Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szülők ez mennyire normális?

Szülők ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
A feleségemnek szoktam sokat segíteni porszívózok, mosogatok meg hasonló házimunkák mert most született babánk, de sokszor csak hisztizik hála képen, és nem utolsó sorban semmi szex nincs mostanság. A terhesség ideje alatt azért mert terhes most meg azért mert fáradt meg nincs kedve. Ez normális vagy le kellene ülni beszélgetni? Vagy madárnak néz, hogy megcsinálok Neki sok mindent Ő meg szexre sem hajlandó semmilyen formában csak a hiszti megy?
2011. okt. 27. 13:06
1 2 3 4 5 6
 51/57 coffeez ***** válasza:
22%
Már hímzem is :)
2011. okt. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk a férjem elég ügyesen megoldotta.

Amikor kiderült a terhesség, mondtam neki, hogy fogalmam sincs, milyen leszek a hormonoktól, bizonyos fokig türelmet kértem, de bizonyos határ felett már "észhez térítést".

Illetve előre mondtam, hogy hacsak az orvos másképp nem gondolja, akkor a szülés előtti 1-2 napban, illetve a rákövetkező 3-4 hétben kiemelt figyelmet kérnék, mert ő már felnevelt egy gyereket, én meg valószínűleg ijedten fogom nézegetni a néhány kilós csomagot, hogy egyáltalán hol fogjam meg.

A terhességgel szerencsére nem volt különösebb gond, egy-egy rossz napom volt, a férjem egy szót sem szólt érte.


A szülés után is nagyon sokat segített, mert az első néhány napban hihetetlenül rágörcsöltem az egészre, fáradt voltam, fájt az alvázam és ahogy valaki már írta, hirtelen nem tudtam mit kezdeni a babával, semmi tapasztalatom nem volt. A férjem mutogatta meg az alapvető dolgokat, hogyan kell pelenkázni, megfogni, megfürdetni, stb. Mondta, hogy kapok két hetet, amikor minden mindegy, foglalkozzak a babával, és rikkantsak, ha tud segíteni, vagy elakadnék.

Bár ritkán szoktam egyébként hivogatni, akkor szegénynek szinte fél óránként csörgött a telefonja, hogy "csuklik, mit kell csinálni?". Nagyon türelmesen elmondta, hogy mikor mi a teendő, nyugtatott, hogy jól csinálom, más se tanulja meg két nap alatt. Ha ok nélkül kiborultam (gondolom hormonok), akkor csendben meghallgatott, de nem szúrt le.


Aztán 3-4 hét után, amikor látta, hogy már nem kapok frászt az új helyzettől, finoman erőltetve segített elaltatni a babát, aztán mondta, hogy most koccintunk, én almalével, ő borral. Annak ellenére, hogy nem ittam alkoholt, átvettem a nyugis hangulatot és bár akkor még fizikailag nem igazán volt megfelelő, máshogy megoldottuk. Ezzel elég szépen rávezetett arra, hogy ne fussak szemellenzősen bele a "mindigcsakagyerek" zsákutcába.

Amikor a sebek is begyógyultak annyira, hogy nem fájt, akkor már annyira rá voltam készítve a dologra, hogy nem tudom ő vagy én vártuk jobban a gyógyulás végét.


Amikor aggódtam, hogy felébred a baba, egyszerűen odament a közelébe, hangokat adott ki és mutatta, hogy nem fog felébredni, hacsak cimbalmot nem hoz. Ettől is megnyugodtam, másrészt ha fel is ébred, még úgysem fogja fel, mit hall.


Nekem főleg az a fajta támogatás segített sokat, hogy az irreális paráimat kezelte és gyakorlatilag ő tanított meg a babával bánni. Így ő se volt kizárva a gyerek-kérdésből, illetve én is kevesebb ideig bénáztam.


Volt, aki megszólt, amikor elmeséltem, hogy az első három pelenkázást a férjem csinálta, én meg épphogy jegyzetfüzetet nem vittem, annyira figyeltem, hogy mit és hogyan. A negyediket már én csináltam és alig bénáztam vele.

Aztán az amúgy is nagyon unokalázban égő nagyszülőket simán meg lehetett kérni, hogy 1-2 órára vegyék át, amíg mi kettesben csinálunk valamit. A vicc, hogy főleg apámat alig lehetett rábeszélni, hogy vége a gyerekfelügyeletnek és arrébb vinném szoptatni, ő lelkesen rázta a csörgőt és grimaszolt a babának továbbra is. (Akit utána alig bírtam megnyugtatni, annyira bejött neki ez a játék :))


Persze ez nem mindenhol valósítható meg, főleg, ahol a férjnek is ez az első gyereke és ő is tapasztalatlan.

2011. okt. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 anonim ***** válasza:
27%

(14:35)

coffeez egy okos nő, erről írtam.

Tudomásul kell venni, férfiak sem egyforma szex igényűek.

Sok nő szülés után azt hiszi, milyen megértő a férje, közben az meg a munkahelyén dugja akit tud. Sokszor ki sem derül...

2011. okt. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a választ, hasznos volt számomra ! :)
2011. okt. 27. 22:36
 55/57 A kérdező kommentje:
Figyel utolsó! Ha paraszt vagy és nem tudod normálisan kifejezni magad a bunkóságod miatt akkor inkább ne válaszolj! De sztem te még sehol nem tartasz az életben főleg ott nem, hogy ilyen problémáid legyenek! Felesleges rá válaszolnod, a szememben egy tapló maradsz bármit is írsz! Hiába fikázol nem érdekel!!! Egy tapló véleményére nem adok semmit!
2011. okt. 28. 22:00
 56/57 anonim ***** válasza:

kérdező akárki akármit is mondd szerintem igazad van

persze az természetes dolog, hogy besegítesz neki, de azért mégse tegnap szült, hogy ne tudjon megmozdulni

a kis baba valóban rengeteg energiát el vesz, főleg a szoptatás, de rád is oda kéne figyelnie

2011. okt. 29. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
21%
kedves kérdező. szerintem te nem is a férj vagy, vagy ha igen, iszonyat nőiesen viselkedsz. hány éves vagy? csak mert én 38/nő. igen, akit leparasztoztál és közölted, hogy biztos nem tart ott ahol te. hát nem is, mivel te még kis taknyos kamasz vagy hozzám képest, ha még ezt a problémádat sem tudod a feleségeddel megoldani.
2011. okt. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!