Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokat kérek a családomtól?...

Sokat kérek a családomtól? Valóban túl sok vagy csak bunkók és nem akarják teljesíteni?

Figyelt kérdés

Egy másik városba szeretnék menni egyetemre kollégiumi elhelyezéssel szeptembertől.


A kollégium ára 20ezer, ételre és szórakozásra (pl: heti egyszer mozi) kellene 30ezer, utazási költségekre 10ezer és magamra 10ezer (pl: sampon, fogkrém, ruha).

Szóval 60-70ezer forintra lenne szükségem havonta.

Apukám 190-et, anyukám 150-et keres. Nincs tesóm, nincs hitelünk.


2012. jan. 9. 13:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
64%
te meg gondolkozzál el azon,hogy az arckrémet nem egy hónapig használja az ember,és nem kell 30ezer kajára,ne viccelj mi ketten költünk 20-25ezret és nem éhezünk egyátalán,magamra nem is költök minden hónapban és így is ápolt,igényes vagyok
2012. jan. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
22%

Ja, teljesen kifelejtettem a mosószert, közel 1000 Ft/hó

és a szőrtelenítést!

Ha borotválja magát egy lány, nem tudom, milyen költségekkel jár, de hogy legalább egy 1000-es, az fix.

Én gyantázom magam, itthoni gyantakészlettel, na, de nem minden lány képes erre, vagy akarja ezt a változatot, de még ez is benne van szerintem 4-500 ft-ban havonta.

Pláne ha szőrtelenítő krémet vesz egy nő, vagy netán kozmetikussal gyantáztat a kényesebb helyeken, akkor sejthetitek, milyen összegekbe kerül. Nem olcsó mulatság, az biztos.

2012. jan. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
60%
Tudom jól, hogy nem egy hónapig tart egy arckrém, de nem is írtam bele, mint legszükségesebb, mert tényleg vannak olyan lányok, akiknek olyan a bőrük, hogy nem is kell rá semmi. Csak összeadva a sok kis pár száz forintot, hogy még erre is kéne, meg arra is, egyszerűen nem fér bele a 10 000-be. Pláne, ha valakinek izzadós a lába, és szeretne valami spéci lábra való dezodort, vagy hintőport, az is havi szinten min. 500 Ft, de inkább több, vagy egy cipőbetét, amit erre a célra találtak ki, az is pár hétig használható csak, tehát egy csomó olyan kis dolog van, amit bele sem számoltam, mert nem is telne ki.
2012. jan. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
43%

Kedves 40 és 42es

Abszolút igazad van!

És egy űrrepülés félévente a minimum ami az ember lányának jár, ha szülei közalkalmazottak (vagy legalábbis a bérezésük olyan)

Ha a szüleid nem fizetik, kedves kérdező, mert annyira BUNKÓK, mint írtad, segítek neked alapítványt nyitni....

2012. jan. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
43%
Mekkora proli már, aki szerint az arckrém, vagy a hónalj leborotválása ugyanakkora luxus, mint egy űrrepülés... de szép, ápolt, igényes nő lehetsz.
2012. jan. 9. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 anonim ***** válasza:
45%
én igenis egyetértek a 44-essel, a kedves 40-es válaszoló igen sok olyan dolgot felsorolt, ami nélkül azért lehet élni: kozmetikusnál gyantáztatás, fogselyem, szájvíz, tisztasági betét, ráadásul azt sem értem, hogy miért havi szinten kell számolni pl a sampon, fogkrém, mosószer, dezodor stb. tételeket? Megnézném én azt a lányt, aki elhasznál 1 hónap alatt egy dezodort...
2012. jan. 9. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/76 anonim ***** válasza:
88%

Én még itthon lakom, de pl. a mosószert ketten sem csak egy hónapig használjuk, a dezodorom sem fogy el, sem a sampon, egyéb hajápolási (pedig nekem hosszú a hajam). Ha az ember vesz egy szivacsot, a tusfürdő is sokkal tovább bírja.


Heti egyszer mozi, szórakozás: nah ez az, amint tényleg sokat lehet spórolni. Legyen mondjuk egy jegy 1500, de akkor még egy kólát vagy egy kis kukoricát sem vettél. Egy hónapban 6000 forint! De ha mondjuk vennél a filmre nasit, ahhoz az összesen 7-8000 egy hónapban. Lehet otthon is filmet nézni, már spóroltunk minimum 6000 forintot. Az étkezésen is lehet egy kicsit, ha főzöl. Itt most nem beszélek olyan nagy dolgokról, hogy 4 fogásos vacsi. Sima hamburger-sültkrumpli kombót is meg lehet csinálni, nem nehéz, lényegesen finomabb, mint a gyorséttermi és jól is laksz, nem kidobott pénz. Mondjuk azt, hogy akkor spóroltál 10 ezret a szórakozáson és kaján.


Nem veszel minden hónapban új ruhákat. Akkor legyen mondjuk a 10 helyett csak 5 magadra.


Nem olyan hatalmas lemondásokkal spóroltál 15 ezret.


Mielőtt megkapnám, hogy én kussoljak, mert itthon élek: nem vagyunk jó anyagi helyzetben, ezért én már alapvetően próbálok spórolni bizonyos dolgokon. Nincs éttermezés, mozi is nagyon ritkán, kb. évente 2-3 alkalom, bulizni sem vastagon járok.


Lényeg a lényeg, ameddig más segítségére szorulsz, addig kicsit visszaveszel az igényeidből, és próbálsz segíteni, ahogy tudsz (ösztöndíjat szerezni, ha lehetséges, kicsit dolgozni). A szüleid pedig nem, nem bunkók, ha nem vágnak csak úgy hozzád ennyi pénzt.

2012. jan. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/76 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok megint. Közben eszembe jutott, hogy én kapom a Bursa Hungaricát, havi 10 ezer. Meg lehet igényelni szerintem neked is. A jegyeim egészen jók, remélem lesz ösztöndíjam. Én szociálist is fogok igényelni, mert nekem jár.
2012. jan. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolóval egyetértek, viszont azt hozzátenném, hogy nálam elmegy egy sampon és egy balzsam egy hónapban, sőt egy dezodor is.
2012. jan. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 anonim ***** válasza:
Ja és megértem, hogy kicsit többet számol a szórakozásra, de elég lenne öt-nyolc ezer havonta, mert mikor ismerkedik az ember egy új környezetben, bizony nem jelent előnyt ha nem tud elmenni sehova, ahova hívják. Egy-két alkalom azért kell.
2012. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!