Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen idegbetegek a...

Miért ilyen idegbetegek a kisbabás feleségek?

Figyelt kérdés
Mindenben segítek neki, normális vagyok, de ha fél órával később érek haza akkor már megy a patália. Arra fogja,hogy a pici látja kárát ennek, hogy nem tud időben szopizni meg eltolódik az alvás meg mindent a nyakamba zúdít. Ez mindenkinél így van? Ilyenek a nők? Barátnőm volt egy pár de feleségem még csak ez az egy. Szülés utáni depire nem fognám,mert sztem azt már kinőtte.

2012. febr. 21. 19:42
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
36%

"Próbálj meg alvás helyett is egy kisgyerek után szaladgálni."

Ez nem korrekt beszólás! Egyrészt az anyuka otthon van, ha más nem, több részletben tud pihenni. De a baba éjjel is sír, amikor az apuka aludna, feltehetően ő sem alszik túl jól tőle, de ő ezután még dolgozni megy... Hacsak nem egy hangszigetelt szobában alszik, külön az anyukától... Ő is éppolyan hulla lehet, mint a kismama.

2012. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
74%
Elég nagy csapda otthon lenni a babával,még ha nagyon,de nagyon szereti is a picit.Az ő élete fenekestül felfordult,te meg perccel sem érnél haza hamarabb,mint mielőtt gyereketek lett.Majd egy év múlva megnyugszik.
2012. febr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
40%

Mert ma ez a divat. Nem tudják a napjukat beosztani. Azonnal felveszik a picit,ha nyöszörög. Nem hagyják,hogy egyedük ellegyen az ágyában. Ezért estére hulla fáradtak. Sőt,legtöbbször még éjjel is többször szoptatják.

A mi anyáink dolgoztak is a gyerekek mellett,mégsem voltak hullafáradtak. Pedig ők este végezték el a házimunkát is.

Éjjel kipihenték magukat. Mi pedig nem lettünk ettől lelkibetegek.

2012. febr. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
75%

Nem, csak kisbabával egyszerűen lehetetlen pihenni. Mondjuk, nagyobbacska gyerekecskével sem egy jó darabig.

24 órás szolgálat, ráadásul baba-vagy gyerekszinten, ami egy idő után már önmagában is elég fárasztó.

2012. febr. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
84%
en aztan igazan tudok errol meselni,mert 4 gyereket szultem es bizony sokszor en is idegbeteg voltam. Aki nem elte at,elkepzelni sem tudja,hogy az elso 1-2 ev milyen idegorlo. 24 oras szolgalat,ejjel nappal ugrani kell. Egy szabad orad nincs,monoton hetkoznapok,hulla faradt vagy,mert jo,ha 2-3 orakat egyben tudsz aludni. A tarsasagod egesz nap egy kisbaba,akit imadsz ugyan,de megsem tudsz beszelgetni vele. Az egyetlen kapcsolatod a kulvilaggal a telefon,max.az internet,mert ugye mki dolgozik... Ha esik,ha fuj,ha beteg vagy,ha a fejed faj,nincs betegszabi,mert a picurt akkor is el kell latni,ha a feje tetejen all a vilag. Sokszor en is ugy vartam haza a ferjem vagy,h vki ramnyissa az ajtot,mint a messiast,minden perc egy orokkevalosagnak tunt. Es kulonosen a tel nehez,mert akkor meginkabb be vagy szorulva a lakasba. A megoldas a kommunikacio es a turelem. Beszelgess vele sokat,ha otthon vagy foglalkozz vele,ereztesd,h mennyire szereted es hogy mennyire megerted,h bizony nem konnyu neki. Nyugi,elmulik hamar az a ket-harom ev,ujra munkaba all es minden helyrerazodik. Turelem!
2012. febr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
27%
Mindenki azzal jön, hogy az anya nem piheni ki magát. Miért, az apa tud aludni éjjel a gyereksírástól? És neki nem kell utána helytállni a munkahelyén? A kérdező is lehetne idegbeteg ilyen alapon...
2012. febr. 21. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
65%
Ez egy marhasag hogy ez a divat! En nem kaptam fel egybol a lanyomat ha nyoszorgott, megis igenis hullafaradt voltam nagyon sokszor! Mert teljesen egyedul voltam a picivel hajnaltol ejfelig, mert a parom sajnos igy dolgozott! Es a vilagon mindent nekem kellett csinalnom. Ugyhogy amikor a baba epp aludt, akkor sem tudtam pihenni, mert kepzeld el volt rengeteg dolgom. Ha meg eppen kesz voltam vmivel, akkor persze a kicsi mar ebredt is fel, es mennem kellett szoptatni. Es ejjel is ebredt parszor amig nagyon kicsi volt. Most ket eves lesz, es mar sokkal konnyebb, alszik ejjel vegig, igy jobban kipihenem magam, es tobbmindenre van idom is. Sajnos van aki kevesbe "eros", es joval hamarabb elszakad a cerna, vagy egyszeruen csak szuksege lenne a parjara gyakrabban. Nem vagyunk egyformak, de ha valakire raszakad minden otthon egy kisbabaval, es ha meg segitsege sincs, nagyszulok se pl, akkor igenis normalis hogy ilyen. Majd idovel jobb lesz, hidd el, tapasztalat!
2012. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
70%
16-os: az én férjem tudott....
2012. febr. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
65%

"16-os: az én férjem tudott...."

Jó neki, az én párom sokszor síri csendben is nehezen alszik el, rossz alvó.

2012. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
85%
Tulajdonképpen azt nem értem,hogyha olyan könnyű otthon a babával együtt "pihenni",akkor miért borul ki a legtöbb apuka és várja remegve az anyukát,ha elszalad a boltba fél órára...
2012. febr. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!