Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti min és hogyan spóroltok?

Ti min és hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 11:58
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
86%

Külterületi zártkerti ingatlanba költöztünk. Nincs közös költség, nincs víz és csatornadíj, nincs fűtésszámla, nincs szemétszámla etc...


Kútból ingyen van a víz, fával fűtünk (a fát évközben magunk vágjuk), a szemetet szelektáljuk: komposztálunk, elhordjuk szelektívbe és amit lehet égetünk.


Tartunk tyukokat a tojásért, nyulakat a húsért, kecskét a tejért. A gyümölcsfák egész évben megadják a gyümölcsigényünket, a konyhakert a főzéshez bőven elég zöldséget termel...


Soha többet nem mennénk vissza már a panelbe!

2012. aug. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
64%

09:46, továbbiak:

-ritkán eszünk étteremben, rendelünk kaját, inkább otthon főzünk vagy hideget eszünk

-kozmetikushoz ritkán megyek, igyekszem itthon szőrteleníteni magamnak

-fodrászhoz szintén évente egyszer, ha új fazont szeretnék, mert a letört hajvégeket én is le tudom magamnak vágni :)

-ha egész nap távol vagyok, otthonról viszek kaját, innivalót az útra

-taxiba csak akkor ülök, ha nagyon muszáj, inkább utazom éjszakaival BKV-n, vagy ha olyan a hely, akár haza is gyalogolok este (persze, ha társaságban vagyok, egy darabig, mert egyedül nem mernék)

-rokonokkal megbeszéltük, hogy karácsonyra max. bonbon-bor értékben veszünk egymásnak cuccokat


23/l

2012. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
81%

Kaja: Nekem erre ment ele ddig a legtöbb, mert suliba menet mindig vettem péksütit, ilyesmit. most inkább veszek x zsemlét és valami finom májast, vagy olcsóbb felvágottat, és az egész sokáig kitart és még jól is lakok vele. Nagy adagokat főzünk, ami több napig elég. Mi is gyakran az Aldiban vagy a Lidlben vásárolunk, itt nagyon jó árak és szerintem jó kaják is vannak. Tejből mindig egy kartonnyi tartós tejet veszünk, sokáig kitart. Üdítők helyett vagy az olcsóbb Lidl-s-ből veszünk egy kartonnal, ami darabja 80-100 forit, és például a citromos víz nagyon finom. Vagy pedig szörpöt veszünk. Ami szerencse, hogy anyósoméknál vannak baromfik, disznók, így húst, hurkát, kolbászt, tojást mindig kapunk, onnan hozunk. Valamint paradicsomot, szőlőt, barackot, meggyet, cseresznyét is, ami megterem náluk a kertben. Mi is többnyire az olcsóbb dolgokat veszük.

Ruha: Figyelem a leárazásokat, eddigi tapasztalataim szerint a márkás boltokban is előbb-utóbb minden darab leárazásra kerül. Most kezdem egy új munkahelyen, ahol csinosan kell öltözni, márkás ruhaboltban találtam 5000 forintról 1000-re leárazva szoknyát. Én kínaiban nem vásárolok, mivel eddig akárhányszor ott vettem nadrágot, táskát, felsőt, nagyon hamar tönkre mentek, kilyukadtak, így ott már nem merek venni semmit.

Háztartási szerek: Mosószert is Aldiban vagy Lidl-ben veszünk azt hiszem a Formil nevűt szoktuk, jó nagy adag, olcsó, és sokáig elég. Öblítőre én igényt tartok, imádom a friss ruhák illatát, sokáig még hordás után is érzem rajta. De nem 700-1000 forintos Coccolino, Silan, vagy ilyesmi. A Sparban van a Softnair nevű, van belőle több fajta is, mindig abból veszek más milyet, 400-500 körül van 1 liter és isteni erős illatuk van. Anyukám gőzölős takarítógépeket forgalmaz, így a takarítás ezzel meg van oldva, kád, járólap, ablak, sütő, konyha, stb., semmilyen vegyszer nem kell, és minden tisztább és fertőtlenített.

Kozmetikum: régen például szempillaspirálból megvettem a 2000 forintost, gondolván, hogy az a legjobb. Most már 800 forintért veszek a Rossmannba, hát sokkal jobban bevált, mint a drágábbak. Tusfürdőből dm-eset szoktam a Baleát, ami 300 forint körül van és nagyon finom az illata. (Próbálkoztam a múltkor egy nagyon olcsó fajtával az Auchanban, de viszketett tőle a bőröm, így arról letettem...) Egyedül samponon nem spórolok, mert az olcsóbb fajtáktól viszket a fejem és zsírosodik tőlük a hajam. Tamponból vagy a saját márkás legolcsóbbat veszem, vagy 100 forintos boltban szerzem be.

Könyvet már nem veszek, eszméletlen drágák, helyette beiratkoztam a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárba, ami diákigazolványommal 1600 forint 3 hónapra. Itt rengeteg könyv közül válogathatok, olyan is van ami boltban is épp hogy csak megjelent.

Nagyjából azt hiszem ennyi. 21L

2012. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
80%
Leszoktam a cigiről. Ritkábban járok különböző szórakozóhelyekre. Nem szoktam feleslegesen az autót és a motort használni. Nem engedem magamra a vizet 25percig zuhanyzáskor. Kevesebb édességet és különböző szénsavas üdítőitalokat fogyasztok. Ismét fával fűtök gáz helyett.
2012. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
71%
Tényleg nagyon jó tanácsok vannak itt, de amit a légspórolósabb illetőktől egyszerűen nem értek, miért kell kábel tv, jó persze kisebb csomag, de akkor is, egyrészt időt vesz el , másrészt pénzt . Internetet tökéletesen megértem, ott tényleg rengetek mindenre lehet használni , de TV ??
2012. aug. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
76%

Mi kertes házban élünk, szerencsére elég jól keresünk, de szüleink spórolásra neveltek ezért a következőképpen spórolunk:

-ledes izzókat használunk (álmennyezetünk van kis izzókkal ami nem csak szép, hanem egy izzó, kb 3w-ot fogyaszt, szóval ezen sokat spórolunk

-a tv-t nem nézzük,szóval kiköttettük és lehoztuk a padlásról mamámék antennáját,amivel nagyon szépen bejök a rtl,tv2 és m1. ez nekünk bőven sok is, ami kell azt letöltjük és megnézzük laptopon, így kb havi 6000 ft--ot spórolunk

-nyáron nem használjuk a mosógépet, mert sok áramot és vizet fogyaszt feleslegesen. kinnt megengedek 2nagy lavórt és abba engedek vizet (fúrott kutunk van a víz "ingyen") és így mosok. ebben a dögmelegben kicsöpög és gyorsan megszárad minden. 10est megspórolunk vele havonta

-télen nem használjuk a hűtöt, csak a fagyasztót. a kamrában kinyitom az ablakot és a polcra pakolok mindent: olyan hideg van mint egy hűtőházban.:)

-nyáron nem veszek kondibérletet: irány a pálya és a bicó, no meg a dvd-k és kis csatos súlyzók.:)

-hajunkat anyukámmal egymásnak festjük

-anyukám kozmetikus és műkörmös,szóval ez pipálva


Mivel mi a párommal két hónapja költöztünk össze ezért volt szerencsénk mindenből a+ vagy a++ os osztályút venni de inkább kapni, ez tényleg sokat számít, bár a mosógépet még nem használtam a kint mosós megoldás okán.

- A kutyusok házikosztot kapnak

- a szomszédokkal cserekereskedelemben élünk: barackért és paradicsomért ők adnak tojást vagy tejcsit

-a kocsit ritkán használjuk, mert bicóval járunk mindenhova,vagy fogjuk az ebeket és elsétálunk (havi egy nagy bevásárlás van amikor sok lisztet,mosóport,wc papírt,olajat szóval minen nagyobb dolgot megveszünk

-itthon főzök és mindig csomagolok kajcsit, nem rendelnék semmi pénzért (egészségesebb is)

-fával fűtünk, bár vegyes tüzelésünk van


Tudom,hogy off, de amin nem spórolok:

-jó laptop

-jó konyhai gépek

-jó minőségű (érsd: házi) ételek (inkább elbicócok a város másik felébe "rendes" csirkéért)

-télen kondibérlet

-évi egy két hetes nyaralás (nem drága, mivel a nyaraló anyósoméké és a kajcsit otthon úgyis megfőznénk, max a belépő a termálba, de ennyi kell)


:)

2012. aug. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
64%
ja és a sparban nagyon olcsó a zppehely (natúr) 500g 200ft és ezt használom nagyrészt liszt helyett, no meg cukor helyett méz.:)
2012. aug. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
75%

Én takarítószereken: szélvédőmosóval tisztitok ablakot, hipos vízzel mosom az ajtókat/wc/padló. Tusfürdőből/mosóporból/wc papír/papírtörlő/zsepkedndő közepes árkategória.

Ételen is kevesebb húsos kaja van inkább krumplis rizses ételeket főzök, sűrűbben levest. Sütit már nem nagyon sütök, kerülöm a tojásos ételeket (ár miatt)

Off: vicc, hogy már a kaján kell spórolni az embereknek.... :(

2012. aug. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 anonim ***** válasza:
84%

- nincs Tv-nk

- nincs gépkocsink

- biciklivel járok munkába egész évben, a cégnél kapott bérletet meg eladom

- minden áram fogyasztónk áramtakarékos.

- egyáltalán nem költünk szórakozásra (mozi, színház, konditerem)

- bevásárlólistával, tudatosan vásárlunk

- minden hónapban költségvetést készítünk, megtervezzük a kiadásokat.

- kajából csak feldolgozatlan alapanyagokat veszünk, készételeket nem. Keressük, hogy hol mi olcsóbb. Igaz a piacon sokat költünk, de az egészséges életmódra nem sajnáljuk a pénzt

- gyógyszerre egyáltalán nem költünk viszont.

2012. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim válasza:
72%

Tényleg nagyon jók a tanácsok :)

Én is szoktam ezekre figyelni, bár én pont az a típus vagyok, aki szereti a jobbat megvenni (amíg megteheti) és inkább megpróbálok másról lemondani. Pl. Jarral mosogatok, de spórolok a vízen, villanyon. Bár azt tapasztaltam, hogy 1 liter jár hónapokkal többet bír, mint egy olcsó, így ár-érték arányban egész jó. Energiatakarékos égők (de most gondolkozom a ledesen, olyan sokan írták), vizet a párom nagyon folyatta zuhanyzáskor, ezért a vízóránál kicsit visszavettem, eleinte megszólta, de már megszokta. Ruhákból jobbakat veszek, mert azt megbecsülöm és mivel eléggé használom őket jobban is bírják, a csel az abban van, hogy mikor veszem meg. Télen még kabátot soha nem vettem. Őszi Fishbone kabátom nyáron (20 ezer helyett) 1590 volt, Zara téli kabátom (29ezer helyett!) le volt árazva 8 ezerre, nagyon tetszett, nagyon gondolkoztam rajta de nem vettem meg. 2 nappal később már csak 4ezer volt:)

2012. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!