Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat kérek a családomtól?...

Sokat kérek a családomtól? Valóban túl sok vagy csak bunkók és nem akarják teljesíteni?

Figyelt kérdés

Egy másik városba szeretnék menni egyetemre kollégiumi elhelyezéssel szeptembertől.


A kollégium ára 20ezer, ételre és szórakozásra (pl: heti egyszer mozi) kellene 30ezer, utazási költségekre 10ezer és magamra 10ezer (pl: sampon, fogkrém, ruha).

Szóval 60-70ezer forintra lenne szükségem havonta.

Apukám 190-et, anyukám 150-et keres. Nincs tesóm, nincs hitelünk.


2012. jan. 9. 13:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
73%

Ha nem bírod el a választ, ne is tedd fel a kérdést.


egy stabil világban, amikor mindenkinek biztos az állása fizetése, lehet nem volna sok, de a bunkóért, én eleve kirúgtalak volna az ablakon,csak hogy megtudd ,mi az a bunkóság.

igen 50ből ki lehet hozni rendesen, úgy hogy még szórakozni is maradjon. én 6 évig voltam koleszos. és ha jól jött ki a lépés , nekem költő pénz havonta, 2-3000 ft volt. a kolesz meg durván 10, a bérlet már akkor is 5-6000 körül volt.

amit lehet vigyél otthonról,vagy mivel különb a másik városban vett fogkrém?

szomorú hogy 27 évemmel azt kell mondanom, hogy a mostani fiatalok el vannak szállva maguktól...

2012. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
18%
Amúgy az sem mindegy, hogy vidék vagy Budapest. Utóbbi helyen ugyanis alapból magasabbak a megélhetési költségek.
2012. jan. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
72%

A büfészakos észlénynek üzenem:

Jogot végeztem munka mellett. Még nem a kredit rendszerben. Moziba tényleg nem volt időm menni heti szinten és nem vettem minden új hónapban ruhát.

De láss csodát, lediplomáztam, úgy, hogy 5 éven keresztül rendszeresen dolgoztam mellette, mert nem volt választásom.

2012. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
39%

Bár hozzáteszem, hogy egyesek valóban "nagyon jól" tudnak spórolni...

Illetve RENGETEGEN!


Eddig csak olyanokkal laktam együtt albérletben, akik 2-3 naponta fürödtek, még a lányok sem mindennap, fogat alig mostak, akikkel most lakom, két fiú, szintén ilyen ritkán fürdenek, fogat EGYÁLTALÁN NEM mosnak, és az én (!) wc-papíromat lopják!!

2012. jan. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
60%

33.

Jaj, ne legyél már ilyen nebántsvirág! Bocs, ha megbántottalak!

Pont az a lényeg, hogy van, aki nemhogy jogot, de még egy egyszerűbb szakot sem képes elvégezni munka mellett, mert nem olyanok a képességei, sokkal több könyv fölötti seggelést igényel, mint másnak. Ezt is számításba kell venni, hogy nincs mindenkinek olyan penge agya, mint neked.

2012. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 A kérdező kommentje:

Én nem tudom ki pontoz le kit, de én még senkit nem pontoztam se fel, se le.


A kollégiumon nem tudok spórolni, mert ez ennyi.

Otthonról külön nem kapnék kaját, se ruhát, se semmi mást... 1000Ft/nap ételre és szórakozásra szerintem egyáltalán nem sok. Pl.: egy kis kávé egy kávézóban 400forint!!

A bérlet 4ezer, a hazaút 3ezer szóval ha csak kétszer megyek haza egy hónapban az már 10ezer. Ezen se tudok spórolni.

2012. jan. 9. 14:51
 37/76 A kérdező kommentje:

Amúgy ez 200euró.


Unokatesóm eurós országban lakik, neki havi 500eurót adnak a szülei szintén másik városban tanul és már 4.éve.

2012. jan. 9. 14:53
 38/76 anonim ***** válasza:
90%

Mivel az eurózóna országai közül a legszegényebben is kb 5-7x akkora a fizetés mint itthon, azért, legyünk nagylelkűek, és csak 5-tel osszuk el az 500-t amit unokatesód kap. Az 100 euró, igaz? Pont a fele annak, amit te követelsz (nem kérsz).

Én Németországban laktam, Frankfurtban, az élelmiszer olcsóbb volt, ha boltban vettem és magam főztem meg. Ruhanemű szintén olcsóbb (pl a c und a itteni és kinti árai) Lakást pont ugyanannyiért béreltem, mint most Budapesten. Kollégiumi árakkal nem vagyok tisztában, de életre nem kell külföldön többet költeni, mint itthon.

2012. jan. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
92%

"egy kis kávé egy kávézóban 400forint"


Vazze! Vegyél inkább egy kávéfőzőt 3-4 kávé árából!!

2012. jan. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
45%

Véleményem szerint 30 ezer igenis kell ételre, napi ezer forint nem sok, persze akkor, ha normálisan kajázik valaki, nem csak zsíros kenyéren él. De nem is lehet, ahhoz, hogy fogjon az agy, jól érezze magát az ember, szívesen tanuljon, ne menjen el az életkedve, normálisan kell enni. A sok főzéssel lehet spórolni, de az időigényes, és inkább tanuljon egy egyetemista, mint a konyhában töltse az idejét, tehát egyáltalán nem sok ez a 30 ezer, véleményem szerint még kevés is. Ebből aztán legalábbis nekem nem telne már kávéra, és hasonlók, akkor sem, ha 200 ft.


És a 10 ezer forint saját magára szintén kevés.

Lássuk csak milyen költségei lehetnek egy nőnek havonta minimum:

wc-papír: 1000 Ft

eü.-i betét, esetleg tisztasági, tampon: 1000 Ft

fogamzásgátló: 2000 Ft

fodrász: 1000 Ft (ha háromhavonta megy fodrászhoz, az 3000 min.)

sampon, tusfürdő (esetleg balzsam is): 500 Ft

fogkefe, fogkrém, fogselyem, szájvíz (ezeken én biztos, hogy nem spórolnék): 1700 Ft

dezodor: 300 Ft


összesen: 7500 Ft


Arról nem is beszélve, hogy ez abszolút a minimum, olyan "luxus" nincs is benne, mint hogy vegyen magának egy arckrémet, márpedig sokaknak egyenesen szükséges, mert kiszárad, viszket, és ráncosodik is egy érzékeny bőr, kézkrémet, (ja, a kézmosót kihagytam a felsorolásból), papírzsebkendőt, nem minden lánynak szép a bőre, van, aki szeretne használni egy alapozót, hogy nézzen ki valahogy, pattanáskezelő cuccok, akinek szükséges, és még ezernyi apróság, ami ki se jön. Soha ne vegyen magának egy hajcsatot, vagy egy fülbevalót egy fiatal lány, soha ne lakkozza a körmét, mert az már nem telik ki, mert még lemosófolyadékot is kell hozzá venni, hogy a vattáról már ne is beszéljek. Sőt, nekem már 19 évesen elkezdett őszülni a hajam, van aki szeretné befesteni, a hajfesték egy hónapra lebontva hosszabb hajra, amire 1,5 doboz kell mondjuk 3 havonta, 1500 Ft. Nem lehet mindenből a legolcsóbbat megvenni, mert egyszerűen sokszor az egy kalap sz.rt ér. És ha szeretne használni ajakápolót egy lány, netán szájfényt, szemceruzát, akkor szomorkodhat, mert ezek ki sem telnek ebből a havi 10 000-ből. Nemhogy mozi, meg egyéb szórakozás. Pláne ruha, arra már egy fillér sem jut.

Arról már nem is beszélve, hogy itt a téli időszak, ilyenkor én pl. szoktam szedni C-vitamint, de néha, hetente egyszer egy multivitamint is bekapok, ezek már pláne felejtősek ennyi pénzből, pedig nagyon is hasznosak.


Kicsit gondolkozzatok el ezen...

2012. jan. 9. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!