Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti min és hogyan spóroltok?

Ti min és hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 11:58
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
86%

Ja és még egy: semmihez nem hívunk szerelőt, csak a gázhoz. Persze ehhez kellett az az előzmény, hogy a szüleim évekig építkeztek, és mindent maguk csináltak. Így már egész kicsi koromban láttam, hogy dolgoznak, később megtanultam - lány létemre - falat rakni, vakolni, hegeszteni, fúrni-faragni, vezetékelni, stb. Plusz apukámnak teljesen felszerelt műhelye van, így ha valamilyen szerszámra van szükségem, csak elkérem tőle. Bár lassan kezdek sajátokat is beszerezni.


Ezzel is rengeteget spórol az ember. Mikor összeköltöztünk a párommal és gondoltuk kifestetünk, kértünk árajánlatot, aztán dobtam egy hátast, amikor megláttam, hogy 40 m2-es lakást 150 ezerért csinálnának meg. Jó persze a falak borzalmas állapotban voltak, de akkor is. Vettünk alapanyagot és nem egész egy hét alatt megcsináltuk. Így 15 ezerből jött ki. Azért nem mindegy :)

Villanyszerelőtől már nem is kértünk ajánlatot, inkább megcsináltuk magunk :D

2012. ápr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
89%

tészta, kenyér van sokszor az asztalon

turkálós ruháink vannak

lakásberendezés szedett vedett amit kaptunk ingyen

meg ha kell valami előbb kőrbe nézünk ismerősöknél kinek

van esetleg megunt olyanja pont és elkérjük, ha meg nincs akkor így jártunk

2012. ápr. 28. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
88%
Ja, értem nyolcas. :) pedig én is elmegyek zöldségpiac mellett gyalog mikor megyek a sparba, ott kéne venni ilyesmit nekem is mármint gyümit meg zöldséget. :)
2012. ápr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
94%

-nézem az akciókat az újságban,mit hol éri meg venni

- én is megveszem a leértékelt termékeket is

- húsboltba ami épp akciós abból veszek többet

- nem veszek édességeket,chipset csak ha alkalom van

- a másik utcába nem kocsival megyünk hanem gyalog(nekünk sok pénz a benzin)

- párom nem kocsival megy dolgozni

- nem coca colát iszunk,hanem valami olcsóbb fajtát

- meg nem a márkásat vesszük meg kajában hanem ami jó,de lehet hogy épp tesco márkájú.Pl maggi helyett olcsó bolognese szószt

- a rezsin nagyon nem tudunk spórolni

-csak egyedül megyek boltba mert úgy kevesebbet költök

2012. ápr. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim válasza:
87%
Szia! Mosódióval mosok, öblítőt nem használok, mosogatószert "Jar"-t használok, és keresem hol akciós, mert ez nagyon sokáig eltart. A WC-ben már nincs fertőtlenítő,illatosító zselé, Domestost ritkán és keveset használok. A tv-csatorna csomagot lecsökkentettük, mobilt nem töltök fel, vezetékes digi telefon (nagyon olcsó). Az ennivalón spórolok még (főleg az enyémen), gyümölcs pl. csak kislányunknak jut. Ezek jutottak eszembe. Az a baj, hogy így is kevés a pénzünk, és nincs több ötletem, honnan tudnék még kiszorítani. Nem vagyok optimista a jövőt illetően.
2012. máj. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
91%
Tényleg a kaján és a háztartási dolgokon lehet a legjobban spórolni. Nekünk nagy szerencsénk, hogy ott van a házunk közelében a lidl (nem a reklám helye, tudom), de ott mindent jóval olcsóbban megkapunk és mégis jó minőségűek, nagyon szeretjük. Már rájöttünk, hogy ezzel rengeteget lehet megspórolni.
2012. jún. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
60%

"Ti min és hogyan spóroltok?"


Egyszerű!

Csökkentettem a fizetését a kertésznek és a szobalánynak.

:)

2012. jún. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 anonim ***** válasza:
78%

Tetszik nekem ez a kérdés, mert sok tanácsot olvashatok itt :)

Mi kertes házban lakunk, majdnem minden szobában ledes villanykörte van. Legutóbb a Tescoban vettünk egy szokatlan villanykörtét (nem tudom a nevét) és meglepően keveset fogyaszt. Akartunk még többet venni ebből, de hamar elfogytak.

A vízzel úgy spórolunk, hogy zuhanyozáskor összegyűjtjük egy vödörbe és leöntjük a WC-n. De úgy is csináljuk, hogy kézmosáskor egy kis lavórban gyűjtjük a vizet. A konyhában is ezt tesszük, de ha zsíros a víz, akkor inkább utcára öntjük, mert az gusztustalan. Tiszta vagy szappanos vízzel öntjük le a virágokat a tetvek miatt. A WC-t csak akkor húzzuk le, amikor tisztítjuk WC-tisztítóval.

A villanyfogyasztás: A TV-hez, az asztali géphez meg a mosógéphez van hosszabbító. Ha nem használjuk, akkor kikapcsoljuk ott. Van laptopom is, csak a Wi-fi hiányzik hozzá, ezért asztali gépen netezek és rajzolok. A laptopon viszont folytatni tudom a munkámat vagy képeket nézegetek rajta. A porszívózással sajna nem lehet spórolni, ezért hetente egyszer gyorsan és alaposan kell kitakarítani egy-egy szobát.

A fűtéssel úgy próbálunk spórolni, hogy sokat mozgunk, meleg gyógyteákat fogyasztunk, hogy megőrizzük egészségünket. Egyébként mi nem vagyunk fázós típusúak. Idén pl. egyszer sem fáztam meg.

2012. jún. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/54 anonim ***** válasza:
84%
Olyan sok jó tippet kap itt az ember, köszönöm! :) Én a kaján képtelen vagyok spórolni, mert minőséget veszek. Gyakran nem a legdrágább felvágott a legjobb, nem erről van szó. Igyekszem keveset égetni a lámpákat, spórolni a vízzel, amennyire lehet, illetve nem vásárolok felesleges dolgokat. Az étel nálunk soha nem megy kárba, mert ha valamit mégsem eszünk meg, odaadjuk a kutyáknak. Magamra is keveset költök, nincs hatféle dezodorom, satöbbi.
2012. jún. 10. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim válasza:
86%

Szüleim úgy spórolnak, hogy

-pl. 3-4 évesnél fiatalabb kocsit nem is vesznek, és mindig első a kocsi fogyasztása..még ha nem is egy mercedes kinézete van a járgánynak..

-energia takarékos izzók vannak mindenhol

-mi is mindenből a nagyobb kiszerelésűt vesszük

-és sosem apa rakja el a pénzt xD(mert ő költekezik)


Én meg "sunyiban" spórolgatok itthon...mert még nem vagyok nagykorú, de mivel kitűnő tanuló vagyok pl. kapok ösztöndíjat. Egyik évben 60 000-t kaptam de azt odaadtam anyának. Van, hogy kimegyek dolgozni és mikor anya rákérdez, hogy elköltöttem e a zsebpénzemet, azt mondom, hogy kevés van. De azért "van mindig kevés" mert elteszem...Évek óta spórolgatok így..De ezt sosem fogom elkölteni , csak ha már nagyon kell..akkor odaadom anyuéknak..Az a tervem ,hogy ha betöltöm a 18-at odaadom nekik a több 100 000-et és megmondom nekik, hogy ez az én ajándékom nekik, cserébe a sok gondoskodásért:)

2012. jún. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!