Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rámehet a kapcsolatunk, ha...

Rámehet a kapcsolatunk, ha mindketten mást akarunk?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok, 2 éve szedek gyógyszert, most mégis terhes lettem.

Nem akarom megtartani,egyrészt mert csak 3 hónapja vagyunk együtt, nem állunk úgy anyagilag, és félek hogy a fog.gátló miatt nem lenne egészséges.


A barátom (29) viszont hallani sem akar az abortuszról. (De azt elismeri,hogy anyagilag nem biztos hogy mindent meg tudna adni a gyereknek)


Ha nem találunk erre megoldást (azaz nem tudom meggyőzni hogy miért szükséges az abortusz) akkor erre rámehet a kapcsolatunk?


2011. szept. 27. 10:54
1 2 3 4 5 6
 41/53 A kérdező kommentje:
Nem tartom meg a babát, csak nem mindegy hogy ezzel együtt azt is elveszítem akit szeretek, vagy ő mellettem marad és támogat lelkileg.
2011. szept. 27. 11:53
 42/53 A kérdező kommentje:
A szüleim sem állnak úgy anyagilag hogy ezt a babát be merjem vállalni.
2011. szept. 27. 11:55
 43/53 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom (orvos mondta), hogy a fogamzásgátló nem károsítja a magzatot, ha valamivel tovább szedjük a terhesség alatt. De inkább hallgass az orvosodra, ő tudja, mit szedtél és hogy milyen hatása lehet. Viszont ha tényleg csak ez lenne, ami meggátol abban, hogy megtartsd a babát, én a helyedben felkeresnék még más orvosokat is ezügyben.


De tényleg még csak három hónapja vagytok együtt a barátoddal, lehet, hogy ez azért kevés idő ahhoz, hogy egy családot alapozzatok rá.

2011. szept. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
43%

Ha már eldöntötted, hogy a gyereket elveteted, szerintem készülj fel rá, hogy a pasi is ott fog hagyni. Egy 3 hónapos kapcsolat nem elég erős ahhoz, hogy ezt kibírja. Ő már majdnem 30, azért már más szemszögből nézi a dolgokat. Főleg, hogy gyereke is van már, és ezt a babát is akarja... Ha te még élni akarsz, ő meg családozni, nem hinném, hogy elfogadná a döntésed. ennél hosszabb kapcsolatok is mentek már tönkre ilyen gondok miatt.

Amúgy a gyereket akarja, vagy konkrétan az abortuszt ellenzi? Mert ha a felfogása szerint gyilkosság, akkor még nehezebb dolgod van, ha meg akarod tartani a párod.

2011. szept. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
21%
Ha nem is szeretnéd megtartani a gyereket akkor legalább add örökbe.
2011. szept. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
76%
Kedves utolsó, a barátja nyilván nagyon örülne, ha örökbe adná a gyerekét... Istenem...
2011. szept. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
48%

Én is elvetetném a helyedben,viszont a kapcsolatodnak is lőttek szerintem....

Valószínűleg kell idő mire felépülsz lelkiekben,de mivel nem szeretnéd,hogy megszülessen ez a baba,így lesz a legjobb.

Utána hagyj időt magadnak és úgyis megtalálod azt a független,gyermektelen férfit,akivel majd évek múltán szép kapcsolatot kezdhetsz és akivel közösen állhatsz neki családot alapítani!

2011. szept. 27. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 anonim ***** válasza:
Én elvetetném. Egyébként meg, ha ilyen alapvető dolgokban nem egyeztek, akkor nincs sok jövője a kapcsolatnak.
2011. szept. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

Nézd, indokod több, mint elég van arra, hogy ne tartsd meg a nem kívánt terhességed. Ezt egy normálisan, felelősségteljesen gondolkodó férfi megérti. Főiskolás vagy, a szüleid tartanak el, fiatal vagy, alig ismeritek egymást, és nem biztos, hogy a gyerek egészségesen születne. Ha a barátod ezt közel 30 évesen nem érti meg, akkor valószínűleg nem a megfelelő társ a számodra.


Ez a te tested, a te életed, a te döntésed kell, hogy legyen. Valószínűleg stabil, évek óta kapcsolatban élő, önálló keresettel rendelkező nőként máshogyan döntenél, de szerintem neked még egészen mással kell foglalkoznod, nem gyerekneveléssel. Férfi pedig nagyon sok van még, de életed csak ez az egy... Ne alacsonyodj le inkubátorrá, csak hogy megtartsd őt...

2011. szept. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:

ma 12:15 Istent azé nem keverd bele, főleg nem egy abortuszba! ..már bocsi..


Nem azért, de hány meg hány nő szeretne gyermeket és nem jön össze valami okból és tényleg hányan vetetik el mert meg van rá az okuk..


Mindenkinek igaza van és senkinek sincs igaza..ez élet és halál van jogunk ehhez??


Volt egy újság cikk (anyák, de nem asszonyok) még nagyon régen ott olvastam, nagyon jól le volt írva minden, a nőnek 6 abortusza volt és mikor 7.kel is az lett eszébe jutott, h a 7. Te magad légy és megtartotta.


Van egy ismerősöm ő is ennyi idősen szült, habár férjnél volt megszülte, mert náluk, olyan volt állítólag ha nem szüli meg, nem tudott volna többé, igaz aztán elváltak, de talált magának férjet és még 2gyerekük lett.

Van olyan, aki az abortusz után nem tud többé teherbe esni.

Nagyon nehéz dolgok ezek!! Sérül mindenki.


Volt barátnőm ő is elvetette, és nagyon megsinylette, fiatal volt ő is.


Mi sem élünk fényűző életet, de nagyon jó lenne gyerkőc, igaz mi 2é együtt vagyunk és maj' ennyi ideje próbálkozunk ja és idősebbek is vagyunk..

2011. szept. 27. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!