Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normalis, hogy anya engem...

Normalis, hogy anya engem okol a 13 eves hugom terhessege miatt? Nekem kellett volna felvilagositani?

Figyelt kérdés

anya egyszeruen idiota. engem sem világositott fel soha, hugomat sem. en szuz vagyok, hugom viszont a 18 eves batatjaval kamatyolt titokban. most 8 hetes terhes hugom, baratja mar sehol, lelepett.

anya velem uvoltozik...meg meg akarja tartatni..van joga beleszolni? nem o fogja kihordani, ne dontse mar el.hugom abortusz mellett van. de sietniuk kéne, annal nagyobb baj lesz.

velemeny?

(hibakert bocsi, telefonrol tudok irni)


2012. júl. 18. 17:40
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
89%
Szakember lehet gyámügyes, családgondozó, pszichológus is. Ha van a közeletekben Családsegítő szolgálat oda is elmehetsz. Már csak azért is lenne jó ez, mert ha megtörténne az abortusz, utána nem lesz könnyű helyretenni senkinek az érzelmeit, ebben segítséget kaphattok. És anyukádnak is segítségre lenne szüksége.
2012. júl. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
100%
amit a 30as írt az jó,de készüljön fel a hugod,hogy a barátját feljelentik.
2012. júl. 18. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 A kérdező kommentje:

több vagyok 15-nêl, de szerintem kérdés szempontjából lényegtelen. az írásom alapján meg nem kéne ítélkezni. és nem fake! ilyennel nem szokás szórakozni!

beszéltem nagynénimmel és felhívja anyut. ő is azt mondja vetessük el. majd látjuk mi lesz.

2012. júl. 18. 21:50
 34/56 anonim ***** válasza:
39%
Nem ítélkeztem, úgy értettem, hogy az írásod alapján látszik, hogy te magad is kicsi vagy még.
2012. júl. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
26%
Azért 13 évesen anya lenni meredek dolog. Szerintem senki nem várhatja el, hogy megtartsa! Bár kétségtelen, hogy abból tanulna a legtöbbet a kisasszony, ha fel kellene nevelje a gyereket!
2012. júl. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 A kérdező kommentje:

abbol tanulna?????

es az nem számít, hogy a baba is apa nélkül nő fel, anyagi háttér szintén nincs.

a saját életét szinten modositja!!!

te nem vagod amugy, ez mar reg nem ilyen erkolcsi neveles..egy baba elete a tét

2012. júl. 18. 22:40
 37/56 anonim ***** válasza:
11%
Adja örökbe... elég teher lenne neki... s többet nem csinálna hülyeséget!
2012. júl. 18. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
52%
Nem azt mondtam, hogy nevelje fel, hanem azt, hogy kétségtelen, hogy ez adná a legnagyobb leckét neki.
2012. júl. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
93%

Na, azért van itt az előzőekben pár tárgyi tévedés...

Ha a terhes nő nem cselekvőképes, vagy korlátozottan cselekvőképes (magyarán 18 éven aluli) akkor a művi abortuszra a terhesség 18. (TIZENNYOLCADIK) hetéig van lehetőség, nem a 12. hétig, mint átlag esetben.


A kihordásról/megszakításról a 14(!) éves kor felett maga a terhes nő dönt. 14 éves kor alatt vagy cselekvőképességet kizáró gondnokság esetén meg az érintett és a gyám(szülő) közösen. Ha kettejük között véleménykülönbség van, az gyámügyi eljárás, és végső soron a bíróság hoz döntést (mint az ominózus dávodi esetben).


A 12 (tizenkét) életév alattival a szexuális élet mindenképp hivatalból üldözendő bűncselekmény (nemi erőszak minősített esete).

12 és 14 év között (amiről a kérdés szól) a megrontás c. enyhébb bűncselekmény jön szóba, ami viszont magánvádas, tehát hivatalból nem üldözendő, az érintett gondviselője mérlegelve a történteket eldönti, hogy akar-e feljentést tenni, avagy nem.

(nagystatisztika szerint ma Magyarországon a fiatalok kb 10%-a, tehát évente kb 10 000 ember 14 éves kora előtt szerzi első szexuális tapasztalatát, és kb huszadennyi ügy lesz...)

2012. júl. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
93%
Igazad van kedves kérdező, mit is tanulhatna abból, ha megszüli a gyereket egy 13 éves kislány. Még neki is érzelmi törődésre van szüksége, hogyan is adhatná meg ő egy kisbabának ezt. Kamaszként okosabb vagy, mint itt sok felnőtt! Nagyon talpraesetten intézet ezt az ügyet, bár ez nem a te felelősséged kellene legyen. Jól tetted, hogy szóltál a nagynénédnek! Sok erőt, és minden jót kívánok nektek! A neheze még az abortusz után következik. Kérjetek segítséget pszichológustól. Ha, nem tudod, hol tudsz a lakhelyetekhez közel ilyen szakemberhez fordulni, írj privát üzenetet. 26N
2012. júl. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!