Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 18 éves lányom odaköltözött...

18 éves lányom odaköltözött egy 43 éves férfihez, teljesen elcsavarta a fejét, mit tegyek, ha nem is tudjuk elérni?

Figyelt kérdés

Lányom elköltözött egy emberhez 5 napja, mikor hívtam a pasi vette fel és mondta, hogy ne akarjam szétszedni őket, a kislányom meg szeretett volna velem beszélni, de megszakadt a vonal és azóta is próbálkoztam, de nem veszi fel. A bátyja próbálta elérni szintén, de neki sem válaszol. Mindig nagyon közel álltunk egymáshoz, imádott itthon lenni, de hirtelen elment és nem értjük az okát! Annyira kislány még, még számlát se fizetett be soha, nem intézett hivatalos ügyet, barátnőzött, élte a kamasz életét és most teljesen indokolatlanul egy ilyen idős pasi megbolondította, aki az apja lehetne. Eleinte mondta, hogy szerelmes belé egy ilyen idős férfi, aztán hogy neki is kicsit tetszik, de nem akar tőle semmit. A pasi megvárta az iskolánál néha, a gyerek pedig teljesen megváltozott napról-napra és végül ez lett. Nagyon tanácstalanok vagyunk, mert már nem kicsi, de nagyon féltjük őt az apjával és a bátyjával és várjuk haza, hogy megmagyarázza a dolgokat.

Nem tudom, mit tegyek, nagyon féltjük, tudnának segíteni?


2012. jún. 21. 18:41
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/75 anonim ***** válasza:
94%

Ilyen esetben a facebookos kapcsolatfelvétel azért hülyeség, mert ha akarna beszélni veletek, már telefonon megtette volna.

Így meg kvázi figyelmeztetitek és el tud időben tűnni a rendőrök elől is.

2012. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/75 anonim ***** válasza:
94%
Nevetséges, hogy egy szülő ennyire nemtörődöm! Napokat vártok, mikor szó szerint semmi hír róla... És ti nem akarjátok belekeverni a rendőrséget... Á, eszem megáll, komolyan. Olvasd el, amit a 29-es írt, ugyanilyen sztori és külföldön futtatták a lányt. De igazad van, még várjatok, talán karácsonyig is...
2012. jún. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/75 anonim ***** válasza:
97%
30 éves vagyok, a férjemmel élek. De ha 2-3 napig se engem, se a férjemet nem tudnák a szüleim elérni (vagy mástól információt szerezni rólam), már rég a rendőrség keresne!!!
2012. jún. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/75 anonim ***** válasza:
53%

Ennyi erővel halott is lehet már. De tényleg, várjatok inkább, nehogy csúnyán nézzen a rendőrbácsi... majd a hullaházban az azonosításnál még csúnyábban fognak nézni. Gondolom ti se fogtok mosolyogni.

Feltételezem, hogy a "nagyon féltjük" az csak egy szófordulat volt.

2012. jún. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/75 anonim ***** válasza:
98%

Összegezzük:

1. Amikor nem voltatok otthon, "elpakolódott" a lányod néhány személyes cucca. Egyáltalán nem biztos, hogy ő és önszántából pakolt össze.

2. A lányod telefonját a fickó birtokba vette és magánál tartja.

3. Nem engedi, hogy kapcsolatba léphess a lányoddal, aki életjelet se adott magáról.

4. A lányod valamiért beszélni akart veled, amit a fickó megakadályozott.


Ez tényleg csak nekem tűnik emberrablásnak???

2012. jún. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/75 anonim ***** válasza:
96%

Nem, nem csak neked tűnik emberrablásnak. Itt szerintem az egyetlen, aki másban reménykedik, az "anya". Mindenki más erre gyanakszik.

Ha tévedünk is, és legyen úgy, én akkor is már tiszta ideg lennék, nem csak számolgatnám a napokat és ülnék karba tett kézzel...

2012. jún. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/75 anonim ***** válasza:
76%
Az nagy baj, hogy nem elérhető! Én magam mennék oda a f*szi lakásához, és kideríteném, mi folyik ott. A rendőrség sajnos nem valószínű, hogy segít, ameddig nem folyik vér.
2012. jún. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/75 anonim ***** válasza:
19%
Ha a kisasszony önként odaköltözött, akkor most már egy meg, amit főzött. Fonnyadt virsli kellett neki, hát tessék, szopogassa napestig.
2012. jún. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/75 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudni, hogy önként költözött-e. Ez a baj.


A rendőrök igenis segítenek. Kötelességük felkutatni és megbizonyosodni róla, hogy jól van. Erőszakkal nem vihetik haza, de ha fogvatartják, akkor bezony közbe fognak avatkozni.


Ha a 40 éves férjemről nem hallanék és a rendőrséggel kerestetném, akkor is felkutatnák. Maximum utána felhívnának, hogy jól van, csak nem akar látni.

Ebben az esetben valóban nincs mit tenni, de legalább eddig el kellene jutni, hogy a rendőrség mondjon valamit.


Felnőttnél tudtommal 48 órát várnak az eltűnés időpontjától számítva, pont azért, mert felnőttnél ennyi belefér - ottragadhatott valahol vagy ráhúz egy napot egy bulira. Viszont a 48 óra (jól tudom?) után már vélelmezik, hogy nem saját akaratából van távol. EZÉRT is kötelesek TÖRVÉNY ÁLTAL keresni. Nincs mérlegelési jogkörük, ha a bejelentést megteszi valaki, kötelesek keresni.

2012. jún. 21. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/75 anonim ***** válasza:
100%
Valami fejlemény? :O
2012. jún. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!