Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összejöttek a dolgok, és nem...

Összejöttek a dolgok, és nem tudunk neki ajándékot venni a kisebbik lányom ballagására?

Figyelt kérdés

Férjem munkanélküli lett,én csak 6 órában dolgozom. Már a tartalékunkból élünk. Nem hiszem h nyárig,a ballagásig megint összetudjuk szedni magunkat. Mondtam a lányomnak h sajnos nem olyan lesz a ballagása mint ahogy terveztük. Le kell mondani a fodrászt,körmöst,sminkest. Mondtam neki h majd én szépen megcsinálom és biztos a nővére is segít neki. Meg hogy sajnos nem tudunk neki sem pénzt,sem ajándékot adni. Látszólag bele törödött,mondta h semmi baj megérti,de látszott rajta hogy nem esett neki ez jól.

A nővére tavaly ballagot,ő kapott egy kis pénzt 5000Ft-ot meg egy arany karkötőt. Ő el tudott menni fodrászhoz és körmöshöz meg kozmetikushoz is. A kisebbik lányom is várta már a ballagását,már tavaly is mondogatta h alig várja már az övét,hogy úgy készülhessen mint vmi menyasszony.


2012. márc. 11. 14:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/76 anonim ***** válasza:
92%
Még a fiatal, tizenéves lányok is azt írták itt, hogy a műköröm rohadtul a legfeleslegesebb. Azért mert a 77%-osnak a lánya ezt tartja státusszimbólumnak, szerencsére a legtöbb fiatal lány azért nem. De ez tényleg neveltetés kérdése. Kinek a műköröm, kinek más a fontos.
2012. márc. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/76 anonim ***** válasza:
87%
Én vennék neki valami nem drága, de szép kis ajándékot. Tényleg tökéletes egy helyes kis ékszer, azt tudja viselni, és a felszínesebb lányok és anyukáik sem fognak szívrohamot kapni, amiért szegény kislány semmit nem kapott, mert ők is bámulhatnak majd rajta valamit .)
2012. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/76 anonim ***** válasza:
87%
Majd pótoljátok később. Felesleges azért kitenni magatokért, mert mások is ezt teszik. Én sem kaptam a szüleimtől virágcsokron kívül semmit ballagásra. Nem érdekelt, hogy más meg 100ezer forintot, telefont, meg minden fityfenét kapott 14 éves létére.
2012. márc. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/76 anonim ***** válasza:
90%

Én emlékszem mindkét ballagásomra, mindkét alkalommal magam készültem.


Akkor is mondtam az ofőnek, hogy csak azokat érdekli mániákusan a ballagás meg a szalagavató, akiknek semmi más érdekes nem fog történni az életükben.

2012. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/76 anonim ***** válasza:
77%

* szerkesztek, valamit félreolvastam, és azt hittem, általános iskolás ballagásról van szó.

De így sem változtatok a véleményen: arra sem kaptam a szüleimtől semmit. A mamáim adtak 1-1 kisebb összeget, én kértem, hogy ne menjünk étteremben, jó lesz otthon, minél kevesebben. Pedig telt volna nagyobbra is. 18 évesen biztos felfogja a lányod, hogy most nem telik erre nektek.

2012. márc. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/76 A kérdező kommentje:

Az egészben az bánt h a nagyobbik lány ezt mind megkapta. És hiéba lesz majd egyszer egy jobb a helyzetünk h majd megadom neki is mert neki a ballagása miatt volt fontos. Mert ez egy jeles alkalom. Mindig is voltak önértékelési gondjai. Azért várta annyira ezt az eseményt h egy napra szépnek érezhesse magát. Mi hiába mondjuk neki h de hát így is szép vagy,tudom h fontos lett volna neki.


A körmös meg annyit tesz h lereszelik neki szépen kifestik vmi szép mintával. Régen sokat rágta a lányom a körmét,egy ideje leszokott róla,mert h erős legyen a körme ha majd megy a körmös ne töredezzen be pár óra/nap múlva.


Én lemondanék akár gyomrunkon spórolva is csak h megkapja mind azt amit a testvére. de férjem szerint nem spórolhatunk az egyik gyereken és magunkon h nem eszünk vagy akármi h a másik csillogjon-villogjon.

2012. márc. 11. 15:58
 47/76 A kérdező kommentje:
Általános ballagásról van sz.
2012. márc. 11. 16:00
 48/76 anonim ***** válasza:
43%
A ferjed jelenleg munkanelkuli, de meg van eleg ido arra, hogy valami munkat talaljon, amibol ezt fedezni tudnatok, foleg akkor ha videken eltek, hiszen a tavaszi munkakra mindig keresnek embereket pl.
2012. márc. 11. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/76 anonim ***** válasza:
84%

Nem gondolod, hogy inkább beszélned kéne a lányoddal?

Ez elég elkeserítően hangzik, hogy vár 1, azaz egy napot, amikor szép lesz. Előtte és utána is van élet. Inkább az önbizalmát kellene helyrebillenteni.

2012. márc. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/76 A kérdező kommentje:
már beszéltem vele többször is ez miatt az önbizalomhiány mondta. mindig azt mondta h tudja h ballagás után megváltozik az élete. Utolsó nap megmutatja az osztélytársainak h szép,és majd uj suliba megy meg minden és minden más lesz. Sokat vár ettől a naptól.
2012. márc. 11. 16:07
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!