Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rámehet a kapcsolatunk, ha...

Rámehet a kapcsolatunk, ha mindketten mást akarunk?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 2 éve szedek gyógyszert, most mégis terhes lettem.

Nem akarom megtartani,egyrészt mert csak 3 hónapja vagyunk együtt, nem állunk úgy anyagilag, és félek hogy a fog.gátló miatt nem lenne egészséges.


A barátom (29) viszont hallani sem akar az abortuszról. (De azt elismeri,hogy anyagilag nem biztos hogy mindent meg tudna adni a gyereknek)


Ha nem találunk erre megoldást (azaz nem tudom meggyőzni hogy miért szükséges az abortusz) akkor erre rámehet a kapcsolatunk?


2011. szept. 27. 10:54
1 2 3 4 5 6
 31/53 A kérdező kommentje:
:(
2011. szept. 27. 11:39
 32/53 anonim ***** válasza:
35%
Hátha az orvos mondta, legalább őrá hallgass. Meg különben is... Csak 20 éves vagy! És van már egy gyereke! Ezt - szerintem - csak az anyának van joga eldönteni! Bár persze ő is elmondhatja, hogy mit szeretne, de kényszeríteni, az már milyen dolog? Jobb, ha ilyen pasi mellett nem maradsz. Csak születi a gyerekeket a nőivel, aztán meg meglép? Mi a garancia, hogy veletek marad? Ismertem ilyen pasit. Nem volt valami remek apa. Neked meg ottmarad egy gyerek, akit nem is akartál olyan nagyon. Ne!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ehhez nincs joga. Majd, pár év múlva, ha a kapcsolatotok kiállja a próbát. Hagyjuk a vallásos, áhítatos szövegeket. Felelősségteljesnek kell lenni!
2011. szept. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 A kérdező kommentje:
Mellesleg elképesztő, mennyi rosszindulatú ember jár erre az oldalra... :S
2011. szept. 27. 11:43
 34/53 anonim ***** válasza:
59%
Nem értem, miért gyűjtögetné a gyerekeket különböző nőktől? Az előző kapcsolatából lett gyereke, azzal a nővel nem működött a kapcsolatuk, most talált másik barátnőt, aki fogamzásgátló mellett lett terhes!!! Nem tervezték, nem akarja, hogy elvetesse, mert nyílván szereti a gyerekeket, mivel van már neki egy, tudja milyen érzés!!! Én azért a pasit se ítélném el, meg lehet azért őt is érteni, meg mindkét felet, én egyikőjük felett se ítélkeznék az érzéseik miatt!!!
2011. szept. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%

Azért a kedves válaszolók egy kicsit magukba nézhetnének! Könnyű kijelenteni, hogy a fogamzásgátló nem káros a magzatra nézve, mert az ő ismerősük épp egészségesen született. Könnyű, arctalanul, névtelenül, felelősség nélkül.

Az orvos viszont felelősséget kell vállaljon azért, amit mond. Ha mégis beteg gyereke születik a páciensnek, őt meg tudja keresni.


De ezek után hogy lehet kijelenteni, hogy az orvos, aki x évet járt orvosi egyetemre és nap mint nap ezzel foglalkozik, nem ért hozzá? Vagy itt mindenki szülész-nőgyógyász? Ha a kérdező az itteni válaszok hatására tartja meg a babát, és betegen születik, a válaszolók vállalják a felelősséget azért, amit mondtak?



Sajnálom, hogy így kirohantam, de ez hatalmas felelőtlenség, itt azért mégiscsak emberéletekről és komoly orvosi kérdésről van szó! Nem kellene ilyen egyszerűen, látatlanban felülbírálni az orvost mindenféle képesítés és tudás nélkül!!!

2011. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
68%
Ezt mire írtad? Nem feltétlenül rosszindulatúak, úgy látom, elég jó tanácsokat adtak. De azért gondolj már bele. Ennek a döntésnek egész életedre (és a gyerekére) hatással lesz. Elhiszem, hogy szereted, és nem szívesen szegülsz az akarata ellen, de van egy józan érve? Miért kell 20 évesen szülnöd? A gyerek szentsége? Boldog gyerek lenne, ha nem is akarták olyan nagyon? Kényszeríthet egy ember egy másikat erre érzelmi alapon? És milyen ember az olyan? Csak kérdések. Azért figyelj oda, hogy mindenben az ő akarata kell, hogy érvényesüljön? Mert egy gyerekkel már nem ugrálhatsz. Akkor még jobban elnyom, ha olyan típusú ember.
2011. szept. 27. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
26%

Mielőtt az abortusz mellett döntenél, ezt nézd meg. Másnak is ajánlom:

http://www.youtube.com/watch?v=nh-z4COwP9o&feature=related

2011. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
0%

Egy ismerősöm dettó ebben a helyzetben volt, csak ő már majdnem egy éve volt a sráccal és nem szedte rendesen a bogyókat. De amikor jött a baba a srác akarta, azt mondta, ha a lány megszüli, egyedül is felvállalja a gyereket, neveli ő. A lány gyakorlatilag a megkérdezése nélkül elvetette, rohant apucihoz, az meg fenyegetőzött a srácnak, hogy mik lesznek, ha nem marad nyugton. Már az abortusz előtt szét is mentek, nagyrészt ezért.

Csak azért, hogy a barátodat megtartsd, ne szüld meg a babát, 3 hónapra nem lehet alapozni.

Ha a baba egészsége miatt aggódsz, keress másik orvost, vizsgáltasd ki magad! Unokatesóm lombikos támogatott terhesség volt, mégis betegen született, mások a fog-gátló ellenére egészségesek.

Pénz... Na igen, kényes kérdés, de ha az ember arra vár, hogy mindene meglegyen a gyerekvállaláshoz, hát akkor én se lennék, meg a tesóim sem, mégse nélkülöztünk.Anyu 22 volt.

Az meg, hogy az életviteled, mentalitásod milyen, befolyásolja leginkább. Ha kötelességből megszülöd, lehet nagyon megbánod.

Szüleiddel élsz? Ha támogatnak, bagy segítség lenne. Mármint akkor anyukád mehet helyetted gyesre, te meg tudsz dolgozni.

Akárhogy is, ha még csak most derült ki, hogy úton a baba, van idő nagyon alaposan átrágni, minden oldalról, hogy a lehető legjobb döntést hozzátok.

2011. szept. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim ***** válasza:
90%
Mondjuk engem speciel az is érdekelne, miért kellett ilyen sok fájdalomcsillapítót szedned? Ez ebben a korban nem természetes. És az sem egészséges. Az is hathat károsan a magzatra.
2011. szept. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 A kérdező kommentje:

Sokat fájt a fejem. Voltam mindenféle orvosnál, kivizsgáláson.... A doki azt mondta, ha nem szűnik meg, abba kéne hagyni a fog.gátló szedését.

Mondtam hogy nem,aztán ahogy gimiből kikerültem és főiskolára mentem, megszűnt a fejfájás.

2011. szept. 27. 11:52
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!