értetted félre? Azt írtad, veled nem gorombáskodott. Én szerintem óriási különbség van a között, hogy valakivel úgy beszélnek, mint a kutyával, vagy a fáradság miatt mondjuk sértődékenyebb, feszültebb. E kettő nem ugyanaz! S aki már átélte ezt is, azt is, az tudja miről beszélek.


Végigolvasva a kommenteket, nekem nem úgy tűnik, hogy ez esetben csupán holmi fáradságról van szó. Sokkal inkább egy elemi elutasításról, sajnos.


Na persze, lehet, hogy én tévedek. Ezt már csak a kérdező tudja talán megállapítani.

2011. júl. 16. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!