Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejöttek a dolgok, és nem...

Összejöttek a dolgok, és nem tudunk neki ajándékot venni a kisebbik lányom ballagására?

Figyelt kérdés

Férjem munkanélküli lett,én csak 6 órában dolgozom. Már a tartalékunkból élünk. Nem hiszem h nyárig,a ballagásig megint összetudjuk szedni magunkat. Mondtam a lányomnak h sajnos nem olyan lesz a ballagása mint ahogy terveztük. Le kell mondani a fodrászt,körmöst,sminkest. Mondtam neki h majd én szépen megcsinálom és biztos a nővére is segít neki. Meg hogy sajnos nem tudunk neki sem pénzt,sem ajándékot adni. Látszólag bele törödött,mondta h semmi baj megérti,de látszott rajta hogy nem esett neki ez jól.

A nővére tavaly ballagot,ő kapott egy kis pénzt 5000Ft-ot meg egy arany karkötőt. Ő el tudott menni fodrászhoz és körmöshöz meg kozmetikushoz is. A kisebbik lányom is várta már a ballagását,már tavaly is mondogatta h alig várja már az övét,hogy úgy készülhessen mint vmi menyasszony.


2012. márc. 11. 14:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
80%

Legalább tényszerűen mondd el neki, hogy attól, mert szépen felöltözik, és végigballag az iskolán, ő ugyanaz az ember marad. Tudom, mert én is mindig efféle csodákra vártam. Viszont ha nincs önbizalma, lehet ő a legszebb, belül akkor sem fogja ezt érezni.


És az osztálytársak meglepetése is csak pillanatnyi lesz, mindig úgy fognak rá emlékezni, amilyen hosszú évekig volt.


Vigyázz, hogy ne csalódjon nagyot, mert esetleg zárkózott lesz. Tapasztalat.

2012. márc. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
0%
tökmindegy hogy műköröm, műszempilla vagy lexikon. A lényeg, hoyg szerezz örömet akislányodnak, erődhöz mérten! nem kell eltúlozni, de teljesen kihagyni sem kell. És nem is muszáj, hidd el! szerényen, de ünnepeljétek meg. És ha őt ez teszi boldoggá, add ezt. Nme aballagása napján kell megnevelni, vagy az értékekre kioktatni. Különben itt akedve sközönség már zsint eelásta a lányomat, akinek életében EGYSZER volt műkörme, és most, 21 évesen elment fodrászhoz, és pont beszéltük, hogy legutóbb 17 évesen volt, s előtte egyszer 13 évesen. De nagyon szép, és nagyon d magára, nagyon takarékos, egyetemre jár, ahol minden félévet dícsérttewl végzett, éjjel 11-kor szokott menni a tescoba, ahol nézi a kiloárat, magának főz, és kihoz eg yheti kaját 4000 ft-ból. és képes végigjárni 10 boltot 1000 ft-éert.Szóval nem rontottam el azzal, hogy egyszer teljesítettem a vágyát... és nem is halt éhen senki.
2012. márc. 11. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem meg ne rontsd el az örömét. észerű kompromisszum, és nem kel tűllihegni. Ő jobban tudja, mit szeretne, mint mi. De valami ajándék muszáj.
2012. márc. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
83%
14 éves lány szép a fiatalságtól, nem a sminktől, a körmei szépek az egészségtől, nem a rárakott műanyagoktól, az arca a tisztaságtól ragyogjon, ne az alapozótól(meg a magasfényű zománctól!) és ennek semmi köze a szülők aktuális anyagi helyzetéhez. Azért pedig felesleges hónapokig kuporgatni,hogy bebizonyosodjon, hogy szép. És hidd el, hogy egyetlen műkörmös sem fogja az önbizalmát megerősíteni, de ha mégis az csak átmeneti, és elmúlik még mielőtt a körme lenőne.
2012. márc. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
0%
Attól, hogy átmenetileg rosszabb anyagi helyzetben vagytok, nem azt jelenti, hogy semmilyen ünnepet nem ülhetnétek meg, és folyton az orrotokat kellene lógatnotok. Csak annyit jelent, hoyg a hétköznapokon nagyon be kell osztani, és azon a kis ünnepen is szerénynek kell lenni. Arról szó sincs, hogy most ,ár ti ne ünnepelhetnétek, vagy ne lehetnétek boldogok. Az ünnep az odafigyeléstől lezs ünnep és attól, hoyg örömet akarsz szerezni. A kislányod tudja ezt, és bármivel ünnepelitek meg, örülni fog neki. Nem kell, hoyg elmaradjon a ballagás. Amivel meg tudod neki édesíteni ezt a napot, annak fog örülni. De ne büntesd őt azzal, hogy ELMARAD minden. Erre nincs szükség, ez egészen biztos! Meg tudjátok köszönteni, és örülni fog. Ne azt nézd, hoyg minek van értelme, hanem azt, hogy ő minek tud örülni! Szerényen, de nem az összeg a lényeg, hanem agesztus. Hogy meglegyen, hogy a kedvében járjatok ezen a napon.
2012. márc. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
34%
Ha tudod, hogy a lányodnak mennyire fontos ez, és a nagy is megkapta, akkor nem is tudom, miért írtad ki a kérdést: meg kell adnod neki is ugyanezt, ha a föld alól keríted is elő az árát. Így fog csak megnyugodni a lelkiismereted. Addig még van idő, te is vállalhatsz pluszmunkát, és végső soron kölcsön is tudsz kérni. Ha a gyereked kb világmegváltónak hiszi azt a napot, és tudjátok, hogy neki ez ennyire fontos, akkor én semmiképpen sem hagynám, hogy csalódjon, már csak azért sem, mert ezt nem lehet bepótolni. Oldjátok meg! Ne akard, hogy éket verjen közétek az, hogy ő lemaradt arról, amit a nővére megkapott. Egy életre tüske lenne neki. Felnőtt fejjel persze, hogy legyint az ember, ha nem telik műkörömre, vagy fodrászra-kozmetikusra, de egy 14 éves GYEREK lehet, hogy látszólag megérti, de a lleke mélyén hatalmasat csalódna, és elrontanátok vele az egész ballagás-élményét. Ez független attól, hogy úgysem ettől fog megváltozni az élete, hiába hiszi most. DE! Inkább az élet bizonyítsa be neki ezt, minthogy ahhoz kapcsolja a "kudarcot", hogy ti nem tudtátok neki megadni azt, amire annyira vágyott, és amit a nővére megkapott.
2012. márc. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem is mindent, de valamit!
2012. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
59%
Mondd el neki, hogy az új suliban SENKI nem fogja tudni hogy hogy nézett ki a ballagásán......
2012. márc. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
81%

Ez egy általános iskolás ballagás könyörgöm... ha még gimnáziumi lenne, akkor megérteném a felhajtást, hisz kirepül a gyerek a családi fészekből, tovább tanul, felnőtté válik stb. De ez általános iskolás... Mi anno itthon rendeztünk egy kis ebédet a rokonokkal, kaptam egy szép köves gyűrűt és ennyi, boldog voltam, de jót beszélgettünk itthon, nem is vártam semmit, főleg nem műkörmöt, meg fodrászt-kozmetikust 14 éves gyerekként.

Az igazi nagy ballagás a gimnáziumi.

2012. márc. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
73%
És ha a kérdező nem tudja megteremteni azt amit a nagynak megteremtett, akkor jelenleg nem tudja, lehet épp örülnek hogy enni van mit és spórolni se nagyon van min nekik! 14 éves gyerek, megérti a helyzetet, pótoljátok neki az ajándékot meg amit kér akkor ha rendeződik az anyagi helyzetetek. Nehogy már a műköröm miatt meg a fodrász miatt ne egyen a család.... Ráér körmözni évek múlva ha felnő!
2012. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!