Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejöttek a dolgok, és nem...

Összejöttek a dolgok, és nem tudunk neki ajándékot venni a kisebbik lányom ballagására?

Figyelt kérdés

Férjem munkanélküli lett,én csak 6 órában dolgozom. Már a tartalékunkból élünk. Nem hiszem h nyárig,a ballagásig megint összetudjuk szedni magunkat. Mondtam a lányomnak h sajnos nem olyan lesz a ballagása mint ahogy terveztük. Le kell mondani a fodrászt,körmöst,sminkest. Mondtam neki h majd én szépen megcsinálom és biztos a nővére is segít neki. Meg hogy sajnos nem tudunk neki sem pénzt,sem ajándékot adni. Látszólag bele törödött,mondta h semmi baj megérti,de látszott rajta hogy nem esett neki ez jól.

A nővére tavaly ballagot,ő kapott egy kis pénzt 5000Ft-ot meg egy arany karkötőt. Ő el tudott menni fodrászhoz és körmöshöz meg kozmetikushoz is. A kisebbik lányom is várta már a ballagását,már tavaly is mondogatta h alig várja már az övét,hogy úgy készülhessen mint vmi menyasszony.


2012. márc. 11. 14:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/76 anonim ***** válasza:
88%
Kedves 20L, gratulálok, a Te édesanyád valóban büszke lehet rád :) Ilyen fiatalok is vannak szerencsére, a kérdező kislánya is biztos ilyen, ha megértette a dolgokat. Én vennék neki valami szép kis ékszert vagy egy csináltatnék egy nagyobb fotót egy közös képünkből és keretbe tenném.
2012. márc. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/76 anonim ***** válasza:
71%
Honnan veszed hogy a lány 8.ból ballag?? Hol írta a kérdező?? És a 8.os ballagás a gyerekkor lezárása??? Basszus... hová fajul a világ...
2012. márc. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/76 anonim ***** válasza:
7%

Azért a körmöt kántálom, mert azt otthon nem lehet megcsinálni. De ha nem az, akkor mondja meg ő. Cska valamit kapjon mégis!

Csak ahoyg a lányokat ismerem, a köröm(talán nem is mű) az valami státusszimbólum. Haja egy gyereknek is lehet, de körme csak egy nagylánynak. És te írtad, hogy várta.

Én nem a véleményemet mondom, hanem atapasztalatomat. Én az életben nem adnék pénzt (magamnak) manikűrre. De az mindegy. Lényeg, hoyg kapjon a ygerek valamit, amit ő szeretne. Ne kapjon kis ékszert,m ha ő kozmetikust szeretne pl. Hanem egy vágya legyen meg, ha másik 3-ról lemond a kedvetekért.

2012. márc. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/76 anonim ***** válasza:
81%
Kedves anyuka, egy műköröm kb. 2-3 hétig szép és megint 5000 Ft. Persze szép, de ha szép a sajátja is, ki lehet szépen lakkozni.Inkább a lányodnak az esik rosszul, hogy ő nem kapja meg, amit a nővére. Beszéljétek meg, hogy amint jobban álltok kárpótlod. Egyébként nézz körül a neten, rengeteg smink és haj elkészítése a neten fent van.
2012. márc. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/76 anonim ***** válasza:
4%

14 éves korig gyermek, onnan bakfis. De ha 18, mindegy. Egy 18 évesnek is fájhat a szíve valami után.

Szerintem fontosak ezek az ünnepek, főleg, hogy a korábbi ünnepeket nemigen tartják. Valamiféle "beavatás" minden társadalomban van, nekem pl. pont azért tetszenek ezek a kérések(fodrász, kozmetikus, körmös) mert nem gyerek-ajándékok. Ezek ilyne jelképes női ajándékok. Ezért nagyon jók. És ezért kell sztem neked otthon is megadni a módját pont ezeknek, ha nem zud elmenni.

Igazából ő úgy is gyönyörő lenne, ha semmit nem csináltok a hyjaával, arcával. A lényeg nem ez. Hanme hogy végre ballag, és mióta azt várja, hogy ő is megkapja ezeket a nagylányos dolgokat, mint a nővére. Azért gondoltam h nyolcadikos, mert nálunk érettségire sokkal drágább dolgokat szoktak adni. De ha érettségizik, akkor is a lényeg, hogy ha ő le is mond sok mindenről, azért valamit kapjon mégis. És olyat,aminek örül! Ennyit megérdemel. Én nem hiszem, hogy megoldhattatlan, ha belegondolsz!

2012. márc. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/76 anonim ***** válasza:
0%

"Én vennék neki valami szép kis ékszert vagy egy csináltatnék egy nagyobb fotót egy közös képünkből és keretbe tenném." Ez is belekerül pár ezerbe. Mért ne kaphatna olyat, amit kér, ugyanannyiért?

Ezt nem látják az osztálytársak, csak porfogó.

2012. márc. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/76 anonim ***** válasza:
60%

Ebben a művilágban nem ártana normálisnak, természetesnek, mértékletesnek is maradni.


A lányomnak eszébe se jutna műkörmöket, műegyebeket csináltatni, nem is vágyik rá. Mondjuk az itthoni minta sem az ellenkezője.

És a környezetében lévő fiúk többségének is ez a véleménye.

2012. márc. 11. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/76 anonim ***** válasza:
80%

Én tavalyelőtt ballagtam általánosból. Akkor még jól álltunk, így anyukám felajánlotta a fodrászt és körmöst is, de feleslegesnek tartottam. Legjobb barátnőm csinálta a hajamat, én pedig a sminkemet. A körmömről el is feledkeztem, ki se voltak festve, mégse éreztem magam kevesebbnek a többi lánytól.

Szóval ez hülyeség, hogy minden lány erre vágyik, mert ez a "felnőttéválás jele". Abszolút nem. Nekem az nagyobb öröm volt, hogy én lettem az osztályelső, és miközben mondtam a beszédemet, anyukám boldog és büszke arcát láthattam.

Egyszóval nem minden lány felszínes. Inkább eszek saját körmökkel, mint koplalok műkörmökkel...


16L

2012. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/76 anonim ***** válasza:
20%

"A gyereknek nem azt az "értéket" kell tanítani, kedves 77%, hogy a család árán is meg kell csináltatni a műkörmöket, mert neki az JÁÁÁR.....ezért van ennyi tiniribi, az ilyen anyukák félrenevelése miatt!!!"


A kislányod nagyon is tisztában van a helyzetetetkkel, és le is mondott mindenről magától. De azért ti is mondjatok már le akedvéért valamiről. Hárman három hónap alatt fejenként 1000 ft-nyi dologról. És voilá! Már itt is az ajándék! Fontos acsalád, és ettől nem lesz a gyereked felelőtlen követelőző, ezt persze te tudod, csak a válaszolgatók nem értik. Én értelek. Pánikban vagy, és "semmit sem veszünk!" elvét követed. Ez rendben is van. De hidd el, kerül neki eg ykis ajándék!

Lemegyek összeszedek pár sörösüveget, s meglesz a 3000. Ne legyne 5, legyen 3. Valaminek muszáj lenni. Annyira nem álltok rosszul. Csak ennyire vagy bepánikolva.. Azért írom ezt, mert ismerem az érzést, ismerem a helyzetet. Cska engem hamarabb ért el, hamarabb estem túl rajta. Lesz annyi pénzed, hoyg valami kis ódologgal megajándékozd, hidd el! És olyat adj, amire vágyik.! Én azért zsavazgatok itt az ünnepi lakkar, mert feltételezem, hoyg villogna egy kicsit. Olyan nagy dolgot szoktak csinálni ebből,hogy hogy jelennek meg a ballagáson!


Különben a válaszolóknak a ballagás már semmi - mert túl vannak rajta. De egy ovisnak pl. az ovis ballagás is élete legnagyobb eseménye! AZért az ő szemével kell nézni a dolgot.

Én megértem, h pánikban vagy, de nyugi!! Meg tudod ezt oldani! Mindent nem kaphat most meg, de egyvalamit kaphat!


"már tavaly is mondogatta h alig várja már az övét,hogy úgy készülhessen mint vmi menyasszony."


Erre gondolj!

A válaszolókat meg megnyugtatom, ezzel az egy alkalommal nem fogja a kedves Kérdező elrontani a lányát, viszont a kislány nagyon hálás lesz, és sokat fog neki jelenteni, ha látja, hogy nehéz helyzetben is mennyire megtesznek mindent az ő öröméért.

2012. márc. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/76 anonim ***** válasza:
86%

"Ezt nem látják az osztálytársak, csak porfogó"

Mondod ezt emléktárgyakra.


NA, PONT EZ AZ, ami káros gondolkodás! Ezt tanítani egy fiatal lánynak, hogy éljen a külvilágnak, ne az ajándékok eszmei értékét nézze, hanem csak azt, hogy mit szólnak hozzá az osztálytársak!


Kedves kérdező. Összegyűlt itt legalább tizenvalahány anyuka, ebből egy a műkörmöt javasolja hogy az osztálytársaknak legyen mit bámulni, a többi pedig értéket képviselő ajándékot vagy okos ötleteket és tanácsokat ad. Válogass, és kívánok a lányodnak szép ballagást!

2012. márc. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!