Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak ötleteitek hogyan...

Vannak ötleteitek hogyan lehet az anyós képbekerülését leminimalizáltatni? Mi az ami tuti kiverné a biztosítékot. Ilyesmi? Azok írjanak leginkább akik szintén felveszik a kesztyűt. Tényleg ötletekre van szükségem.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 12:11
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
De ez nem RÁD vagy ELLENED irányul. Én csak azokat a dolgokat nem szeretem anyósomban, amikkel ENGEM bánt. Ha ebédet visz másoknak, vigyen....ezzel engem nem köpött szemen. Sokszor nem vagyok anyóspárti, de ebben az esetben tényleg nem látom akkora szemétládának őt..........meg hát nem elhanyagolható, hogy nem az anyósod, csak a pasid anyja. A barátnő még nem feleség, ahogy valaki leírta: te nem tudhatod, hol leszel jövőre, de ő az anyja marad. Akkor is, ha szektásoknak visz ebédet.
2012. ápr. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
100%
A szektások egy külön faj. Őket megérteni nem egyszerű. Mégis azt mondom, hogy ne foglalkozz vele, hiszen téged nem bánt, vagy legalábbis nem direkt. Ha pedig ennyire a szivedre veszed a dolgokat, menj el hozzá és beszélj vele, hogy mi az, ami zavar téged, ne akarj vele háborúzni és ne akard a fiát sem elszakítani tőle.
2012. ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
100%

Anyósokkal pont az ilyen "üljünk le és beszéljük meg" szituk szoktak totálisan elfajulni, mert az ember olyanokat is a másik szemére vet vagy magáról hall, amiket ő maga nem tart gázosnak.


Mivel nem az anyósod, csak a pasid anyja, hagyd a fenébe, ha téged nem bánt, akkor nem is értem mit agyalsz rajta ennyit.

2012. ápr. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsó választ, igen ez tetszene is. De menjek fel hívatlanul? És mit mondjak? Csókolom a kutya nem hívott, de szeretném megmondani, hogy amíg magát támogatja a fia, holott van félre rakott pénze addig nem tudjuk a sajátunkat elkezdeni csak úgy hogy egyedül én részemről van segítség? De tényleg érdekelne hogy kéne!
2012. ápr. 18. 14:25
 45/64 A kérdező kommentje:
Engem nem érdekel az anyja, ha kell felmegyek úgy csinálok mint akit imádok, ha kell nem veszek róla tudomást mintha nem is létezne. Én egyedül a párommal való jövőmet szeretném elkezdeni!!!! Ez érdekel egyedül! De míg őt segíti, holott ez viszonozva nincs, addig nem tudunk előre lépni. Ez bánt, mert egyedül és ezt csak ő tudja megoldani.
2012. ápr. 18. 14:28
 46/64 anonim ***** válasza:

Akkor viszont itt a megoldás: BESZÉLJ A PÁRODDAL.

Ennyi. Mert te hiába mész és mondod el a mamának a gondodat, ez nem fog változni. Na, végre eljutottunk a gond gyökeréig és a megoldásig, a pasinak kell változtatnia és a saját keresetét nem adnia az anyjának.

2012. ápr. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 A kérdező kommentje:
De a válasz erre, hogy de hát az anyja... ami igaz is. De ez így nem jó, hogy nem tudunk elindulni.
2012. ápr. 18. 14:36
 48/64 anonim ***** válasza:
0%

Először is ülj le a nejeddel és beszéld meg a dolgot vele. Mindenképpen tutibiztos támogatás kell a részéről, hogy mindenben téged választ és nem az anyját, különben anyuka azonnal éket ver közétek.


Költözzetek jó messze anyukától, lehetőleg az ország másik felébe vagy külföldre. Telefon és cím nem megadva - a fizikai távolság az első lépés. Azt meg kell tanulni érzelmileg is leválni róla. Ehhez egy jó családterapeuta kiváló lehetőség: amíg itthon vagytok, már akkor el lehet kezdeni néhány látogatást (anyuka tudta nélkül)és az ott megtanultakat tovább használni és fejleszteni.


Első körben: anyukához miért mengy aludni a párod? Miért nem a saját lakásába megy (legyen az akár egy albérlet is)? Jegyezd meg: amíg anyuka bármilyen szívességet is tesz - ami az ő esetében egyáltalán nem az, csak annak látszik és annak van beállítva -, addig ti függtök tőle, addig nem lehet kiebrudalni az életetekből.


Addig minden segítő szöveg falrahányt borsó.

2012. ápr. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszadónak nagyon szépen köszönöm, ez nagyon jól hangzik, de szerintem ilyen a mesébe nincs. Ezt nem tenné meg és lehet nem is várhatnám el. Meg nem akarom választás elé állítani.
2012. ápr. 18. 15:12
 50/64 A kérdező kommentje:
Minek menjen a párom az anyjához aludni ha már mondhatni ott lakik nálunk?
2012. ápr. 18. 15:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!