Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak ötleteitek hogyan...

Vannak ötleteitek hogyan lehet az anyós képbekerülését leminimalizáltatni? Mi az ami tuti kiverné a biztosítékot. Ilyesmi? Azok írjanak leginkább akik szintén felveszik a kesztyűt. Tényleg ötletekre van szükségem.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 12:11
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
85%
akkor inkább maradj csöndben, mégha nehéz is. Azon kívül, hogy nem engeded a lakásba és nem mész anyóshoz, TE nem találkozol vele, a fiától ezt nem várhatod el.
2012. ápr. 18. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 A kérdező kommentje:

Mi zavar? Na kezdjük ott amit előbb írtam, hogy nem próbálja meg saját maga megoldani a problémáit, rögtön mástól várja ezt el és a rokonai problémáit is a páromra hárítja. A párom ha nála eszik, akkor kifizetteti a kaját, de az természetes hogy a fia nálunk eszik, iszik, fürdik, tévézik. Egyszer nem hívott még fel minket, hogy legalább egy ebédet fogyasszunk el együtt, úgy hogy végül is a fiát más tartja el.

Kb. ennyi. De biztos lenne még...

2012. ápr. 18. 12:40
 13/64 A kérdező kommentje:
Jaj de hogy is, nem is várok el ilyesmit! Ez nem jutott eszembe. Csak szeretnék egy olyan életképet magunknak, amit a szüleimnél is látok, hogy a szülők havi 1-2 alkalommal telefonálnak, és havonta ennyiszer is mennek pofavizitre. Ezt szeretném igazság szerint, erre vágyom.
2012. ápr. 18. 12:47
 14/64 anonim ***** válasza:
70%
Nagyon sajnállak hogy szerinted a havi 2x-i telefonálás és a 2x-i "pofavizit" takarja a családi életet. Én menekülnék tőled a párod helyében. Veled sem lehet egyszerű kijönni ha ilyen fekete-fehérben látod a dolgokat. Intoleráns és bunkó vagy. Legalább abba gondolj bele, hogy az anyósod minimális tiszteletet megérdemelne, mert felnevelte a párodat. Remélem az én lányom sosem lesz ilyen lekezelő senkivel, mint amit te megengedsz magadnak. Lehet lepontozni, de inkább elgondolkozhatnál a saját viselkedésen. Roppant alacsony a tűrőképességed, ha ezen kiakadsz, hogy a párodtól segítséget kér az anyja.
2012. ápr. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
92%
kifizetteti a kaját a saját fiával, mint az étteremben?? Ugye a párod tudja, hogy ez nem normális?? Más szülő inkább pakol, anyósom szokott kaját küldeni, sütit, ha a fia bemegy hozzá, sőt szól, hogy gyere be, finomat főztem és küld!! vele haza, hogy a gyerekeknek és nekünk is legyen.
2012. ápr. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
92%

Havi 1-2 pofavizit? Még apukámmal is legalább 1 héten 1x beszélek, pedig vele nem olyan bizalmas a viszonyom, mint anyukámmal. Anyukámmal pedig sűrűbben.


Amúgy nem értelek. Ha kígyót-békát kiabálna anyósod rólad, még megérteném a felháborodásod, de így elég fura. Meg hogy felvennéd vele a kesztyűt. Mit ártott neked ez a szerencsétlen asszony?


Csak úgy közlöm, hogy anyósom sokszor megcsinálja, hogy amikor kimegy a hétvégi házába egyedül, rendszerint elüti a riasztó kódját, ami megszólal, majd pánikba esik és hiába hívja fel a férjem és a férjem telefonon mondja miket üssön be, nem képes rá szegény. Egy dolgot tud anyósom, az akkusarut levenni. Ilyenkor mi mindig kocsiba ülünk és lemegyünk, megcsináljuk neki, 2x25 km-t autózunk, gyakorlatilag akkor már ott is maradunk egy kicsit, lőttek az aznapi programunknak és egy szavam sincs, hiszen tudom, hogy szegény nem tehet róla...

2012. ápr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 A kérdező kommentje:
A párom amikor elváltak a szülei, az apjával akart maradni és 16 évesen már Pesten egyedül élt. Egyébként nem pontozok le senkit, elolvasom, megfontolom, de ha én normális stílusban beszélek, akkor a választ is elvárom, vagy ne válaszolj, főleg ha én nem engedtem el ilyen hangsúlyt Veled szemben. Köszönöm. Ennyit arról, hogy kinek milyen az egyénisége.
2012. ápr. 18. 13:11
 18/64 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk a pofavizit ÉVI 3-4 alkalom apámmal. Anyám havonta jön hozzánk egy hétvégére. Anyós heti egyszer 2-3 óra, mi megyünk. Mindenkinek más a családja, és attól még, hogy valaki szült egy fiú/lányt, még nem lett szent, ő is csak egy ember.

A férjem annyiszor megy az anyjához, ahányszor akar, de NEKEM elég a heti egy vagy kétheti egy.

Ha szóba is hozod a dolgot a párodnak, akkor is finoman kellene. Mert úgy látom, az zavar, hogy ő mit csinál.

2012. ápr. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem állatira túlreagálod...amiket leírsz, azok szinte nem is problémák.................................egy idősödő nő segítséget kér egy számítógépes regisztrációhoz, hát ez gond? Én anyósom be sem tud kapcsolni egy gépet, természetes hogy a fiai segítenek neki, kérnie sem kell.


A havi pár kapcsolattartás? Ez a MINIMUM. Mi anyuékkal ennél sokkal többet beszélünk..azt meg ne vedd a dologba, hogy "ti tartjátok el a fiát" mert ez bocsi de nem anyósod döntése volt, nem ő "küldte a nyakatokra", hanem a pasasod jár hozzád enni és fürödni, tehát erről ennyit.



Kicsit eltúlzod. Nem csíped anyósjelöltet (ha jól értem, még csak nem is anyósod, csak a pasid anyukája ha nem vagytok házasok), ezért már minden mozdulata és szava idegesít. Ismerős, de ezek tényleg pitiáner "problémák", szerencsés vagy, ugyanis ezen az oldalon naponta féltucat rosszabb anyósról (vagyis anyósjelöltről) olvasni..

2012. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
67%
Ne sajátítsd ki a párod. Nem pofavizit, hanem látogatás. Ne te akard eldönteni hányszor menjen oda. Nemcsak téged szerethet hanem mást is. Ő segített neki felnőni neked ahhoz nem sok közöd van hogy most ő segíti az anyját. Az hogy a kajáért pénzt kér tényleg érdekes. Te lehet hogy 1 év múlva nem leszel sehol de az anya az anya marad. Ezt el kell fogadni. Fura dolgai mindenkinek vannak.
2012. ápr. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!