Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Alacsony keresetű családanyák!...

Alacsony keresetű családanyák! Mi van a hűtőtökben?

Figyelt kérdés

Mi a gyerekkorunkat úgy vészeltük át, hogy a hűtő mindig üres volt. Éhen persze nem haltunk, de reggel sose volt úgy hogy kinyitom a hűtőt, előveszem a felvágottat, vajat, zöldséget, esetleg mézet. Nálunk általában csak egy van, vagy vaj és semmi más, vagy valamilyen régi lekvár és semmi más. Ritkán felvágott, de az egy nap alatt el is fogy, és olyankor persze vaj nincs.

Én most készülök családot alapítani és mindenképpen úgy szeretném, ha a hűtőben lenne a megéhezőnek választék. Nálunk sok konfliktus meg fejfájás volt abból, hogy főtt hiányában még a hűtő is kongott, holott nem élünk a létminimum alatt és megfelelő költségvetéseel ütné legalább a szendvics két összetevőjére egyszerre.


Nálatok ez hogy megy?


2012. ápr. 25. 10:20
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
55%

"Felvágottat nem veszek, irreálisan drága. Mostanában a pick diákcsemegéjét vesszük. Vékonyan szeljük, és nagyon sokáig kitart. Így végeredményben hiába drágább, a szalámis kenyér mégis olcsóbb, mint a párizsis."


Jesszusom, te melyik univerzumban élsz? :D Párizsi irreálisan drága? 300-500 ft kilója? Ha szeletelve kéred, akkor az elég sok, kétlem, hogy bármilyen számítás szerint többe kerülne, mint a szalámi. Pláne a pick szaláminál. :D Még a legolcsóbbnál sem. Persze ha valaki sága meg hasonló drága felvágottat vesz... Azért akkor sem kell hülyeségeket beszélni! :D

Így nem csoda, ha örökké üres a hűtőtök...

2012. ápr. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
56%

Tényleg le kellett pontozni, mert azt merészelem írni hogy nem lenne szívem a gyereket megfosztani a normális ételtől???

Egy fejlődésben lévő szervezetnek igenis kell naponta megfelelő fehérjebevitel, amit tejtermékekből és húsból kell összeszedni. Nem lenne szívem "éheztetni" majd csak hétvégén adni neki normális ételt. Én ahhoz szoktam, hogy mindennap normálisan étkeztem, mindennap ehettem gyümölcsöt, zöldséget, és a gyermekemnek is ezt a színvonalat szeretném nyújtani.

Nem ítélem el azt, aki enélkül is nyugodt szívvel neveli a gyereket, de ne azért legyek már én a hülye, mert nem elégszem meg azzal, hogy üres tésztával meg krumplifőzelékkel etetem mindennap.

2012. ápr. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
71%

Én még a szüleimmel élek, nem sok pénzből, kölcsöbünk is van rendesen, és dolgozm, mellette tanulok, de mindíg beosztjuk a pénzt: Hónap eleje: (csekkek fizetése) nagybevásárlás: nagyobb mennyiségben tartós élelmiszerek, akciós dolgok, száraz szalámi, margarin, sajt, hét közben maradnak az apróságok, zöldség, és hétvégére vásárolni.


Nálunk mindíg van: szalámi, margarin, retek, vagy paprika, vagy paradicsom, sajt, tojás, tej, 1-2 joghurt, lekvár, befőtt, paradicsomlé, ketchup, majonéz, mustár, tejföl.

2012. ápr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
50%

12-es:

Én nem szavaztalak le, nem is tudom, melyik a válaszod, de: nem gondolod, hogy aki "csak" főzelékkel meg egyéb "sz*rral" eteti a családját, az nem hobbiból csinálja, hanem nem telik másra?

Mert lehet, hogy fizetés után 2 hétig menne ez a tápláló táplálkozás, csak utána ehetnének kenyeret margarinnal következő fizetésig?

Nekem gyerekkoromban sokszor volt krumplis tészta, káposztás tészta, főzelékek, max heti 1-2x hús, és mégsem szenvedtem hiányt semmiben. Mert: volt kertünk, termett gyümölcs, de télre is vettek a szüleim ki tudja hány láda almát, vagy 1-1 kg más gyümölcsöt. Tej mindig volt otthon.

Nem kell elítélni másokat azért, mert esetleg nem telik mindennap csirkemellre párolt zöldséggel...

2012. ápr. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
53%
én sem vagyok családanya, 23 évesek vagyunk a párommal. minálunk mindig van itthon vaj, (mellette sajtkrém vagy vajkrém), lapsajt, trappista sajt, tojás, felvágott (többféle), májkrém, mert a párom él hal érte. nyáron zöldségek, kígyóuborka, paradicsom, paprika, retek.
2012. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
43%

" Párizsi irreálisan drága? 300-500 ft kilója?"


Őszintén azért van egy szint, ami alá nem adom. A 300 Ft-os párizsit a kutyámnak nem adnám oda (bocs). Próbálkoztam olcsóbbal, de egyrészt fizikai képtelenség vékonyra szelni, másrészt tele vannak kavicskákkal vagy nem tudom mikkel, harmadrészt hányingerem van tőlük.

Igen, ha választanom kell, hogy eszem egy szalámis/kolbászos és egy vajas kenyeret, vagy két szelet párizsis kenyeret 300 Ft-os párizsival, akkor inkább az első verziót választom. Sokkal egészségesebbnek is tartom, mint egy csomó színezéket meg emulgeálószert enni.

2012. ápr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
54%
ja és kifelejtettem az ilyesmiket, hogy túrórudi, joghurt, ilyesfélék is szoktak lenni általában.
2012. ápr. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
86%

Pont írtam, hogy nem ítélem el, olvasd el légyszi.

Csak nem értem, hogy azért mert én nem lennék képes végignézni, hogy a gyerekem vágyik egy kis édességre, vagy banánra, almára, vagy bármi gyümölcsre és én nem vehetem meg neki. Én ahhoz szoktam, hogy mindennap ehettem gyümölcsöt, és szeretném ha az én gyerekem is így élhetne. Tudom, hogy időközben is jöhet válság, vagy bármi, de megfelelő pénzbeosztással elérhető ez. Nyilván aki egy nap elpöfékel 1-2 doboz cigit, meg a kis söröcskéje kell minden napra, az nehezebb helyzetben van. Tisztelet a kivételnek, de tudod egy csomó olyan ismerősöm van a környezetemben akik panaszkodnak, hogy kenyérre nincs pénz, mindezt úgy, hogy ott füstöl a minimum 600 forintos cigi a kezében...Ennyit erről.

2012. ápr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
51%
semmi baj nincsen a 300 ftos párizsival, nem kell ilyen sznobnak lenni. oké, most majd jössz azzal, hogy ha tudnánk, hogy mi van benne stb... nem érdekel mi van benne, meg lehet enni, és elég sok üzletben finom is. a pick szaláminak mennyi is kilója? abból veszel annyi párizsit, hogy 1 hónapig kitart, és hidd el, nem fogsz belehalni.
2012. ápr. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy meg undorító azért lepontozni valakit, mert neki több jut a hűtőbe. Ebből látszik, hogy mekkora az irigység az emberekben...
2012. ápr. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!