Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejöttek a dolgok, és nem...

Összejöttek a dolgok, és nem tudunk neki ajándékot venni a kisebbik lányom ballagására?

Figyelt kérdés

Férjem munkanélküli lett,én csak 6 órában dolgozom. Már a tartalékunkból élünk. Nem hiszem h nyárig,a ballagásig megint összetudjuk szedni magunkat. Mondtam a lányomnak h sajnos nem olyan lesz a ballagása mint ahogy terveztük. Le kell mondani a fodrászt,körmöst,sminkest. Mondtam neki h majd én szépen megcsinálom és biztos a nővére is segít neki. Meg hogy sajnos nem tudunk neki sem pénzt,sem ajándékot adni. Látszólag bele törödött,mondta h semmi baj megérti,de látszott rajta hogy nem esett neki ez jól.

A nővére tavaly ballagot,ő kapott egy kis pénzt 5000Ft-ot meg egy arany karkötőt. Ő el tudott menni fodrászhoz és körmöshöz meg kozmetikushoz is. A kisebbik lányom is várta már a ballagását,már tavaly is mondogatta h alig várja már az övét,hogy úgy készülhessen mint vmi menyasszony.


2012. márc. 11. 14:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/76 anonim ***** válasza:
2%
...Nem, csk ismerem a gyerekszíveket.Azt kell neki adni, amit szeretne. És tudom, a tinikéknek ez mekkora dolog, köztük élek.
2012. márc. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/76 anonim ***** válasza:
92%

Igaz, tanítsa azt a gyerekének, hogy a műköröm fontosabb mint a kaja. Gratulálok.

NEM MINDEN GYEREK ILYEN. Hála a jó égnek.

2012. márc. 11. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/76 anonim ***** válasza:
93%
De honnan tudod, hogy ez a rohadt műköröm a legfontosabb, hogy ezt kántálod?? Lehet hogy neki speciel a fodrász fontosabb. Vagy egy szép ékszer ajándékba, mint 10 műkarom. Imádom az olyan anyákat, akik mindent jobban tudva beszélnek ostobaságokat.
2012. márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/76 anonim ***** válasza:
7%

"Ballagásra műköröm? Akár a Húsvét árán is?"

Nem. Hanem a gyermek egyik vágya, akár a család apró lemondása árán is. Hogy érezze, mennyire fontos!

Szerintem a húsvéti menün sokat lehet spórolni, és eg ykis ügyességgel még el is lehet fedni hogy spóroltunk, talán észre sem veszi a család.

2012. márc. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/76 anonim ***** válasza:
89%
De nem a rohadt köröm az álma basszus!!!!!! Nem mindenkinek a kezére kell az a műanyag sz.r, fogd már fel! Ha spórolnak, akkor spóroljanak össze egy szép ajándékra, ne egy műkörömre, ezer műkörme lehet még az életben!
2012. márc. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/76 anonim ***** válasza:
93%
Legalább megvan a válasz, mitől kell félteni a ballagó lányokat. Nem is saját maguk miatt, hanem attól, hogy esetleg akad egy-egy olyan osztálytársuk, akiknek az anyja ránéz a szegény szerencsétlen természetes körmére a lányodnak, és azt mormolja: "szegény kislány, az a szívtelen anyja még egy műkörmöt sem rakatott a csóri gyerek kezére, fujj"
2012. márc. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/76 anonim ***** válasza:
99%
Szerencse hogy nem minden tini egyforma!
2012. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/76 anonim ***** válasza:
100%
A gyereknek nem azt az "értéket" kell tanítani, kedves 77%, hogy a család árán is meg kell csináltatni a műkörmöket, mert neki az JÁÁÁR.....ezért van ennyi tiniribi, az ilyen anyukák félrenevelése miatt!!!
2012. márc. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/76 anonim ***** válasza:
96%

Sajnos tavaly ballagáskor mi is hasonló szituban voltunk. Mikor bátyám ballagott, ő megkapta a 20 ezer forintos öltönyt, ballagási vacsorát étteremben meg miegyebet. Nos nekem anyukám ezt nem tudta biztosítani, de őszintén szólva nem érdekelt. A többiek megvették 18 ezerért a kosztümöt, anyum vett nekem bálásban 2500-ért... (50%-os akció volt aznap...). Nem keseregtem, mert a többi lány hiába volt kicicomázva, én lettem az osztályelső, az én nevemet mondták be hangosan és hívtak ki... + a suli adott ösztöndíjat. Ez mindenért kárpótolt, főleg anyukám büszke arca.

A ballagás amúgy sem arról szól, h kapjunk valamit. Hanem egy korszak vége az életünkben... Bármilyen nehéz is volt akkor anyagilag, ma is szívesen gondolok vissza:) Remélem a te lányod is hasonlóan fogja nézni a dolgokat :)

20/L

2012. márc. 11. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/76 anonim ***** válasza:
6%

"Igaz, tanítsa azt a gyerekének, hogy a műköröm fontosabb mint a kaja."


Nem. Nem fontosabb! Azt kell megtanítani neki, hogy a gyerekünk ünnepe fontosabb, mint a kaja. Egyszer. Nme kell a pénzt a kozmetikába hordani. De meg kell adni az ő ünnepének amódját, és nem kell megenni az ajándékát. Nyilván nem fog a család éhenn halni, kis minőségi lemondás a várva-várt ünnepért. Neketek egy ballagás semmi, de eg ynyolcadikosnak egy nagy fordulópont. Pláne manapság, mikor sok már nem is konfirmál vagy bérmál, stb, nincs szertartás a ygerekkeort lezárni! De attól ő várja. Lemondatok a fodrász-kozmetikusról, az ajándékról, egyvalami maradjon azért meg.

Kérdezd meg, mit kér! A körmöst, vagy az árát? Ennyi ajándékot ki kell állni, annyira nem vagytok még bajban. Ennyit ki kell spórolni!!Még addig fordulhat is a sorsotok.

2012. márc. 11. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!