Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat kérek a családomtól?...

Sokat kérek a családomtól? Valóban túl sok vagy csak bunkók és nem akarják teljesíteni?

Figyelt kérdés

Egy másik városba szeretnék menni egyetemre kollégiumi elhelyezéssel szeptembertől.


A kollégium ára 20ezer, ételre és szórakozásra (pl: heti egyszer mozi) kellene 30ezer, utazási költségekre 10ezer és magamra 10ezer (pl: sampon, fogkrém, ruha).

Szóval 60-70ezer forintra lenne szükségem havonta.

Apukám 190-et, anyukám 150-et keres. Nincs tesóm, nincs hitelünk.


2012. jan. 9. 13:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/76 anonim ***** válasza:
90%

Ember, mi a párommal havi 90ezerből élünk KETTEN. Te meg 70ezret csak úgy elszórnál a semmire? Pl. minek kell heti szinten moziba járni? Minek kell minden hónapban ruhát venni? Minek kell havi 10ezer samponra és fogkrémre? Egy hónapban legyen egy ezres a sampon, 400 a fogkrém, 400 a tusfürdő, 500 a dezodor... Ennél több pipere mindek kéne? HOgyan jött ki neked az a 10ezer?


Nem a szüleid a bunkók, hogy nem adnak, hanem TE, hogy van képed ennyit elkérni a tollászkodásodra.

2012. jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/76 anonim ***** válasza:
5%
Teljesen reális, ez egy elég szerény igényű költségvetés, tehát nem vethetnek semmit sem a szüleid a szemedre.
2012. jan. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/76 anonim ***** válasza:
97%

hát ha nekem anyukámék fizetnék a kolit meg leutazást akkor nem mondanám nekik hogy heti egy mozi meg anyámkínja

én most végzek az egyetemmel, megyek mesterképzésre és ott elvileg mindent magamnak fogok állni diákmelóból

de ha nem is jön össze akkor a kötelető 10ezres koleszomat fogják fizetni meg az utazást, kajába besegítenek, csomagolnak

ezek kötelezők

na de plusszba ennyi költség mellé heti egy mozi meg ilyenek, szórakozás... örülnék ha havi egy valami telne most nekem...

2012. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/76 anonim ***** válasza:
95%

"vagy csak bunkók és nem akarják teljesíteni?"


Aki így beszél a szüleiről,

annak nem havi 70ezret adnék,

hanem inkább havi 70 se.gbe rúgást!!

2012. jan. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/76 anonim ***** válasza:
87%

Azt hiszem kicsit el lettél kényeztetve és nem érzed a pénznek az értékét.

Ha több pénzre van szükséged, mint amit anyukádék adnának, akkor menj el dolgozni.

2012. jan. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/76 anonim ***** válasza:
52%

Nem sok.

De mivel emellett nem fognak tudni félretenni, egyetem után max nem kapsz majd kocsit meg lakást. Mert ilyen bunkók.

2012. jan. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/76 anonim ***** válasza:
84%
szerintem 60-70ezer forint nagyon sok. én 30ból élek (mert ebben a félévben nem kapok ösztöndíjat és így csak a 30ezer árvasági marad) mi úgy oldjuk meg, hogy ebből fizetem a kolit és az utazást haza ami 16000 ft összesen. Anyukám minden hétvégén bőségesen főz, amiből csomagol nekem, így 1 hétre elegendő ebédem van, sokkal olcsóbb, mintha minden nap kajáldában ennék + befizeti a havi 1500 ft-os telefonszámlámat. A maradék pénzemből (14000 ft) biztosítom magamnak a reggelit-vacsorát, tisztálkodási szereket, néha 1-1 új ruhát, és még szórakozásra is jut pénz a barátommal. Kicsit el vagy tévedve pénzügyileg... (mellesleg volt, amikor ösztöndíjjal és árvaságival együtt nekem is majd 70ezer volt a havi bevételem, ekkor is max 40 ment el, úgy hogy szinte dőzsöltem, 30at pedig félre tudtam rakni)
2012. jan. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/76 anonim ***** válasza:
83%

Jóég!!...én anno pár éve havi 21 ezerből éltem havonta.

Szüleim semmit sem adtak csak a kolira. Dolgoznom kellett, h fenntartsam magam.

2012. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/76 anonim ***** válasza:
32%

Na, de mégis hova menjen el dolgozni??

Vagy nem láttod a szemetektől, hogy még a felnőtteknek sincs munka, nemhogy a diákoknak?

Mellesleg nem minden szak mellett lehet bevállalni a diákmunkát. Van ahol annyit kell tanulni, hogy alvásra sincs elég idő. Nem minden szak büfészak. Illetve van akinek még egy könnyebb szakot is nehezebb teljesíteni, és nem fér bele a munka, nem mindenkinek tud olyan könnyen és gyorsan tanulni.

2012. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/76 anonim ***** válasza:
97%
Én is a "csak bunkók és nem akarják teljeíteni" kijelentésen rökönyödtem meg. Tipikusan akaratos egyke.
2012. jan. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!