Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alacsony keresetű családanyák!...

Alacsony keresetű családanyák! Mi van a hűtőtökben?

Figyelt kérdés

Mi a gyerekkorunkat úgy vészeltük át, hogy a hűtő mindig üres volt. Éhen persze nem haltunk, de reggel sose volt úgy hogy kinyitom a hűtőt, előveszem a felvágottat, vajat, zöldséget, esetleg mézet. Nálunk általában csak egy van, vagy vaj és semmi más, vagy valamilyen régi lekvár és semmi más. Ritkán felvágott, de az egy nap alatt el is fogy, és olyankor persze vaj nincs.

Én most készülök családot alapítani és mindenképpen úgy szeretném, ha a hűtőben lenne a megéhezőnek választék. Nálunk sok konfliktus meg fejfájás volt abból, hogy főtt hiányában még a hűtő is kongott, holott nem élünk a létminimum alatt és megfelelő költségvetéseel ütné legalább a szendvics két összetevőjére egyszerre.


Nálatok ez hogy megy?


2012. ápr. 25. 10:20
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
100%

Én akciósan veszek dolgokat, így azok vannak jelenleg. Akciós volt 160 ft körül egy csomag bécsi virsli a lidl-ben a hétvégén, akkor vettem belőle 5 csomaggal, abból hármat lefagyasztottam, így ha úgy alakul akkor csak előkapok egy csomagot és kiengedem, vagy jó lesz paprikás krumpliba.


Vaj, lekvár, tej, szalámi mindig van a hűtőben + savanyúság meg pár tojás.


Én úgy is szoktam spórolni, hogy ha nagyobb adag húslevest csinálok, akkor abból mindig fagyasztok le, vagy töltött káposztát. Most épp van bent előre bepanírozott sajt is, szeletelve, mert a múlt héten tudtam venni egy nagy guriga sajtot 800 ft-ért, így ha kell akkor előveszem pl valami főzelékhez, vagy krumplipűrét csinálok hozzá.

2012. ápr. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
100%

várjál megnézem...

nos kérlek 1db tojás, 1 csésze margarin, 1 üveg lekvár

hát kb ennyi

ez van

2012. ápr. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
100%
párizsi, zsírszalonna, zsír, hagyma. Kenyér is mindig van otthon, illetve krumpli és tészta.
2012. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
69%

16-os:

A szalámiban szerinted nincs színezék? :) Szerintem elhánynád magad, ha látnád, az hogyan készül és főleg miből. Én hallottam hírét, édesapám lévén, aki volt egy ilyen üzemben karbantartani.

És lehet, hogy hó elején nem adod az alá a szint alá, de te írtad, hogy sokszor üres a hűtő. Akkor, ha jól értem, inkább eszed hó elején a jót és nem baj, ha utána már nincs sok mindenre pénz?

Lehet, hogy te csak a kutyádnak adnád. Én meg inkább azt veszek és legalább a hó egyik napján sem kérdés, miből veszek kaját.

2012. ápr. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk megvan a hóeleje-hóvége különbség. Hó elején van minden, de szemétbe nem megy semmi, arra vigyázok. Hó végére eltűnik a szárazszalámi, a joghurt, gyümölcs-zöldség is télen. Ilyenkor tej, parizer vagy lecsókolbász, margarin van, meg a saját eltevésű lekvár van a hűtőben, esetleg maradék paradicsomos káposzta, krumplis tészta. Nekem nyolc, én eszem ezeket is ugyanúgy, a gyerekeknek kevésbé tetszik.
2012. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
100%
én sem vagyok családanya, de 5. éve "vezetek" háztartást! nálunk vaj, kenőmáj, szalámi, vajkrém, sajt mindig van a hűtőben. Mindig veszek lekvárt is, általában, ha sütök valamit, tehát ha lekváros kenyeret akarok enni, általában megoldható, illetve zsír is szokott lenni, zsíroskenyérnek. Húsokat hónap elején bevásárolom, általában veszek 2 kg lapockát, másfél kiló darálthúst, egy adag oldalast, 1 kg karajt, illetve 12 darab egész csirkecombot, ez kb. 4-5 heti húsadag. a lapockából az 4, a darálthúsból 3, a karajból 2, míg a csirkéből 4 adag kaja jön ki. Tehát ennyiszer tudok húst főzni, plusz az oldalas. Már ha valaki a húst és a fagyasztott dolgokat említette. zöldségeket hetente veszek a piacon, ha olcsó, nyáron abból 1-1 kg-t veszek, (paradicsom-paprika), vagy veszek kígyóubit, illetve általában van gyümölcs, nem sok, de egy kis banán, alma szokott lenni. Ezekről nem mondok le. A tésztafélékből is néha bevásárolok, de én is leszoktam a nagybevásárlásról. Mi is volt, hogy betankoltunk, 40 ezret hagytunk a teszkóban, és nem tartott tovább, mintha hetente-kéthetente egy 10esért lemennék a piacra. Tojás nagyon drága, de 10 az is szokott otthon lenni mindig, jó ha van. Húsvétra vettem 31 darabot, még mindig van 5 db belőle, tehát annyira nem fogy az sem. nem tudom, válaszoltam-e a kérdésre, de mi a kaján nem nagyon sprólolunk, mármint hazudok, mert próbálunk, de az alapvető dolgokat nem vonjuk meg magunktól.
2012. ápr. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
100%
Mi fizetés után rendezzük a csekkeket, ami marad abból meg tele vásároljuk a hűtőt. Persze hónap végére, igen csak vajas kenyér efektus következik.
2012. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
100%

"Csak nem értem, hogy azért mert én nem lennék képes végignézni, hogy a gyerekem vágyik egy kis édességre, vagy banánra, almára, vagy bármi gyümölcsre és én nem vehetem meg neki."


Ha lesz gyerekem, nekem is alap lesz, hogy gyümölcs lesz otthon. Arra sosem sajnálnám a pénzt. Én is lenézem, aki inkább a cigit veszi napjában többször, mintsem a gyerekének néha 1-1 kg gyümölcsöt. Nálunk párom dohányzik csak, szerencsére 4-5 naponta 1 dobozzal csupán és remélhetően hamarosan elhagyja teljesen.

A bolti édességet viszont nem fogom preferálni sosem, inkább majd sütök. Most is szoktam, mivel párom édesszájú, nem is lenne meg a mindennapi nyalánkság nélkül. Sütök egy tortát 3 napig elég, olcsóbban kijön. Meg tudom, miből van.

2012. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
73%

Nem, abban a szalámiban, amit megveszünk, nincs színezék. És ez amúgy is átmeneti állapot, mert jövőre mindenképp töltünk szalámit is, abban pláne nem lesz. Csak idén későn csináltuk és már nem lehetett szalámit.

De még ha arról is lenne szó, hogy van benne, akkor is inkább egy évig eszem a szalámit, amiben van egy kis színezék, mint egész életemben a párizsit, amiben kb. más sincs.


Persze tudom, én vagyok a hülye mindig. Csak ez azért vicces, mert ennek elég komoly pozitív hozadékai vannak. Apukám ízig-vérig városi ember, tönkre is vágta a bélrendszerét, gyógyíthatatlan bélfekélye lett, és iszonyú fájdalmai. Egy ideig szenvedett vele, aztán sikerült rávenni az életmódváltásra. Ennek pont az ilyen ételek kerülése a lényege. Most már tizenöt éve tünetmentes, a doki egyszerűen alig hiszi el neki. Pedig nem csinált mást, mint elhagyta a párizsit, virslit és hasonló dolgokat, nem eszik színezéket, tartósítószert. Valószínű, hogy ha előbb kezdi ezt el, soha nem is fekélyesedik ki.

Nekem ez elég. Azt gondolom, hogy inkább legyen néha üres a hűtő, minthogy mindig olyan kajákat egyek, ami néhány évtized alatt tönkreteszi a szervezetem.

2012. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
100%
tej, vaj, yoghurt, sajt, tejföl,túró, paradicsom,tegnapi leves maradék, répa, karfiol.
2012. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!