Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejöttek a dolgok, és nem...

Összejöttek a dolgok, és nem tudunk neki ajándékot venni a kisebbik lányom ballagására?

Figyelt kérdés

Férjem munkanélküli lett,én csak 6 órában dolgozom. Már a tartalékunkból élünk. Nem hiszem h nyárig,a ballagásig megint összetudjuk szedni magunkat. Mondtam a lányomnak h sajnos nem olyan lesz a ballagása mint ahogy terveztük. Le kell mondani a fodrászt,körmöst,sminkest. Mondtam neki h majd én szépen megcsinálom és biztos a nővére is segít neki. Meg hogy sajnos nem tudunk neki sem pénzt,sem ajándékot adni. Látszólag bele törödött,mondta h semmi baj megérti,de látszott rajta hogy nem esett neki ez jól.

A nővére tavaly ballagot,ő kapott egy kis pénzt 5000Ft-ot meg egy arany karkötőt. Ő el tudott menni fodrászhoz és körmöshöz meg kozmetikushoz is. A kisebbik lányom is várta már a ballagását,már tavaly is mondogatta h alig várja már az övét,hogy úgy készülhessen mint vmi menyasszony.


2012. márc. 11. 14:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/76 anonim ***** válasza:
79%
Hatha addig osszejon vmi.
2012. márc. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/76 anonim ***** válasza:
94%

A lényeg ott van, hogy a lány ettől a naptól várja a "megváltást". Hogy majd ezután szép lesz, stb.

Nem kell feltétlen pénzt költeni a fodrászra kozmetikusra körmösre. Neked is, kedves Kérdező, biztosan van néhány barátnőd, akik ezeket tudják pótolni, mert pl. az egyik ügyesen készít frizurákat, ilyenek. Próbáld meg az ismeretségi körödből összeszedni a fodrászokat, kozmetikusokat.

2012. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/76 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 évvel ezelőtt volt a ballagásom. Anyagi helyzetünkre való tekintettel nem engedhettem meg magamnak, hogy fodrászhoz, sminkeshez menjek, a körmösről nem is álmodhattam.Még új ruhát se vettünk. Valahogy egyedül megcsináltam a hajam, kifestettem magam és a körmeimet kidíszítettem. Nem én voltam a legszebb (másokra nem voltam irigy), de nem is akartam az lenni, csupán jól akartam magam érezni, és ez sikerült is. Egy liliomcsokron kívül semmit sem kaptam a családomtól, de nem is vágytam ajándékokra, elég volt nekem az, hogy ennyi éven át vigyáztak rám és fogták a kezemet az idáig vezető úton.

20/L

2012. márc. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/76 anonim ***** válasza:
32%

"Az igazi nagy ballagás a gimnáziumi."

aZ IGAZI NAGY VÁGY A GYERMEK VÁGYA!!


Csak elfelejtjük.Ami azt illeti, a legnagyobb ünnep 8a szívben) az ovis ballagás volt. Aztán az iskolai. Őszintén az érettségisnél alig vártamm már h lelépjenek az ősök, nem is ragoztuk túl. Diplomaosztásra már csak úgy beestünk. A varázs akkor van meg, mikor még álmodik a gyermek. A 18 éves már praktikusan gondolkodik. A 14 éves álmodik.

2012. márc. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/76 anonim ***** válasza:
94%

Műkörömről?


Azért a 14 éves még többnyire nem műkörömről álmodozik. Legalábbis a nagy része nem. Az én 8-os ballagásomon SENKINEK nem volt műkörme.

2012. márc. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/76 anonim ***** válasza:
80%
Kedves kerdezo, a lanyod, miert onbizalomhianyos,s miert nem magyarazod el azt, hogy nem a kulso teszi szeppe, hiszen rendelkezik ezzel a tulajdonsaggal pl. Nincs penzetek, ezt a gyermek is tudja, tehat fogadja el, hogy a testvere kapott, mivel volt mibol, de jelenleeg ua. megadni nem tudjatok, mivel nincs mibol! A hajat otthon is eltudjatok kesziteni, sot mukormot is lehet kapni, a testvere, vagy te ragaszd fel ugyesen, es bekell lakozni pl., hiszen csak 1 alkalomra kell. A szulok ti vagytok es legyetek hatarozottak! Ha ezt latjak a gyerkekek, akkor milyen felnottek lesznek, hiszen a szeretetet az egyutterzes jellemzi, a lanyod erezzen most egyutt veletek, ezert fogadja el, hogy ezt hazilag is eltudjatok kesziteni.
2012. márc. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/76 anonim ***** válasza:
100%

Ovis ballagás?

Anyu talán emlékszik rá. Nekem egy kép se villan be.


Az ember felnőttként is tud álmodozni, annyi a különbség, hogy felnőttkorban már tehet is valamit az álmaiért.

2012. márc. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/76 anonim ***** válasza:
89%

Nekem 1999-ben volt a 8.-os ballagásom, és senkinek sem volt műkörme, se fodrásznál nem volt nagyon senki, se kifestve szinte senki, max. csak kicsit.

Azt se tudtuk, hogy egyáltalán van műköröm a világon.

Egyébként én azt hittem, hogy gimis ballagása lesz, és azért ez a nagy felhajtás, de sztem 8.-osra nem kell ennyire túllihegni a dolgot.

Nekem anya csinálta meg a hajam, és így is szép voltam. Se a körmöm nem volt megcsinálva, se kisminkelve nem voltam, mert az felnőtteknek való, én meg gyerek voltam akkoriban.

2012. márc. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/76 anonim ***** válasza:
72%

nem olvastam el a válaszokat, mert nagyon sok


Kedves kérdező a saját példámat tudom felhozni neked, ha bátyámnak volt ballagása,szalagavatója, szülinapja akkor ő rá mindig jutott pénz, mikor én rám került a sor akkor anyáék mindig úgy álltak anyagilag, hogy én semmit nem kaptam, választásom nem volt el kellett fogadnom ezt a helyzetet, de a mai napig nagyon szomorú leszek.

Mikor végleg kiborultam az akkor történt amikor az egyik iskola befejezésével otthon egy sz.ros ebéd nem várt. Tudni kell, hogy ebbe az iskolába kevesen kerülnek be még kevesebben végzik el és akkora nagy dolog, mint másnak egy diplomaosztó.


Ezek nem olyan dolgok amik egy hónappal előtte derülnek ki, hogy következő hónapban ballagás, szülinap. Amikor szeptemberben megkezdődik az iskola akkor már lehet tudni, hogy melyik hónapra fog esni a ballagás. És ha ennyire nincs pénz akkor nem az utolsó hónapban kell aggódni meg siránkozni, hogy honnan lesz rá pénz, hanem szeptembertől kezdve minden hónapban el lehet tenni egy ezrest az igazán nem sok havonta de mire oda kerül a sor addigra minimum 10 ezer forint össze gyűlik amiből meg lehet oldani a fodrász és még marad is amit a lányodnak oda tudsz adni.



A lányod már tavaly óta ezt a napot várja, hogy ő is elmehessen fodrászhoz, kozmetikushoz, körmöshöz de ő nem mehet, pedig biztos, hogy a barátnőivel már rég megbeszélték, hogy kinek milyen haja milyen körme lesz.


Hogy otthon megcsinálod neki a haját, hát jó de az akkor sem lesz olyan szép mintha egy hozzáértő ember csinálná.

A fodrász amúgy is egy alap dolog, mert a haj nagyon sokat elárul egy emberről.


Szerinted hányszor sírta már ez miatt tele a párnát, elhiheted hogy milliószor.

2012. márc. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/76 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem is össze lehet szedni pár ezer forintot, de a műkörmöt egy 14 éves kislányra egyenesen röhejesnek tartom, nálunk senkinek nem volt. A fodrász mondjuk nem olyan fontos, akkor már inkább valami ajándékra próbálnék pénzt összeszedni. Arra mindenképp. Mert az megmarad. De szép kontyot otthon is lehet készíteni, a smink meg egy 14 éves kislánynak TÖKÉLETESEN ELÉG ha áll egy szempillaspirálból meg némi szájfényből. Esetleg szemceruza.


Ennyit tán egy anyuka is meg tud csinálni, ehhez felesleges profi sminkest fizetni sokezerért.


És egyáltalán nem biztos, hogy milliószor sírt tele egy párnát, amiért nem lehet műkörme meg agyonsminkelt képe. Lehet hogy ennél sokkal értelmesebb.

2012. márc. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!