Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak ötleteitek hogyan...

Vannak ötleteitek hogyan lehet az anyós képbekerülését leminimalizáltatni? Mi az ami tuti kiverné a biztosítékot. Ilyesmi? Azok írjanak leginkább akik szintén felveszik a kesztyűt. Tényleg ötletekre van szükségem.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 12:11
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 A kérdező kommentje:
És te mit szólnál, ha a gyerekednek és a párjának az életét te egyedül támogatnád? Nem éreznéd igazságtalannak, hogy mondjuk nálad él a gyereked párja, tőled mindent megkap. És a másik fél szülei részéről a gyereked még egy ebédre se hívta el? Ez neked jól esne?! És most téged nézlek mint anyát!
2012. ápr. 18. 13:42
 32/64 anonim ***** válasza:
65%

Akkor én most elmondok neked valamit (tőlem kérdezted ugyanis): az én anyósom sem segít nekünk. Apósom egy here, otthon döglik munka után, a két kezét nem emeli fel ha ott vagyunk, a fiammal sem játszik, csak akkor, ha a fiam kartávolságba kerül és akkor megsimogatja a buksiját. Magyarán, a szomszéd néni többet foglalkozik a családunkkal. Ha a férjemnek szabadnapja van és én programot csinálok, ő nem a saját, hanem az ÉN családomhoz megy át a kicsivel és csinálnak programot.


DE: ennek ellenére nyüstölni szoktam minden egyes héten, hogy hívja fel az anyját, mert nem tartom helyénvalónak egy család egyre inkább szétszakadását. A családi minta nekem az, hogy én NAPONTA beszélek anyukámmal. Majdnem minden nap találkozunk, sokkal többet törődnek a férjemmel és törődtek mindig (9 éve vagyunk együtt, három éve házasok, másfél éves a kicsink), mint a saját szülei. Mégis tudom, hogy a család fontosabb havi egy-két "szia hogy vagy?" - nál.


Akkor is, ha anyós nem segít. Attól még az anyja marad, ha nem is mintaanya. Szóval nálunk még durvább a szitu, mint nálatok, én mégis mondom a férjemnek minden héten, hogy beszéljen az anyjával, mert én is édesanya vagyok, átértékelődtek a dolgok.

2012. ápr. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 A kérdező kommentje:
Én az apját nagyon kedvelem mondjuk. Az hogy mennyivel rosszabb a helyzet azt nem tudhatod, mert azért vannak ezeken kívül tényezők, persze gondolom te is nagy vonalakban írtad le. Mindegy a lényeg, hogy nem vagyunk egyformák, aminek azért van előnye. De én attól még nem érzem magam rossz embernek, mindenkinek más az értékrendje. És biztos vagyok benne, hogy nem én vagyok az egyetlen ilyen. De a normális szerintem akkor is az lenne, hogy amit látok hogy megtesznek a gyerekemért azt én is megpróbálom viszonozni. És ehhez nem kell hogy szülő legyek, hogy így lássam, mert normál emberi kapcsolatokba is így kéne hogy működjön.
2012. ápr. 18. 13:52
 34/64 anonim ***** válasza:
53%

Jó, nézz engem mint anyát!


Először is: a lányom párja ideköltözhet hozzánk, de a fizetéséből be kellene szállnia a költségekbe. Ez jó azért is, hogy érezze van felelősségtudat is a világon és nem habzsi-dőzsi az élet, másrészt egy-egy összezördülés hevében én sem mondhatnám azt hogy ÉN tartalak el.


Másodszor: törekednék arra hogy jó "nászasszonyi" kapcsolatot ápoljak a leendő vőm szüleivel.


Harmadszor: ha fordított helyzet lenne és a lányom kerülne el itthonról ( amibe kis híján beleszakadna a szívem), és nem hívhatnám amikor épp csak akarom, csak hogy tudjam mi van vele és nem láthatnám akkor amikor szeretném abba belehalnék.

2012. ápr. 18. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
80%

Ha a parodat szereted, jot akarsz neki, tehat szandekosan nem koptatod le az anyjat. Akarmilyen nehez eset is.

Nalunk anyam anyja alkesz volt, intezetbe adta gyerekkent, anyam rosszul volt a gondolatatol is, hogy tartsa vele a kapcsolatot, apam megis mindig buzditotta, mert akarmilyen is, csak az edesanyja.

2012. ápr. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:

Én onnan gondolom hogy a helyzet nálatok nem rossz, hogy te leírtál két-három apró dolgot, és utána odaírtad: "ennyi kb."


Tehát olyan bődületesen szar nem lehet a helyzet, mert akkor egyből leírtad volna a borzasztó dolgokat is, de amiket te leírtál a nőről, azok nem olyan katasztrófák, a legtöbb fiús anyára igazak :)

2012. ápr. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem értem, miért emeled ki mindig hogy ti tartjátok el a fiát. Nem dolgozik?
2012. ápr. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 A kérdező kommentje:

De dolgozik, csak a fizetése elmegy olyan dologra, aminek az anyjának van egyedül belőle haszna.

Úgy állapodtunk meg a párommal h havi 10 ezret ad, ami szerintem elég jelképes összeg, de van hogy nem marad, mert azt fizeti amihez nem jut hozzá, de muszáj hogy fizesse mert különben elveszíti.

2012. ápr. 18. 14:03
 39/64 anonim ***** válasza:
Leszel te is még anyós szerepben, majd kiderült hogy jössz ki a gyereked párjával. Kicsit sokat képzelsz magadról, nem körülötted forog a világ.
2012. ápr. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 A kérdező kommentje:
13:58-as tudnék mit még írni, de minek? Azok bosszantó dolgok, de nem az enyémek. Vagyis kihatnak ránk, de nem tudok ellene mit tenni. Pl. szektás évi 130 ezret ad csak oda, így se érthető hogy miért bánt hogy nekünk még egy ebéd meghívást se ajánlott fel? Meg a szektatársnak visz minden szerdán ételt.
2012. ápr. 18. 14:07
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!