Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat kérek a családomtól?...

Sokat kérek a családomtól? Valóban túl sok vagy csak bunkók és nem akarják teljesíteni?

Figyelt kérdés

Egy másik városba szeretnék menni egyetemre kollégiumi elhelyezéssel szeptembertől.


A kollégium ára 20ezer, ételre és szórakozásra (pl: heti egyszer mozi) kellene 30ezer, utazási költségekre 10ezer és magamra 10ezer (pl: sampon, fogkrém, ruha).

Szóval 60-70ezer forintra lenne szükségem havonta.

Apukám 190-et, anyukám 150-et keres. Nincs tesóm, nincs hitelünk.


2012. jan. 9. 13:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
53%
Én 20ezerből voltam el havonta-2006ban diplomáztam. Ha ennél többet kértem volna-ami eszembe sem jutott- akkor körbe is röhögtek volna otthon. Amúgy diák meló, abból fedezheted az extra kiadásokat.
2012. jan. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
27%

én amondó vagyok, hogy ha a szüleidnek ez nem megterhelő, pl. nem gyűjtenek kocsira vagy ilyesmi, akkor odaadhatnák az első félévre

nem olyan sok havi szinten, ha minden benne van, de legyen az arany középút: havi 55-60


és második félévben meg ha jól tanulsz, akkor már megvan 20-30 havonta és akkor elég csak a kolira adniuk :)

2012. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
28%

Jól van, a sok nyomorult sikeresen leírta a minimumot. Persze, én is éltem 30 ezerből, csakhogy azt nem lehet színvonalas életnek nevezni.


Pont ebben a korban kéne a legjobban élvezni az életet, haverozni, bulizni, stb. Ehhez pénz kell. Ha a szüleid megtehetik (márpedig úgy tűnik), akkor illene ezt biztosítaniuk. Nekem nem tudták, és dolgozhattam kuli munkát (mert egy diák csak azt kap), sőt, még most is robotolok. Persze elmondja minden nagyokos, hogy legalább megbecsülöm amim van, blablabla. Igen, és gyk. nem volt valódi fiatalságom, mert 19 éves korom óta húzom az igát, volt, hogy 2 egyetem mellett, és ott tartok, hogy szépen ledolgozhatom majd az egész életemet. Persze igyekszem ebből is kihozni a maximumot, de nem mindegy, hogy csak a tanulásra, bulizásra, társaságra kell koncentrálnod, vagy arra is, hogy miből veszel holnap kenyeret.

2012. jan. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem nem sok havi 70 egy embernek, DE meg kell nezni, hogy mennyit keresnek a szulok,emellett se neveznem soknak,mert ennyit valoszinuleg otthon is elhasznalsz,inkabb azt mondanam, hogy kevesebbol is megoldhatod. Szerintem az utazast ugy ertette,hogy varoson belul,meg haza a szulokhoz,azt meg nem neveznem mindenfele"utazgatasnak". Attol is fugg eddig,hogy alltak hozzad a szuleid.


Osszehasonlitaskepp:


En havi 50 ezret kapok, ebbol 30ezer a szobam, mert nem kaptam kolit, 10 ezret fizetek kb rezsinek,es marad 10 ezrem. Sokan megszolnanak azert,ha tudnak havi 50 ezret kapok a szuleimtol. Ha azt nezzuk igen,nagyon halas vagyok nekik. Masfelol megneznem hanyan elnek havi 50 ezerbol,es ha igyis elnek, akkor se hinnem,hogy "ej de egy luxus" elet. 10 ezerbol kellene mindent megoldanom, meg a kozlekedest is! Helyette direkt fel evvel egyetem elkezdese elott mar szobakat nezegettem,igy most kozel lakom az egyetemhez, es beruhaztam egy biciklire,igy berletre nem koltok. De en ugy csinalom,hogy parfumot, sampont,domestost, betetet, fogkremet,fogselymet,szajvizet viszek fel evre magammal, tehat mar "csak" az etkezest kell megoldanom, es egyeb kis koltsegvetesu dolgokat,pl. wc papir. En orvosira jarok,emellett nem tudok dolgozni,de ha veletlen lenne is szabadidom,akkor azt hiszem aludnek,amennyit csak tudnek. Szorakozni en 18 evig nem igazan voltam,igy amit kaptam penzt szulinapra es egyebekre, az most megvan. Kb 300 ezer megtakaritasom jott igy ossze, abbol veszek el,ha mar nagyon ehezem, vagy ha haza utazom,mert mivel messze lakunk az mar nem fer bele a koltsegvetesbe. Ev elejen a konyveimre,fenymasolasra kapok meg egy osszegben penzt,attol fugg mennyi van,ha kovetkezo evben nem lesz,akkor a megtakaritasombol veszek el. Ruhat jelenleg evi 1x veszek,evkezdes elott bevasarolunk anyuval, de persze,akkor nem 1db gonccel terek haza.


Ossz

2012. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
81%

Mellesleg nagyon egyszerű, kérdezd meg a szüleidet, hogy eddig havonta mennyi pénz ment el rád.

Ha ugyanannyi, mint utazás és koli nélkül, akkor nincs értelme neheztelni rád, hiszen nem kérnél magadra többet, mint eddig.

Ha pedig nem fér bele a költségvetésükbe az a plusz 30, hát istenem, akkor menj abba a városba egyetemre, ahol most laksz.

2012. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
84%
Milyen fura, hogy az összes ember aki azt írta sok,el van kényeztetve meg menjen dolgozni...le van pontozva..minek kérdez az aki nem bírja ha nincs igaza?? Mellesleg szerintem is sok.
2012. jan. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
83%
Én 33 ezerből élek, kolival, utazással, kajával együtt. Persze otthonról viszek mindig, így csak a feltétlen szükséges dolgokra kell költenem.
2012. jan. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
90%
Én vagyok, aki a "bunkók" dolgon akadt ki, kérdésre nem is válaszoltam. Tehát szerintem is ekkor kéne élvezni az életet, és egyetem első éveiben sok helyütt lehetetlen elmenni dolgozni tanulás mellett. Az összeget kicsit sokallom, meg hát a stíluson akadtam ki.
2012. jan. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
40%

Írják itt páran, hogy mennyiből gazdálkodnak egy hónapban, majd utána, hogy otthonról kapnak kaját.

Ezt így nem lehet összehasonlítani, mert lehet, hogy az a kaja, amit visznek, összességében szintén ugyanott lenne pénzben. Valamint lehet, hogy a ruházatukat még külön fizetik, ahogyan az orvostanhallgató is írta.

Az is más, ha a kérdező nem kapna arra külön pénzt, hanem ebből kéne kigazdálkodnia.

2012. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
17%
#26: én az ellenkezőjét mondtam, mégis le lettem. Ki érti ezt? :D
2012. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!