Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg "rossz asszony"...

Tényleg "rossz asszony" vagyok, ha nem főzök, mert nincs miből?

Figyelt kérdés

A párommal élek albérletben. Sajnos 2 hónapja megszűnt a munkaviszonyom, és csak alkmalmi munkákat találtam eddig. Ezért elég sokat vagyok itthon. Viszont pénzünk nagyon nincs, most konkrétan nincs már 100Ft-om sem hónap végéig.

A párom szerint meleg vacsorával kéne várjam őt haza, ha már otthon vagyok, amíg ő dolgozik, de sajnos istenbizony nincs itthon semmi, amit meg lehetne főzni. A fent említett összegből pedig szerintem nem tudok bevásárolni.

Időnként együtt bevásárolunk, ő fizet, de pár nap alatt kifogyunk az ételből, és akkor kezdődik a szöveg, hogy "rossz asszony" vagyok, "vakarom" egész nap a s,,gem és még kaja sincs itthon.

Tudom, hogy az én részemről kiesett pénz miatt én vagyok a hibás, de normális meleg kajára számítani, ha nincs miből főzni?


2012. szept. 20. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/80 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy szegény apám mondta, egy jó feleség a semmiből is tud enni valót csinálni.


Sok olyan van amit lehet, hogy eddig nem ettetek meg, de meg kell tanulni.

a konyha szekrényből "meg kell tanulni tésztát gyúrni", befőzni, stb. amikor megkapjátok a fizetést, össze kell írni, hogyan vásároljatok, lehet kapni tészta leveseket 70-80 forintért.

Pörköltet is lehet csinálni olcsó virsliből, felvágottból

farhátból.

ezeket meg kell tanulni, azoknak is akik eddig nem tudták mi az hogy éhezni.

Olyan helyen vásároljatok ahol jóval olcsóbban meglehet kapni az élelmiszert.

Krumpliból is sokféle ételt lehet készíteni. az egyik nap krumplis tésztát, másik nap lapcsánkát stb.


Magam 45 ezer nyugdíjból élek amiből rezsit is fizetni kell,

2012. szept. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/80 anonim ***** válasza:
77%

Nálunk van kajapénz. Szerintem ezt nálatok is be kellene vezetni. Kb 5000 ft-ot kapok 1hétre és abból főzök. Ha hazafelé jön, akkor vesz pár dolgot, de a bevásárlást én intézem. Havonta egyszer meg elmegyünk nagybevásárolni (azt is ő fizeti).

Amúgy meg, akkor lenne igaz, amit mond, hogyha lenne mit megfőznöd, de nem csinálnál semmit

2012. szept. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/80 anonim ***** válasza:
52%
Milyen sok jószándékú ember írogat ide, eszük ohne, de a lepontozás az megy nekik, mint az ágybasz@rás. -.-"
2012. szept. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/80 anonim ***** válasza:
71%

Vásárolj piacon! Mi is inkább elsétálunk oda minden hétvégén, mert ott pl. 27 ft/db a tojás, szombaton 8 kiló krumplit vettünk 400 forintért. (Budapesten)


Egyetek májat, fél kiló asszem 200-300 ft között mozog, mellé valami köret pl. egy zacskó rizs 200 ft és meg is van az ebéd. Főzelékek is kijönnek párszáz forintból.

2012. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/80 anonim ***** válasza:
53%
Add lejjebb az igényeket munkaügyben és máris lesz miből. Rosszabb munka mellett is lehet interjúkra járni. Párod szerintem inkább azért ideges, mert otthon ülsz munkakeresés helyett. Tessék minden boltba bemenni a környéken, hogy nem keresnek-e eladót és minden étterembe, hogy nem kell-e konyhalány/mosogató. Ezekután tegyél ki hirdetést hogy gyerekfelügyeletet,takarítást, kutyasétáltatást, időseknek bevásárlást stb... vállalsz. Kerttel rendelkező ismerősök körében kérdezz körbe, hogy nem kell-e valahol kerti munkában segíteni vagy valamiben. Tegyél ki közösségi oldalakra hirdetést, hogy munkát keresel, bármit elvállalsz.
2012. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/80 anonim ***** válasza:
68%

Internetre telik!

Az ember nem számol azzal, hogy megszűnik a munkaviszonya. Én kb. 2 hónappal ezelőtt váltottam internet szolgáltatót pont azért, hogy a havi kiadásom kevesebb legyen. Alá is írattak velem 2 év hűségnyilatkozatot. Vagyik, felmondhatod, nem fogsz tudni netezni, de a havi fix-et akkor is ki kell fizetned.

Ez esetben is felmondanád?

2012. szept. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/80 anonim ***** válasza:
68%

Én írtam azt az itt síró-rívó nőt, de nem mentettem el, így belinkelni sem tudom.

De talán többen is emlékeznek, hogy azon kesergett, hogy nem tud évek óta nyaralni, és az a havi fél milla, az semmire sem elég!!

...és sorolta, hogy mikre is költi el.

...cigi, meg lottó meg mit tudom én, hogy mi még...

Volt egy csomó válasz, hogy esetleg spórolni kellene.


(Természetesen ez nem a mostani kérdezőre vonatkozik.)

2012. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/80 anonim ***** válasza:
87%

A múltkor volt egy nagyon jó mondás itt:


"Mindenki a saját szintjén nyomorog."

2012. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/80 anonim ***** válasza:
76%

A párod nem belátó, de ha mégis vele szeretnél lenni, akkor helyette is előre kell gondolkozni.

Magyarán úgy vásároljatok, hogy abból ne három napig, hanem sokáig legyen kaja. Gondold végig, milyen olcsó ételek vannak, amiknek az alapanyaga eláll, és azokat mindenképp vetesd meg. Pl. palacsinta, krumplis, tésztás, káposztás kaják, ilyesmi. Nálunk a jolly joker a dödölle, igazán olcsó és mindenki szereti. De szintén olcsó a tojás- vagy zöldségleves, a főzelékek, tészták, pizza. Ezekhez nagyjából ugyanazok kellenek, amik ráadásul el is állnak. Ügyelj rá, hogy az alapdolgokból mindig legyen otthon bőven, ez nem túl nagy pluszkiadás, viszont ilyenkor jó, ha csak benyúlsz a fagyasztóba és válogathatsz az alapanyagok közül.

2012. szept. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/80 anonim ***** válasza:
82%
Én írtam a kajapénzes megoldást. De pl csinálom azt is, hogy veszünk 1kg trapista sajtot, felvágom, bepanírozom és beteszem őket a fagyasztóba. Ha kell csak párat elő kell venni. És ahhoz aztán tényleg bármilyen köret jó: párolt zöldség, rízs, krumpli (ezer féleképpen).
2012. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!