Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat kérek a családomtól?...

Sokat kérek a családomtól? Valóban túl sok vagy csak bunkók és nem akarják teljesíteni?

Figyelt kérdés

Egy másik városba szeretnék menni egyetemre kollégiumi elhelyezéssel szeptembertől.


A kollégium ára 20ezer, ételre és szórakozásra (pl: heti egyszer mozi) kellene 30ezer, utazási költségekre 10ezer és magamra 10ezer (pl: sampon, fogkrém, ruha).

Szóval 60-70ezer forintra lenne szükségem havonta.

Apukám 190-et, anyukám 150-et keres. Nincs tesóm, nincs hitelünk.


2012. jan. 9. 13:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
84%
Persze, egy-két alkalom kell, de ismerkedni nem csak fizetős helyen lehet. A mozi amúgy sem ismerkedős hely (én azzal sem beszélgetek, akivel megyek XD), viszont elég drága. Lehet én vagyok lökött, de könyvesbolttól vasútállomásig mindenhol volt már, hogy beszélgettem emberekkel. Másrészt az egyetem nekem pont az a hely volt, ahol gyakorlatilag nulla forintból megismertem egy csomó embert.
2012. jan. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
66%

Meg megint eszembe jutott valami, pont a moziról. Nálunk vannak filmclubok is az egyetemen, ahol bár nem a legújabb filmeket nézik, de tök ingyen van, ráadásul utána lehet dumálni is és így az ismerkedés is megvan. Amikre emlékszem, az az angol, az anime, természetfilmes... meg volt valami spéci, ami azt hiszem Mongóliáról szólt, ez egy kb. 2 hónapos sorozatos dolog volt, ha bögrét vittél, teát is adtak ingyért. :D


Nálunk van egyetemi bár is, ahol kicsit olcsóbb minden, meg ha a te szakod bulija van, akkor plusz kedvezményeket is kapsz.


Mivel Pécs, itt a közelben a Mecsek, túrázni is lehet. Nem tudom, hogy ez csak nálunk van-e így, de itt szeretnek ismerkedni a hallgatók, sokszor szerveznek programot, de mivel sokan gazdálkodnak szűkös keretből, ez direkt bele van kalkulálva.

2012. jan. 9. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 A kérdező kommentje:

Nekem elmegy egy nagy doboz sampon havonta.


És az arckrémem 4ezer forint ami szintén egy hónapig bírja csak.. :(( És sokat szoktam fogat mosni, havonta kell 2 tubus.


Valószínű nem lenne elég a 60-70ezer.

2012. jan. 9. 19:04
 54/76 anonim ***** válasza:
94%
Akkor nincs mese, meg kell tanulni spórolni! Személy szerint túlzásnak tartom a 4000 ft-os arckrémet.
2012. jan. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
32%
Gondolom eddig a szüleid vették pl. az arckrémet,akkor ezután is meg fogják venni, nem? Amúgy szerintem nem kérsz sokat, de próbálj meg jól tanulni, akkor lesz ösztöndíjad, és csökkentheted a szüleid kiadásait:) (a 4000 Ft egy arckrémért pedig nem túlzás, sőt, alsó-középkategória)
2012. jan. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
75%

Számomra döbbenetes, hogy Magyarországon az lett a követendő és díjazott viselkedési forma, hogy nyomorogni kell és az emberek azon versengenek, hogy ki él rosszabbul, ki tud kevesebbet költeni és adni magára. Hihetetlen. Én már külföldön élek, és nyilván mondanom se kell, hogy amit itt a kérdező leírt igényeket, az külföldön a nyomorgás és spórolás kategória lenne.

Persze nem azt mondom, hogy amit a Kérdező "követel" az jogos, vagy hogy nagyon kevés (de semmiképpen se irreálisan sok, mint ahogy itt néhányan vélik), de azért ne éljünk már abban a hitben, hogy havi 10-15 ezerből étkezni normális dolog, meg hogy luxus cikk az arckrém meg a joghurt és sütemény. Mert ez nem így van, mindenki megérdemelné az új ruhákat, a normális tisztálkodó szereket, a nem egyoldalú étkezést, a minőségi szórakozást, főleg egyetemistaként. Hiszen ennek a korszaknak az egyik legjobb periódusnak kellene lennie az ember életében, ezután az élete végéig csak dolgozhat. Az egyetemi éveket ki kell élvezni, és teljesíteni is csak úgy lehet, ha nem éhezünk és van szórakozásunk is.

Szó se róla, én nem kértem ennyi pénzt a szüleimtől egyetemistaként, mondjuk én BA képzés alatt otthon laktam, szóval havi 10-20ezer is bőven elég volt. Mesterképzést külföldön csináltam, és ott mondjuk átlag havi 120-140 ezret költöttem. Ez mondjuk tényleg nagyon nagyon spórolással volt ennyi, és szinte teljes egészében magamnak álltam, szüleimtől kis kiegészítést kaptam. Kérhettem volna tőlük sokkal többet is, vagy fizettethettem volna velük az egészet, de én nem akartam.Utólag viszont úgy látom, hogy lehet megérte volna nem ennyire spórolni, és kicsit többet költeni, beülni a többiekkel étterembe vagy gyakrabban bulizni, külföldre utazni. Azóta itt külföldön kaptam egy jó munkát, jól keresek, és ezért sajnálom kicsit, hogy nem élveztem ki annyira az utolsó egyetemi évet.

Én megértem, hogy Magyarországon rossz a helyzet, sok ember nyomorog, alapvető dolgokat luxusnak titulál. De ez nem normális!!! És ha a kérdező szüleinek van pénze, akkor én nem látom okát, hogy a kérdező végig nyomorogja egyetemi éveit, csak mert ez a trend Magyarországon. Az már más kérdés, hogy nem kéne lebunkóznia a szüleit, ha ezt mégse akarják vagy tudják biztosítani....de az tuti, hogy semmi irreális igénye nincs a kérdezőnek.

2012. jan. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
90%

van 2000ftért is arckrém,nem kell a vichyt venni,és meg van oldva a fogkrém kb 1200ft akkor


figyelj érdekes más ember negyed ennyiből el van egy hónapig és ugyanúgy ápolt,és igényes

én pl minden félév előtt bevásárolok a saját pénzemből amit keresek a diákmunkán, a dmben elköltök kb 20-30ezer Ftot,de megveszek egy félévre elég betétet,sampont,tusfürdőt,fogkrémet,fültisztítót,arckrémet én legalább 3 hónapig használok egyet ha nem négy pedig mindennap használok,sprét,borotvazselét,pótfejet a borotvához(borotvát,és epilátort használok,a szemöldökömre gyantát és csipeszt) stb.ugye ezzel a kozmetikusra sem kell költenem,félévente egyszer elmegyek fodrászhoz,akkor félév előtt vásárolok egy havi élelmiszert,akkor wcpapírt,zsepit,mosószert stb.a mosószer legalább 4-5 hónapig elég,ez kerül kb 30ezer Ftba,és havonta 20-25ezret költünk élelmiszerre,az utazás nekünk is drága így 2-3 hetente járunk haza,,és így hogy félévente egyszer elköltök kb 30 ezret végülis magamra így nagyon sokat spórolok,havi 30-40ezerből vígan el vagyok,és még el sem költöm mindet,csak vész esetére kapok annyit,és simán tudok bulizni a többiekkel,és nem éhezem,szóval sztem meg lehet oldani,még azt hozzáteszem a kontaktlencsém 25körül van de azt is csak félévente kell megvenni, a ruhákat továbbra is apukám fizeti

,na meg a kolit( 28eFt),de a többit én keresem meg,mert nem szeretném őt terhelni

2012. jan. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
85%

19:23

A spórolás nem egyenlő a nyomorgással. Ééééérdekes, a külföldi fiatal egyetemista barátaim szintén nem tehetik meg, hogy minden szarra kidobálják a pénzt. Persze, jobban élnek, DE ott is oda kell figyelni, ők is a sulitól kapott pénzből élnek. Senki nem azt mondta, hogy 15e forintból egyen, de aki nem ad bele semmit, nem csinál semmit, spórolni sem akar, kicsit sem, ráadásul még a hangneme sem olyan, mintha tisztelné azt, aki fizeti a heti mozizását meg a havi "magamra 10 ezer" kiadásait, arról nekem meg van a véleményem.


Másrészt meg téged ezen mi háborít fel? Örülj, hogy neked jobban megy, de vagyunk egy páran, akik ha a kis seggünket a földhöz verjük, akkor sem jobb.


Másik: ha azt mondta volna, hogy nem jut kolesz, 50 kell a lakhatásra, meg 20 egyébre, akkor én speciel nem akadtam volna ki, de ha lehetne spórolni és mégsem hajlandó, mert neki kell ez meg kell az, az nem szép.

2012. jan. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
53%

A kommentek nagy része egyszerűen megdöbbentő, és jól mutatja a tipikus sudribunkó, proli magyar képet. Igen, lehet élni 20-30 ezerből is, de MINEK? Státusszimbólum lett a nyomorgás? Mi az, hogy ne vegye meg magának a 4000-res arckémet, jó lesz a 2000-res is? Te látod amit írsz, ember?


Mindenki a lehetőségeinek megfelelően éljen, ezt én is támogatom. Viszont ha a kiscsaj szülei megtehetik, hogy az egy szem(!) lányuknak normális életet biztosítanak, akkor ne ítéljétek már nyomorra szerencsétlent, ha már nektek abban volt részetek.

2012. jan. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
81%

Kezdődik a prolizás... Király.

Valami okból márpedig nem akarják megadni neki. Most ez vagy azt jelenti, hogy nem tehetik meg, vagy azt, hogy úgy érzik, nem kell. Ha ilyen hangnemben kérné, megmondom, én sem adnám. Ha azt mondják, hogy nem, akkor sem bunkók, nagy lány már, seggéig ér a keze, lehet dolgozni is.


Van 3 lehetősége. Vagy lentebb ad az igényeiből (kevesebb pénzből látja el magát) és esetleg abba belemennek, vagy közelebbi helyre megy egyetemre, vagy dolgozik. Lehet akármilyen prolinak nevezni, a kiscsajnak úgyis csak ezek a lehetőségei vannak.

2012. jan. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!