Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti min és hogyan spóroltok?

Ti min és hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 11:58
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
83%

fúúú ezek nagyon jó tippek :)

mi a kaján szoktunk spórolni..régen pl. nem ettem volna meg a tesco-s cuccokat,páromnak a haja égnek állt tőlem..de aztán rájöttem,hogy nagy részük semmivel sem rosszabb,mint a márkás társaik..pl. mosásnál azon,hogy teletömöm a gépet,és majdnem mindent egybe mosok (jó a fehéret nem a pirossal),nem foglalkozok vele,hogy a szürke,fekete,kék,zöld együtt lesz mosva(anyunak az a mániája,hogy ezeket se szabad összemosni).

csak olyan ruhát vasalok,ami tényleg gyűrött.

energiatakarékos izzónk van,nem megy éjjel-nappal a tv.

utolsó: ez nagyon kedves tőled :)

2012. jún. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
85%

Kedves utolsó! Anyósomnak is ez a mániája, hogy külön mossa pl. a kéket a zöldtől, a feketét a szürkétől, és állandóan veszekszem vele emiatt, mert sokat segít nekem a háztartásban, mert ő nem dolgozik én meg időben nagyon sokat, de a mosásról letiltottam nálunk. Régen még olyat is csinált, h csak a páromra mosott - külön színenként, -fél adagonként indította a mosógépet, mert letiltottam a mosásról, és azt hitte, h az én ruháimnak a mosásáról. Amúgy imádom, jóban vagyunk, de már mondtam, h lakatot fogok tenni a mosógépre :)))) A nyáron még össze is fogunk költözni, mivel nekem 10 éves a mosógépem (Whirlpool), mondtam a páromnak, h azzal kezdjük, h elkezdünk félretenni mosógépre, mert az anyja 2 hónap alatt tönkre fogja tenni. 7 éve vagyunk együtt, azóta anyóspajti már vagy 3-4 automata mosógépet elfogyasztott... Szerintem ez nem normális...


Spórolás: Hát a mi életünk másból sem áll. Autónk nekünk sincs, mi már a nagybevásárlásos taxiról is leszoktunk, mert már nem tehetjük meg a nagybevásárlást sem. Magunk után húzós "nyugger" kocsink van (modern dizájnnal). Mindig otthon főzött ételt eszünk, kb. havonta egyszer pizzát rendelünk, nálunk az a "luxus". Moziba egyáltalán nem járunk, minden kozmetikumot, tisztítószert, női higiéniás cuccokat a 100 Ft-os (1 Euros) boltban veszünk. Itt még a márkás (Rexona, Palmolive) termékek is olcsóbbak, mint a rendes boltban. Kozmetikushoz, fodrászhoz nem járok, nincs műkörmöm (ezek egy nőnek havi 10-20ezer) epilátorral szőrtelenítek, a párom a haját hajnyíró géppel nyírja.

Álló vízben mosogatunk.

A piacon vásárolunk húst (olcsóbb, és szebb is, mint a hipermarketekben), zöldséget, a tejesnél a tejtermékeket kimérve - általában körbejárjuk a piacot, hogy mi hol olcsó és szép, ruhát a kínaiban, turkálóban veszünk (egy kivétel van ez alól: komolyabb cipők, de azokat meg szezon végi kiárusítás alkalmával veszem meg gyakran - papucs, szandi lehet kínai), mindig készítünk bevásárló listát és csak annyi pénzt viszünk magunkkal, amennyit hajlandóak vagyunk maximum költeni. Ja, a pénz! Visszaszoktunk a készpénzre. Eddig mindent kártyával fizettünk, de rátértünk a nyugdíjas módszerre, fizu megjön, egy összegben kivesz, és azt osztjuk be, ha nem kell semmit sem vennem, akkor max. 1000 Ft van nálam, van hogy gyakran csak 500. Kaját viszek melóba itthonról dobozból, mire kell költenem, semmire?

Nem veszek BKV bérletet, mert nem tehetjük meg, sok a 10ezer ft fejenként, föld felett közlekedünk, általában van nálunk 1 jegy, és lessük az ellenőröket. :)Így max. 2-3 ezer Ft-ba kerül nekünk a közlekedés egy hónapban. Pedig én munkámból kifolyólag rengeteget jövök-megyek egy nap.

2012. jún. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
89%

Tényleg sok hasznos tanács van itt :D

Én is úgy spórolok, hogy ledes villanyégőkre cseréltünk minden lámpát, vödörbe gyűjtjük a zuhanyvizet. Csak 7 TV-csatornánk van, és csak a híreket nézzük meg, filmeket már nem nagyon, mert idegesítenek a reklámszünetek. Ha időm engedik DVD-zek.

A vásárláskor is odafigyelek, mennyit költök. Ruhákra ritkán költöm a pénzt. Más dolgokat sem vásárolok feleslegesen. Ha valami nem kell nekem, azokat eladom, ha jó állapotban vannak.

Tavaly pl. kaptunk egy Hot Pan-t egy ismerősünktől. Sokáig őrizgettünk, aztán eladtunk, mert útban volt. Tudom, szemétség volt, de nem tudtunk mit csinálni vele.

2012. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
77%
a vásárlással úgy is lehet spórolni, hogyha drágának találod az általad kiszemelt terméket, megnézed a neten, hol árulják olcsón. Én a legtöbb árut külföldről rendelem, pl. a vízszűrőt a víztisztító kannámba, a mosógolyót.
2012. jún. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
71%

Nekem most a legnagyobb sikerem az, hogy nem vásárolok össze mindenféle felesleges élelmiszert, mert komoly problémáim voltak. Hetente 10-15 kilo bio hulladékom volt, egyszóval a harmadát sem ettem meg annak amit vettem.

A havi kb 80 ezer forint kajapénzt lenyomtam 30-ra.

2012. júl. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
65%
Mi albérletben élünk. Üres lakás volt. Berendezést fillérekből oldottuk meg a vateráról, kivéve az étkezőgarnitúrát, mert azt egy épp csődölő bútorüzletben vettük 10 ezerért. Mindenhol energiatakarékos égő van. Mosópor, mosogatószer nagy kiszerelésben kizárólag. Fodrászhoz, kozmetikushoz nem járok. Fodrászhoz egy évben kb 3-4 alkalommal. Férjem haja géppel van nyírva. Autónk van, de erről nem szeretnénk lemondani. Ritkán használjuk, dolgozni férjem céges busszal megy. Az autót csak nagy bevásárlásra ill. ha hazamegyünk szülőkhöz, akkor használjuk. Ruhát nagyon ritkán veszünk. Kaján én speciel annyira nem tudok spórolni, nagyon sok megy el rá. Mondjuk én minden nap főzök, a férjem azt viszi ebédre, plusz a reggelijét is én készítem.
2012. júl. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
75%

Én elég kevésből élek, mert pályakezdő vagyok és albérletben élek egy vidéki nagyvárosban. Mindig figyelem, hogy éppen mi akciós, ezen kívül a "közeli lejáratú termékek" közül is szoktam vásárolni (még sosem volt tőle semmi bajom) és száz forintos boltokban is sok mindent meg lehet venni akár fele annyiért, mint egyik-másik hipermarketben...

A piacon is szoktam vásárolni, de ott is meg kell nézni, mert sokszor ugyanazt az érlelésgyorsított sz*rt adják el, mint a hipermarketben, csak drágábban, merthogy az "házi". Viszont tojást pl. sokkal olcsóbban lehet venni, mint a boltban.

Ruhákat már jópár éve csak az angol turikban veszek (kilós, nem darabáras), mert jobb a cuccok minősége, mint a kínaiban és sokkal olcsóbb is, párszáz forintból kijön akármilyen gönc és általában egyediek is, nem jönnek velem szembe az utcán.

Persze én sem zuhanyzom sokáig, igyekszem spórolni a villannyal is, nappal sosem kapcsolom fel, a tisztítószereken is lehet, pl. 3/1 arányban szoktam felhígítani a mosogatószert, sampont is, mert úgy is megteszi a hatását tökéletesen és még jobban is habzik.

Legjobban szerintem a kaján lehet spórolni, bár nekem úgymond könnyebb, mert egyedül élek...

23/L

2012. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
43%

a volt párommal annak idején a vaterán találtunk mosógépet 10.000-ért,az eladó nem használta,mert kinőtték a gyerekek miatt,szóval jókor voltunk jó helyen!

és dierkt olyan albérletet kerestünk,ami tégla épitésű és egyedi mérős,szóval a rezsink megállt télen maximum 26 ezerben!

leárazva vettük a kanapét és a nappali bútort is,edényeink szinte nem is voltak,max 3!nem vásároltunk feleslegesen,de minden másnap tudtam fözni bennük!

üditöt nem vettünk,csak italport ,vagy csináltunk limonádét!a kábeltévé és internet csomagból a legkisebbet kértük,és energiatakarékos izzóink voltat,nem zuhanyoztunk órákig!

de viszont a tisztitó szereken nem spóroltam,a minőséget vettem meg belőle,de megnéztem,hogy melyik boltban olcsóbb!!!

bár mondjuk nekünk nem kellett az ételen spórolni,de azért megnéztük mire költünk,de mindig tudtunk félre rakni!


a jelenlegi párommal is spórolunk,nálam van a bankkártyája,mivel ő nem tud megálljt parancsolni és hülyeségeket vesz!

ha valamire szüksége van szól és én adok neki pénzt,hülyén hangzik,de ha nem én vagyok a bankos,akkor már hó közepén nincs pénze!

szekrényeket szép lassan vettük meg,minden hónapban 1-et 1-et!fél áron szereztük be,kb 4hónap alatt berendeztük a szobánkat!saját magunk festettünk ki ,a lakást is most fogjuk újra festeni,olcsóbban kijövünk,mintha festőt hivnánk!

hirtelen ennyi jutott az eszembe

2012. júl. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
81%
tisztálkodó szereken spórolok inkább
2012. júl. 19. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
65%
Gondosan nézzük, milyen alapvető dolgokat hol lehet olcsóbban beszerezni (hol milyen akció van, bonbont, dezodort, tusfürdőt-márkásabbat!-kínai boltból veszünk stb.), ügyelünk arra, mennyi vízben tusolunk/fürdünk, nem égetjük nyakra-főre a villanyt, ritkán veszünk luxusabb ételt-italt (itt értem az édességet, a drágább üdítőket, a rágcsát, drágább húsokat, egyéb ínyencségeket), ingyen programokat szervezünk... ha vmilyen ruhára szükségünk van, turkáljuk (nem mintha nem vennénk néha-néha máshonnan), mozi helyett DVD-zünk, kihasználjuk a diákkedvezményemet ott, ahol lehet.
2012. aug. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!