Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Családosok, mennyi főtt étel...

Családosok, mennyi főtt étel van a hűtőtökben?

Figyelt kérdés
Ha a gyereketeknek eszébe jut, hogy délután bekapjon valamit, talál-e meleg kaját odahaza? Én úgy nőttem fel, hogy a világ legtermészetesebb dolga volt, hogy a kamrában vagy a hűtőben mindig van melegíthető étel (általában a maradékok miatt többféle is). Az lényegtelen, hogy valami komplikált húsétel vagy egyszerű paprikás krumpli, ez nyilván a mindenkori anyagi helyzet kérdése. A mostani fiatal családos ismerősöknél viszont mindenhol azt látom, hogy legfeljebb virslit főznek ki a gyerekeknek, ha azok meleg vacsorára vágynak, napközben meg nincs otthon semmi, legfeljebb némi felvágott.
2011. jún. 4. 22:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Délután főztem meg a sonkás bablevest, a hűtőben van egy kis krumplis tészta és paprikás krumpli. De találok még virslit is, a sok egyéb mellett.

Főtt ételmindig van, én is így nőttem fel. Nem beszélve arról, hogy délben meleget kell enni, levest és másodikat.

A család: 2 felnőtt és 2 gyerek (5 s 2 évesek)

2011. jún. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Félre értés ne essék, ebédre tojás leves volt, abablevessel előre dolgoztam, holnnap csak palacsintát kell sütnöm. :)
2011. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
82%
Én is úgy nőttem fel, hogy mindig volt otthon főtt étel, sőt süti is hétvégén. Én is főztem rendszeresen. Most pl. van a hűtőben: borsóleves (friss cukorborsóból főzve), pörkölt, tarhonya.
2011. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%
Nálam mindig van a hűtőben főtt étel és felvágott,gyümölcs ha valaki arra vágyna és ha tehetem joghurt is.Én úgy nőttem fel,h.főtt étel csak ebédre volt utána sajnos csak kenyeret ehettünk de sokszor nem volt mit tenni rá!Persze ez nem panasz!Csak a tények!Van akinek még ez sem jutott!
2011. jún. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%

van a hütőben: tojásleves, karfiolleves, resztelt máj, virsli, felvágott, újkrumpli megfőzve, rántott csirkecombok, tökfőzelék, sültcsirke, pörkölt

ezek mind egy egy adagok amik maradtak, kivéve a tökfőzelék meg a pörkölt mert az lesz a holnapi ebéd, a levest meg megeszük hozzá, ki melyiket kéri, az újkrumpli máról maradt egyik fiam nem szereti a tökfőzeléket szóval neki krumpli lesz pörkölttel, férjem nem szereti a pörköltet szóval neki tökfőzelék resztelt májjal:)

elfogy minden, de nálunk is alap dolog a meleg étel ebédre és vacsorára is

2011. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
84%
Hu most sok apró adag van. Meleg étel ebédre, ha marad marad ha nem akkor nem marad. Szerintem egyszeri főtt étel elég, de azért szoktunk vacsira is meleget csinálni. Ma ebéd barátfüle és vacsorára a jó időre való tekintetre pl: bográcsban pörki a tűzhelynél meg nokedli.
2011. jún. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
75%

Nálunk mindig van meleg étel (jó az mellékes hogy anyum szakács) de ha anyum nem főz akkor apum neki áll és főz...még én is szoktam néha szóval nálunk ez alapvető dolog

14/L

2011. jún. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

Mi hárman vagyunk, de rengeteg főtt étel van benne mindig.A fiam, és a férjem is szeretik a hasukat.Most van:grill csirke, tejfölös csirke, rizses hús, gulyásleves, milánói makaróni, fasírt, rakott krumpli.

Emellett a rengeteg hideg kaja.Mégis egy óráig állnak a hűtő előtt, idegbajt kapok.

2011. jún. 4. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

23:08

Szerintem azért állnak ott, mert nem tudnak választani ennyi finomságból. ;)


Örültem a válaszoknak, ezek szerint nem csak én gondolom úgy, hogy egy otthonhoz hozzátartozik az is, hogy ennivalót készítünk a családunknak, és nem az iskolai menza az egyetlen, ahol a gyerekek meleget esznek (jómódú családokról van szó).

2011. jún. 5. 00:30
 10/15 tetro ***** válasza:
82%
nálunk szinte soha semmilyen főtt étel nincs. igazából frissen főzök vagy sütök. persze levesből főzelékből van hogy marad, de tésztaételeket vagy rizottót vagy húsokat szerintem nem jó tárolni. egyszerűen többet veszít az élvezeti értékéből, mint amit időben és energiában spórolok vele, hogy nem két adagban készítem el.
2011. jún. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!