Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti min és hogyan spóroltok?

Ti min és hogyan spóroltok?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 11:58
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
70%

Ahogy az egyik válaszoló is írta:költöztünk :-)

Egyszerűen soknak tartottam,hogy egy várostól 7 kilométerre(faluban)lévő kis házért fizessek 30 évig hitelt+a rezsi(mondjuk az nem volt sok,mert nem volt bent csak villany,másra nem tellett a hitel miatt,víz fúrt kútból,hidroforral stb) Szóval a 65 ezres fizetésemből 46-ot fizettem hitelre.

Eladtam,vettem egy tanyát.Várostól ugyanúgy 7 kilométerre lakunk,persze más környéken már,mint ahol eddig éltem.De itt van normális munkám is,a hitelt vissza tudtam fizetni(még a válság előtt).

Itt már megengedhetem magamnak a netet is meg a gázfűtést is.

Víz itt is fúrt kútból hidroforral megy,energiatakarékos mosó és mosogatógépem van,biciklivel járok dolgozni,a gázfűtésre meg amikor itthon vagyunk rásegítünk fával is.

Termelni nem termelünk semmit,állatot se tartunk,nem olyan az időbeosztásunk,de húst is mindig akcióban veszek,mint ált. mindent.

Már az életmóddal is megspórolok sok mindent: egy hónapban az össz. rezsink olyan 15 ezer körül van ebben minden benne van,télen a fűtés plusz 30 ezer.

Hagyok pénzt a kártyámon,ott gyűjtünk,ha kell valamire.

2012. aug. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 anonim ***** válasza:
75%
Energiatakarékos izzókat használunk mindenhova, én a 2 éves fiam vizében fürdök le, a párom zuhanyozik, lecseréltük a régi vaslapos villanytűzhelyt kerámialaposra, 2 napra főzök, mosogatószerből a jar-t használom és fel is hígítom, nem folyóvízben mosogatok, az autót ritkán, kb csak nagy bevásárlásra használjuk, figyelem az akciókat, amikor jönnek a szórólapok akkor megnézem hol mi olcsó, és így állítom össze a heti menüt. Csekkek befizetése után a maradék pénzt elosztom 4 borítékba, és az az adott héten a keret. Ja, ruhákat most pl a Tescoban vettünk, rengeteget. 70%-os leárazásnál nagyon megérte mindhármunknak. Hirtelen ennyi jutott eszembe.
2012. aug. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/54 anonim ***** válasza:
46%
Hogyha egy ruhadarab drágább mint 7 ezer, alszom rá egyet. Ha másnap még mindig kell, visszamegyek megvenni.
2012. szept. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 anonim ***** válasza:
88%

figyelem az árakat,ha egyedül vagyok itthon csak annyit fűtök amennyit nagyon muszáj,és vaterázom ami már nem kell. pipere,táska,ékszer,vitamin avon és oriflame. gyüjtöm a pontokat rosmannban,dm-ben a babás cuccokhoz,tisztítószerekhez


3 gyerekes anyuka

2012. szept. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/54 anonim ***** válasza:
80%
Nincs Tv-m, nincs autóm, Bkv-n bliccelek, nem mentem évek óta szórakozni (étterem, fitness, mozi), nem voltam 15 éve nyaralni sehol, takarékoskodom a telefonommal, ha lehet, nem hívok senkit, havonta írom a kiadások-bevételeket, nem járok kozmetikába, fodrászhoz. Hisz a rezsire és a kajára elég csak a pénzem. :-((( Nem igénytelen vagyok, csak a fizetésem kevés.
2012. szept. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 Srapnel ***** válasza:
84%

"Vettünk alapanyagot és nem egész egy hét alatt megcsináltuk. Így 15 ezerből jött ki. Azért nem mindegy :)"


Az ilyenek csak akkor működnek, ha van erre egy heted. Mert az ugye 5 munkanap. A huszon-x nap évi szabadságodból. Ha meg vakolni és glettelni is kellett, esetleg előtte a falat is előkészíteni, és úgy jött ki 15-ezerből, akkor valószínű, hogy tényleg a legolcsóbb anyagokból csináltátok, ami nem fog sokáig tartani.


"Villanyszerelőtől már nem is kértünk ajánlatot, inkább megcsináltuk magunk :D"


Ha csak a drótot kell behúzni, meg szerelvényezni, akkor még oké, de láttam én már olyan megoldásokat lakásban, ami akár emberéletet is követelhetett volna.


A kisebb praktikák jók ugyan, de nagy mértékben (és csökkenő sorrendben) a fűtésen, a kaján, a rezsin, és a közlekedésen lehet spórolni, valamint csak a szükséges termékek megvásárlásával. Bármilyen meglepő, de az energiatakarékos izzók által hozott spórolás elenyésző ezekhez képest.


Az igazán nagy tételek spórolására példa:

- Csak a lakott területeket fűtöd és épp annyira, amennyire szükséges és akkor, amikor otthon vagy.

- A fűtésnek a szigetelés is sokat segít.

- Autó helyett tömegközlekedéssel jársz. Tömegközlekedés helyett biciklivel. A bicikli a kilométerre, hónapra és főre eső legolcsóbb közlekedési forma. A nagybevásárlást is meg lehet csinálni vele: csomagtartó-táska és túrahátizsák. Eleinte kényelmetlen, de a sportot is letudja vele az ember.

- A melegvíz spórolásával jóval többet lehet spórolni, mint a hidegével. Ugyanis a vizet fel kell melegíteni, a víznek meg nagy a fajhője. Ha azt te magad melegíted villannyal, vagy gázzal, akkor azt az energiát neked kell kifizetned. Ezért érdemes mindig csak annyi vizet melegíteni, ami pont kell, tehát egy marék tésztának nem kell egy lábasnyi és egy csésze teához ne melegíts egy liter vizet a forralóban.

- Érdemes a nem romlandó termékeket nagy tételben megvenni akkor, amikor akciósak. - Mosópor, öblítő pl. tipikusan ilyenek. E kettőből egyébként fél adagot is nyugodtan lehet használni átlagosan szennyezett ruhákhoz. A mosógépet lehetőleg 30 fokon működtessük. A fehérneműt és ágyneműt kell csak magasabb hőmérsékleten mosni.

- Bizonyos ételeket is meg lehet venni nagy tételben olcsóbban. Ha pl. van pince, vagy hűvösebb helyiség, akkor krumplit, hagymát, almát zsákostul érdemes. Szalámit mindig rúdban, sohasem szeletelve, fóliázva. A nem rég lejárt tészta jóval a lejárat után is ehető, ezért nagy tételben fel lehet vásárolni akkor, amikor akció van.

- Az otthon főzés csak akkor éri meg, ha nagy adagot főz az ember.

- A szórakozás olcsón (szinte ingyen) megoldható antennával vett tv adással, olvasással és személyes közös programokkal.

- Ruhát nem érdemes olcsót venni, mert hamar tönkremegy és végül drága lesz. Érdemes a ruhákat a célnak és az alkalomnak megfelelően hordani.

- Meg kell nézni a sajátmárkás termékek összetételét. Ha az százalékra is megegyezik a drágábbakéval, akkor az nagyjából ugyanolyan jó. Ld. mosogatószer.


Van, aki írta, hogy kiköltözött, tyúkokat tart és ilyesmi. Ez egyébként nem rossz, csak akkor a munkába járás költségei nőnek.


"- gyógyszerre egyáltalán nem költünk viszont."


Még.

2012. szept. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/54 anonim ***** válasza:
Hűha utolsó hozzászóló, ez igazán hasznos hozzászólás volt, nekem is sok értékes info van benne, köszi!
2012. szept. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
75%
Sok újat nem tudok mondani, de azért leírom a saját módszereimet. Közlekedésen sokat fogok, ha a vonaton nem kérik a jegyemet, nem kapálódzom, retúrt veszek, visszaváltom, évi több tízezer forintot fogok rajta. BKV-ra sem költök, szégyen, nem szégyen, de nincs 10 ezer forintom arra, hogy 4 villamosmegállót menjek a melóba "legálisan". Jegy mindig van nálam, ha jönne egy ellenőr. Lemondtuk a kábeltévét, mert felesleges, internet-előfizetésem sincs, a céges sticket hordom haza, illetve a telóm egyben router is, nem a leggyorsabb így, de ha fontos dologban kell a net, akkor ott van. Reggelit, ebédet viszek magammal a munkába, azon is sokat spórolok. Ha vásárolok, akkor leginkább az akciós termékeket figyelem. Ruha turkáló vagy akciós dolgok, cipőre nem sajnálom, bár abból sem a húszezres márkát veszem meg. Szórakozás szempontjából, próbálok ingyenes lehetőségeket találni, de moziba is pl. akkor megyek, ha kedvezményes nap van. A cigit minimalizáltam, üdítő, csoki, chips csak ünnepnapokon van. Így kijövök, de nem is hiányoznak ezek a megvonások.
2012. szept. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 anonim ***** válasza:
Én a kaján tudok a legtöbbet spórolni.
2012. szept. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/54 anonim ***** válasza:

Fával fűtünk gáz helyett, habár ez nem szabályozható, és rossz a hőszigetelésünk, mégis sokkal olcsóbban kijövünk egy fűtési szezonban.

Mindenhol energiatakarékos égőink vannak, a tévét mindig teljesen kikapcsolom, monitort szintén, ha a gépnek mennie kell, de nem vagyok ott, akkor is monitort+hangszórót kikapcsolom.

Állóvízben mosogatunk, általában csak akkor, ha nagyobb adag edény összegyűlt. Jar mosogatószert használunk, egy literes flakon egy évig kitart, ha nem tovább.

Tusfürdőből olcsóbbat veszek, de samponon nem spórolok, elég hülye hajam van.

Tömegközlekedéssel utazom, habár az sem épp a legolcsóbb, és azt sem tehetem meg, hogy na, bliccelek.


Nagyjából ennyi. Nemsokára el akarok menni turiba, és lehet, hogy ezentúl onnan fogok ruhát vásárolni, vagy leárazás. Kozmetikumokon nehéz spórolnom, ugyanis parfüm- és körömlakkimádó vagyok, sajnos. Valamint a kaján sem tudok sosem, péksütiket eszem egyfolytában. De az itt olvasott ötletekből majd merítek. :)

2012. szept. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!