Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak ötleteitek hogyan...

Vannak ötleteitek hogyan lehet az anyós képbekerülését leminimalizáltatni? Mi az ami tuti kiverné a biztosítékot. Ilyesmi? Azok írjanak leginkább akik szintén felveszik a kesztyűt. Tényleg ötletekre van szükségem.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 12:11
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
100%
A mi kapcsolatunkat anyóssal a ritka találkozások oldották meg. Agyamra ment így azt csináltam, hogy többet nem engedtem itt aludni. Megkértük, hogy a férjem telefonját hívja az enyémet ne. Kb 2-3 havonta jön látogatóba és akkor minden hülyeségét lenyelem, nincs semmi feszültség, nem mondok rosszat a férjemnek az anyjára stb. Természetesen abba nem szólok bele, hogy mennyiszer beszélhet a férjem vagy a fiam telefonon anyóssal. De én nem beszélek vele. Korábban napjában többször is hívott kis semmiségek miatt amikre én nem értem rá és megsértődött. Nekem dolgoznom kell, háztartást vezetni és foglalkozni a fiammal és férjemmel, nincs erőm se kedvem napi 1 órákat trécselni. Azt mondta, hogy az ismerőse bezzeg 3 gyerek mellett tud vele...mondom akkor hívja azt :D
2012. ápr. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 A kérdező kommentje:
LOL, és erre mit szólt? Igen, valóban ez jó taktika volt a részedről. Jaj basszus egy valaki elkezdett egy baromságot, most mindenki ezen van kiakadva. Nem azt tiltottam meg, hogy hívják egymást. Lesz.rom. Csak azt hogy először próbálja meg megoldani saját maga és ha nem megy akkor természetesen segítünk, és ne rögtön másra akassza a baját.
2012. ápr. 18. 15:23
 53/64 anonim ***** válasza:
100%

Én értem mit mondasz a hívásokkal kapcsolatban, nem is azért írtam.


Mit mondott? Hát megsértődött az nagyon megy neki, de a szép szóból nem ért. Viszont hamar elfelejti és kezdi a dolgait elölről.


Egyébként az én anyósom sem segített soha semmiben, sőt, ők ha jöttek akkor vittek ( pl egy fél sajtot, mert ő már eleget vett a fiának most adjon neki a fia :D), szóval vannak hülye dolgai. Ha csak egyik félről van segítség az is nagy dolog! Igazságtalannak tűnik, de nem kell ezzel foglalkozni. Az én férjem is támogatja őket anyagilag, mert lassan az utcára kerülnek, de inkább gyarapodjunk mi lassabban és nyugodtan minthogy őket kitegyék és ide akarjanak jönni a nyakunkra.


Pároddal beszéld meg, de tényleg nem szabad szidni az anyját. Csak finoman.

2012. ápr. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 A kérdező kommentje:
Igen nagy dolog, persze. Csak nekem is a szüleimről van szó és a kevésből ők tudnak adni?! Csak a fiának nem ad, ha rokonok jönnek onnan visznek, a szektába szintén van mit adnia?! Ez hogy működik?
2012. ápr. 18. 15:34
 55/64 anonim ***** válasza:
29%
Gyerekes vagy.Nagyon.Te elhiszed hogy itt az összes válaszoló hülyeséget mond és neked van igazad? Ha téged nem bánt a párod anyja akkor ne zavarjon már az ő kapcsolatuk. Párod panaszkodik? nem. akkor? Ő DOLGA
2012. ápr. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy egy 32 éves felnőtt embert, aki elköltözött otthonról miért is kellene egy egyedülálló szülőnek támogatni anyagilag?! Én az egyedülálló szülőt támogatnám. Nem csak anyagilag.
2012. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 A kérdező kommentje:

Nem, nem gondolom és már írtam, hogy azokat is megfontolom, tehát köszönöm, de nem kell támadni.

És nagyon szépen köszönöm a nagyon értékes privát üzeneteket, nekem azok segítettek a legtöbbet. Köszönöm mindenkinek!

2012. ápr. 18. 15:39
 58/64 A kérdező kommentje:
A párom fizeti azt a lakást amiben az anyja él, úgy hogy a párom meg nálunk lakik. Mit adjon még neki, tőlünk vigye el a kaját is?
2012. ápr. 18. 15:40
 59/64 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj kérdező, de elég önző képet festettél le magadról. Te azt szeretnéd, ha egy hónapban egy-két telefonálás és egy rövid látogatás? Ennyire tartod a kapcsolatot a családoddal? Én meg annyi mindent megteszek, hogy minden héten beszélgessek az otthoniakkal skypeon, mivel 7000 km-re lakom az otthonomtól és sokszor nagyon fájó, hogy nem ölelhetem meg őket hosszú-hosszú hónapokig. Sajnos a világ másik végéből nem tudom meglátogatni őket, de megdöbbenek, amikor mennyi embernek lenne lehetősége rá és nem is igazán érdekli a családja, vagy csak egyszerűen el van a kis világában és alkalmazkodjon mindenki hozzá. Tudod nem vagyunk egyformák és az, hogy anyósod felhívja a férjedet és segítséget kér az egyáltalán nem kifogásolható szerintem. Jobb lenne egy olyan férj, aki nem foglalkozik az anyjával? Ja, lehet, hogy neked igen, az lenne az ideális, ha csak ti lennétek neki. Ki akarod tulajdonítani a párodat? Nem lesz jó vége. Ha olvasgattad az oldalt volt jó pár anyós probléma, amikre tényleg azt lehet mondani, hogy súrolja a normalitás határait, na de a te problémád az atomnyi méretű a többi anyós ügyhöz képest, mégis ekkora patáliát csinálsz az egészből. Nézz magadba, utána a hozzászólásokra és gondolkodj el.
2012. ápr. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
2012. ápr. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!