Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alacsony keresetű családanyák!...

Alacsony keresetű családanyák! Mi van a hűtőtökben?

Figyelt kérdés

Mi a gyerekkorunkat úgy vészeltük át, hogy a hűtő mindig üres volt. Éhen persze nem haltunk, de reggel sose volt úgy hogy kinyitom a hűtőt, előveszem a felvágottat, vajat, zöldséget, esetleg mézet. Nálunk általában csak egy van, vagy vaj és semmi más, vagy valamilyen régi lekvár és semmi más. Ritkán felvágott, de az egy nap alatt el is fogy, és olyankor persze vaj nincs.

Én most készülök családot alapítani és mindenképpen úgy szeretném, ha a hűtőben lenne a megéhezőnek választék. Nálunk sok konfliktus meg fejfájás volt abból, hogy főtt hiányában még a hűtő is kongott, holott nem élünk a létminimum alatt és megfelelő költségvetéseel ütné legalább a szendvics két összetevőjére egyszerre.


Nálatok ez hogy megy?


2012. ápr. 25. 10:20
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
75%

Egy gyermekem van.Minden nap eszik zoldseget,gyumolcsot es hust.Nekem altalaban nem jut ezekbol miota elvaltam, de a gyermekem ebbol nem erez semmit.

Tejet is minden nap iszik, teljesen egeszsegesen etkezik.

En altalaban repat,krumplit eszek,mostanaban tojast se.Pufirizst,majkremet,margarint.Kaptam ajandekba egy nagy kiszerelesu feherjeport, azt minden ebedkor iszom,igy minden nap hozzajut a szervezetem jominosegu feherjehez is.Emelle szedek vitamint.Fiamnak is veszek vitamint.

Nemsokara megyunk kulfoldre es attol varom a csodat.

2012. ápr. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:
100%
tej,torma,mustár,majonéz,vaj,sajt,kolbász,szalonna általában mindig van a hűtőben...joghurt,tejföl,kefír szokott még,2-3üveg csemege uborka,káposzta,szezonnak megfelelően pedig paprika,paradicsom,vagy alma,banán.
2012. ápr. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
78%
Jó, oké én sem a folytonos zsíros chipsekre táblacsokikra gondolok. De az itt írogatók többsége még egy házi sütit se engedhet meg magának. Legalábbis ezt sugallja az írásuk.
2012. ápr. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
Én azt szeretem, ha nincs tele a hűtő, tehát átlátható és nem romlik meg benne semmi észrevétlenül. Most van benne 1 vaj, egy doboz rama, fél rúd szalámi, 1 tejföl, 6 tojás, 1 lekvár, 1 méz, 1 ketchup, 1 tej, kis sárgaborsó főzelék, 2 csomag virsli, fél élesztő, pár répa, hagyma. Szóval emellett éhen halni sem kell azért.
2012. ápr. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:

"Azt gondolom, hogy inkább legyen néha üres a hűtő, minthogy mindig olyan kajákat egyek, ami néhány évtized alatt tönkreteszi a szervezetem."


Hát ez akkor mindent elárul. :) Nyilván a gyereknek is meg lehet magyarázni, miért kell hó végén csak vajas kenyeret enni... no comment!

A gyomorfekélyt meg nem az ilyen ételek okozzák, nagyszüleim közel 90 évig eléltek és soha nem volt gyomorbajuk, pedig ettek párizsit!

Csak mint mondtam, ha valaki inkább hó elején eszi a mannát, aztán éhezik - vessen magára, de ne is sírjon a szája! Attól még én sem ölöm meg a családom, mert be tudom osztani a pénzt.

2012. ápr. 25. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Hú, nálam most több minden, mert a szüleimtől kaptam egy 8 ezres vásárlási utalványt a Metróba, azon vettem húst, mert a legtöbb esetben arra nem telik, szóval most a fagyasztó tele van csirkemellel, sőt, még egy kicsike nyúlcombot is vettem, mert még sosem ettünk ilyet. De ilyesmi nem szokott lenni amúgy.

Ami a hűtőben van:

margarin, zsír (ezt nem tudom, ki fogja megenni, igazából legfeljebb néhány étel főzéséhez használom), májkrém, maradék krumplipüré, üvegben leves alaplé, fél doboz tejföl, néhány tojás, kicsi sajt. Ja, meg a fagyasztóban van még egy kevés fagyasztott kukorica, meg két csirkenyak.

2012. ápr. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:
Bocs az offért, csak most kicsit elcsodálkoztam, nem is azon, hogy kinél mi van otthon, hanem hogy ki mit tart hűtőben. Tényleg csak érdeklődésből, de az ilyen mézet, ketchupot például miért? Ezek nálam a szekrényben vannak, akár hónapokon keresztül.
2012. ápr. 25. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:
Nálunk van:egy fej karfiol,saláta,retek,paprika,tojás,margarin,vaj,sajt,szalámi,lekvárok,2 üveg befőtt,tej,ketchup,mustár,majonéz,élesztő,gombaszósz,1 üveg bayleis,1 üveg kávélikőr.
2012. ápr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:

"Tényleg csak érdeklődésből, de az ilyen mézet, ketchupot például miért? Ezek nálam a szekrényben vannak, akár hónapokon keresztül."


Mondjuk jogos, a ketchup annyira nem romlandó, mint a majonéz, hogy hűtőben kéne tartani. Otthon a szüleim csak a kamrába teszik, ahogy a mézet is, de hozzá kell tenni, ott hűvös van, északi fekvésű.

Én panelban a mézet szintén szekrényben tartom, de a ketchupot hűtőben, biztos, ami biztos. Jobban is szeretjük hidegen.

2012. ápr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

20db tojás,8db turokrém, margarin,2 db.kocka margarin,4 db joghurt,májkrém,párizsi,1 db tejföl,méz,ketchup,mustár,majonéz,2 ü. lekvár, 1 ü méz

12db tej, 4db. turorudi

mélyhütő: fagy.dino, 8 szelet karaj, 0.75kg csirkemell,0.5kg darált hus,fagy. habábburgonya

2012. ápr. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!