Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szexuális védekezés miatti...

Szexuális védekezés miatti veszekedés? Hogy küzdjem le a nőgyógyász fóbiám?

Figyelt kérdés

Van egy párom akivel elég sok vitánk van mostanában s már annyira kicsinyes, bosszantó az egész veszekedés, hogy a szex nyűggé válik. Kiveszett a meghittség, romantika. :(

Fogamzásgátlót szedtem sokáig mikor összejöttünk. Később sokszor voltam rosszul s mikor kórházban voltam (ő is jelen volt) közölték, hogy nem szedhetek hormontartalmú szereket mert embóliára megnő tőle a hajlamom, veszélyeztetett vagyok. Akkor azt mondta oké, legyen óvszer legalább míg más nincs.

Ez volt pár éve. Most már van babánk s a spirálra gondoltam. Terhesség alatt nagyon is hozzászokott, hogy neki dolga semmi, melengetheti a spermáit.

Engem meg annyira megviselt a szülés, hogy szinte fóbiásan félek a szülészettől, nőgyógyászoktól (vagy 10el volt dolgom) s az egész vizsgálat tömegtől, sírok még az emlékektől is.

Szóval testileg már lehetne de lelkileg összetörtem s nem megy rászánni magam. Halogatom 2 éve s maradt az óvszer.

Köszöni, ő már utálja, nem érdekli ha lesz is másik gyerek( mereven nem akarok többé) vagy angyalcsinálás,

könyörög mint egy kamasz, hogy anélkül, ha meg nem akkor besértődik. Próbáltam mást de kevésbé voltak hatékonyak.


Hogy értessem meg vele, hogy így már a szex se jó?

Igazán már csábítani se akar, vagy mi is nekem jó az ágyban. Ha felvetem viccesen a vibrátort vagy pettinget

dühöng s támadásnak véli, ha orgazmus könyvet olvasnék vele akkor meg szintén támadás neki. :(

Ilyenkor mit tegyek?


2011. okt. 17. 00:13
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
12%
Egy családos nő legyen már annyira felnőtt és fegyelmezett, hogy képes elmenni az orvoshoz, nőgyógyászhoz. Ha a gyerekednek vagy a férjednek valami baja van, akkor is ott nyavajognál meg hisztiznél, hogy jajj te kis érzékeny vagy, és be nem teszed a lábad a kórházba?
2011. okt. 17. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
94%
Nehogy már ő legyen figyelmesebb, mikor a férjét nem érdekli, hogy szül-e, vagy elveteti, és az sem érdekli, hogy neki jó, vagy sem.
2011. okt. 17. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
12%

Az én férjem sem szereti az óvszert (ezt el kell fogadni)

Szóval mi megszakítással védekezünk. Ez egyedül a férfi önkontrollján alapul és akkor nem eshetsz teherbe. Nekünk is van babánk (és nem az előváladéktól estem teherbe)

De ha nem szeretné kikapkodni, amikor orgazmusa van, akkor a végén pl. orállal (esetleg popsival - ha nyitott vagy rá) is be lehet fejezni a szexet.

Ezenkívül vannak spermicid szerek, sikosítók, habok, kúpok, amik nem tartalmaznak hormont, viszont (ha szabályos a ciklusod) alkalmazható más egyéb módszerrel is.

Ezenkívül a szex, nem csak behatolással járhat együtt. Próbáljatok bevezetni több orált, franciázást.

Az, hogy ennyire félsz a nőgyógyásztól, azt sajnálom, mert a szülésnek egy jó élménynek kellett volna lennie. Ezt viszont tényleg szerintem is kezeltetned kellene, mert így nem tudsz elmenni még az éves szűrésre sem. Az pedig fontos lenne.

És ha túlléptél ezen a fóbián, akkor jöhet akár a kistesó is :)

A másik meg, próbáljatok meg egy kicsit lazítani, gondolj arra, hogy így a férjed sem élvezi a szexet, hogyha ennyire görcsöltök rajta.

28/n

2011. okt. 17. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 anonim ***** válasza:
89%
Légyszi ne,a megszakitásos közösülést ne javasold.Azáltal is simán teherbe lehet esni,mivel már az előnedvek is tartalmazhatnak életképes spermiumot.A pharmatex hüvelykúpot is tiltólistára tenném.Egy ismerősöm használta,mégis teherbe esett mellette.A nőgyógyász is megmondta hogy egy kalap sz@r... :/ Én a spirál mellett tenném le a voksom fóbia ide-vagy oda ,ki lehet birni.
2011. okt. 17. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 anonim ***** válasza:
100%
Én megértelek. Az első terhességem alatti terhesgondozás és az első szülés során borzalmas emlékeket szereztem. Majd kilenc év kellett hozzá, hogy feldolgozzam és újra vállalni merjek egy babát (akkor már minden rendben ment). Én soha nem szedtem fogamzásgátlót, mindig megszakítással vagy óvszerrel védekeztünk, de soha nem lettem terhes véletlenül. Ehhez mondjuk az kell, hogy ismerd a tested, jól beállt ciklusod legyen, ha nem ilyen vagy, akkor nem ajánlom. Ha jól értem, akkor neked egyébként sem jó a szex a társaddal, mert nagyon önző ember. Próbálsz ezen változtatni, de ő nem hajlandó. Igazából azt érzem, hogy nem is a fogamzásgátlás a legnagyobb problémátok, hanem az, hogy egyáltalán nem figyel rád, és ez nagyon nagy baj. Nagyon ragaszkodsz ehhez az emberhez? Az élet más területein hogy áll hozzád? Azt pedig, hogy elköttesd magad, nem ajánlom, sok mindent hozhat még az élet, ha feldolgozod a traumáid (pl szakember segítségével), lehet, hogy később meggondolod magad gyerekvállalás terén.
2011. okt. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/64 anonim ***** válasza:
6%

Miért önző a férj? Miért kell őt szidni? Hiszen 2 éve kitart a gumi mellett, annak ellenére, hogy nem szereti. Most önző akkor?


Az meg, hogy mit mondott, gondolom, dühében mondta, ha valaki dühös, akkor gyakran mond olyat, mait nem is úgy gondol.


Szerintem tedd azt, amit az egyik válaszoló írt, menj el dokihoz, győzd le a félelmedet, és lehet te is azt gondolod, ha kijössz, hogy nem is kellett volna ennyire félni. Esetleg menj magánrendelésre, egy kedvesebb dokihoz, és az elején mondd el neki, hogy mitől félsz.

2011. okt. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
100%

"Az én férjem sem szereti az óvszert (ezt el kell fogadni)"


De akkor a férj miért nem nyitott arra, hogy kielégítse a párját? A Kérdező leírásából ítélve ez is gond náluk.

2011. okt. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
100%

"Köszöni, ő már utálja, nem érdekli ha lesz is másik gyerek( mereven nem akarok többé) vagy angyalcsinálás,

könyörög mint egy kamasz, hogy anélkül, ha meg nem akkor besértődik. Próbáltam mást de kevésbé voltak hatékonyak.


Hogy értessem meg vele, hogy így már a szex se jó?

Igazán már csábítani se akar, vagy mi is nekem jó az ágyban. Ha felvetem viccesen a vibrátort vagy pettinget

dühöng s támadásnak véli, ha orgazmus könyvet olvasnék vele akkor meg szintén támadás neki. :( "


Na ezért önző...

2011. okt. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
95%
Egyszerűen elképesztőnek találom,hogy valaki a kérdezőt b@szta le.Jó,nem vagyunk egyformák.De ha valaki normálisnak tartja azt a viselkedést és önzést amit a kérdező PÁRJA folytat,nem a kérdező,akkor az no comment...
2011. okt. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
94%

Utolsó: Így van.

Azért gondolják többen az ellenkezőjét, mert egy régi berögzült szokás, hogy a férjet ki kell szolgálni, és a nő élvezete csak másodlagos, és természetes az, hogy a nő védekezik, akárki akármit is mond, az egészségre veszélyes tabletták szedésével.

2011. okt. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!