Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat kérek a családomtól?...

Sokat kérek a családomtól? Valóban túl sok vagy csak bunkók és nem akarják teljesíteni?

Figyelt kérdés

Egy másik városba szeretnék menni egyetemre kollégiumi elhelyezéssel szeptembertől.


A kollégium ára 20ezer, ételre és szórakozásra (pl: heti egyszer mozi) kellene 30ezer, utazási költségekre 10ezer és magamra 10ezer (pl: sampon, fogkrém, ruha).

Szóval 60-70ezer forintra lenne szükségem havonta.

Apukám 190-et, anyukám 150-et keres. Nincs tesóm, nincs hitelünk.


2012. jan. 9. 13:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
42%

46.

Hidd el, hogy tisztasági betét nélkül is elkölt a legtöbb nő 1000 ft azokra a napokra. Ezt úgy összességében írtam. Lehet, hogy valaki csak tampont használ, akkor kell mellé tisztasági is, de akár az utolsó napokban is lehet csak azt használni.

A dezodorra magamból kiindulva azért írtam 300 Ft-ot, mert amit én veszek, Nivea vagy Dove 500-600 Ft között van, és nekem majdnem 2 hónapig elég. Tehát havi 300.

A sampon, tusfürdő költséget is csak egy hónapra értem. Nyilván egy 500 ft-os samponból kevés fogy egy hónapban, de a 500 ft nagy részét (amit a mosakodásra írtam), a tusfürdő - vagy szappan, ki mit használ -, viszi el. Szerintem a sampon kb. 80-100 ft lehet, a flakon méretéhez viszonyítva, a többi a tusfürdő.

Én a fogselymet fontosnak tartom, jó, ha valaki nem is használ szájvizet, ne tegye.

A kozmetikusnál való gyantázást sem úgy írtam, mint létszükségletet, az csak egy megjegyzés volt, hogy van, aki ezt is szeretné. Nekem az itthoni gyantázás is 4-500 ft. Úgy tudom, a borotválás költségei még több.

Tehát simán elmegy úgy 9-10 000 ft egy hónapban, amit úgy költ magára egy nő, hogy abból se moziba nem ment el, se bulizni, de még egy sms-t sem küldött senkinek.

2012. jan. 9. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
52%

59! nem azt mondjuk, hogy aki megteheti, az is nyomorogjon csak, mert az a magyarság!

DE! ha a kiscsaj ilyen stílusban adta elő itt magát, könnyen feltételezhető, hogy a szüleivel is így beszél, így viselkedik! Márpedig ha nem tudja felfogni a pénz értékét, akkor nem sok jóra számíthat!

Azért írjuk, hogy ennyiből CSALÁDOK élnek, hogy fogja fel, lehet spórolni! Nem KELL, nem azt mondjuk, hogy NYOMOROGJON, de könyörgöm!!! Ha egy pici szándék látszana rajta, hogy Ő tényleg nem eltapsikolja, hanem KELL neki...azt se írta le, mire kell...csak "magamra"...ezt is egy kérdező tette meg helyette. Hozzáteszem, szerintem sem sok, csak a mai magyar valóságban a legtöbb embernek nem jut erre. Amúgy nem lenne egyszerűbb, ha anyuddal mennél el minden hónapba egyszer bevásárolni a tisztasági cuccokat, fizetnék a koleszt, és kérnél még 30at. Plusz az útiköltséget.

ugyan azt írtam, de akkor is emberibben hangzik, plusz anyud is látja, hogy nem értelmetlen dolgokra szórod el. Ha ott van, ő fizet, akkor látni fogja, mi a helyzet, és később valószínű oda fogja adni a pénzt is.

De akkor sem ilyen követelőzve kell előállni vele...

2012. jan. 10. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
67%
Itt nem az arckrémen, a mozin, meg a Krisztus fülén van a hangsúly. Gáz, hogy vlki képtelen túllátni a formaságokon és leáll szőrt hasgatni, hogy igen, a kérdezőnek jár a 500 forinttal drágább fogkrém, mert Loreál és megérdemli -.- Az életre nevelés, az a nem mindegy.Én azért jobban örülnék egy olyan gyereknek, akin látom, hogy önálló- félig-meddig- és a jég hátán is megél, mint egy olyannak, aki 20on (30,40 stb) évesen is a szülő zsarolásával gondolja megoldani az anyagi helyzetét; mert igen a bunkózás már ide tartozik. És meglehet nem smucigságból, tajparasztiságból mond nemet a szülő, hanem mert tán előre gondolkodik, ami igaz mostanában nem divat...
2012. jan. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
Azóta megbeszéltétek, hogy melyik városban fogsz továbbtanulni?
2012. márc. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim válasza:
100%
47 ezerből is meglehet élni xD
2012. márc. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:

Ja, a mocsadék lakótársaim közül az egyik (már nem tudom ebbe a topikba írtam-e vagy egy másikba) a tusfürdőmet is lopja. A wc-papírt már a szobámban tárolom, ezentúl a tusfürdőt is ott fogom. Így aztán meg lehet élni.

A saját wc-papírját, amit vett azóta, már vagy két hete nem használta, ugyanúgy tekeredik porosan hetek óta. Mert nagydolgozni a munkahelyén szokott gondolom, kisdolog után meg elrakja húgyosan a farkát. Hurrá igénytelenség! És lenne rá pénze, még mielőtt valaki azt állítaná, hogy biztosan nincs neki.

Akik azt írták, hogy ennyi pénz sok a kérdezőnek, azok nyilván maguk is másokon élősködnek.

2012. márc. 21. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
élősködik a fene...60-70ezer, a kolit a szülők fizetik?? a kérdező élősködik,meglehet élni havi 30-40ből is,ÉLŐSKÖDÉS nélkül!
2012. márc. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:

utolsó, ebben benne van a koli is...


érdekes, mikor azt kérdeztem, hogy ennyi maradna zsebbe az albérlet+rezsi kifizetése után, mindenki lehurrogott, hogy ennyiből nem lehet megélni, meg semmire se elég...teszem hozzá, úgy, hogy a kaja az ingyen lett volna, napi 1 vagy 2 főtt étel a nagymamámnál



olyan okosak itt egyesek, csak kár, hogy kérdésfüggően gondolkodnak...az a lényeg, hogy az legyen a válasz, hogy a kérdező milyen 'álszent, bunkó, hülye, sokat kér, kevés ez....' stb...


Kérdező!


Ha jogosnak érzed, kérd, csak más stílusban.


Ti meg elmehettek a fenébe az okoskodással...

2012. márc. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:

te menj el a fenébe,te okoskodsz! a kérdező szülei nem akármiért nem adnának neki 60-70ezret,nem mindig a szülőket kell bántani,ha ilyen stílusba,és ilyen követelőző lenne a gyerekem,tuti nem teljesíteném egy kérését sem,lehet dolgozni suli mellett,kap 40 et abból meg van a kaja,koli,meg ami még kelhet,nagyon fontos dolgozzon és abból szórakozzon igyon...

nem kell a kérdezőt védeni

2012. márc. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:

Hogy lehetne már megélni 30-40-ből?? Kajára nem elég 30.

Összeadtuk az előző oldalak egyikén, kaja 30 egyéb költségek 9-10 ezer. És akkor nincs benne a koli, hazautazás, ruházat.

2012. márc. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!