Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg "rossz asszony"...

Tényleg "rossz asszony" vagyok, ha nem főzök, mert nincs miből?

Figyelt kérdés

A párommal élek albérletben. Sajnos 2 hónapja megszűnt a munkaviszonyom, és csak alkmalmi munkákat találtam eddig. Ezért elég sokat vagyok itthon. Viszont pénzünk nagyon nincs, most konkrétan nincs már 100Ft-om sem hónap végéig.

A párom szerint meleg vacsorával kéne várjam őt haza, ha már otthon vagyok, amíg ő dolgozik, de sajnos istenbizony nincs itthon semmi, amit meg lehetne főzni. A fent említett összegből pedig szerintem nem tudok bevásárolni.

Időnként együtt bevásárolunk, ő fizet, de pár nap alatt kifogyunk az ételből, és akkor kezdődik a szöveg, hogy "rossz asszony" vagyok, "vakarom" egész nap a s,,gem és még kaja sincs itthon.

Tudom, hogy az én részemről kiesett pénz miatt én vagyok a hibás, de normális meleg kajára számítani, ha nincs miből főzni?


2012. szept. 20. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 71/80 anonim ***** válasza:
83%
Nagyon szomorú volt olvasni a kérdezőt és a válaszokat is azoktól, akiknek kajára is alig jut, lelkiismeret-furdalásom volt ahogy ránéztem a sok bontatlan konzervre itthon és, hogy én meg épp tegnap panaszkodtam, hogy nincs kenyér itthon pár napja. Úgy segítenék neked egy csomó kajával, de sajnos nem tudok külföldön élek, pont a kilátástalanság miatt menekültem el Magyarországról, borzasztó, ami otthon van, a rezsi, kiadások több, mint a fizetés.Fogadd meg azoknak a tanácsát, akik albérlet és kaja ügyben láttak el hasznos infókkal, a szegénység megtanít a túlélésre és a kreativitásra. Ne add fel a munkakeresést, munkaügybe menj be, valami kell, hogy járjon neked, a jó önéletrajz sokat segít, esetleg nézesd át mással is, készülj fel az állásinterjúkra, az első benyomás sokat számít. Ha abszolút elfogy a pénzetek ne restelj a szülőktől kérni, fogd úgy fel, mint egy átmeneti állapot. Albérletet pedig külvárosban találhatsz olcsón is, házban szoktak kiadni emeletet, szobát, egyik ismerősöm a felújított lakását 45-ért árulta, nem rég csaptak le rá, ki is van adva, szóval előre, kitartás és esetleg gondolkodhatsz külföldben. Sok sikert, a párodhoz meg annyit, hogy én a helyedben letennék elé 150Ft-ot és elküldeném bevásárolni, ha abból össze tud vásárolni olyat, amiből főzni lehet valami finomat, akkor megcsinálod.
2012. szept. 21. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/80 anonim ***** válasza:
67%

Néhány spórolást technika még:


-5 literes étolaj, mert azzal anyagilag jobban kijössz, a teszkós is jó:) csak a harmadik használatkor öntöd ki, én egy adagnyi olajat sokszor felhasználok. Kihűlés után leszűrve visszatöltöm az üvegbe.


-A tejek közül az uht tartósat vesszük 139 ft os, és nagy tételben hó elején.


-"lesárgázott" termékeket veszek húsból, amik fagyaszthatóak. a 900 ft os csirkecombot így 4-500 ért megkapod.


- kilós kenyeret veszünk, ami ha sok, akkor a maradékot lefagyasztom. ugyanolyan puha lesz ha felolvad.


-nem veszünk ásványvizet, ha jó minőségű a csapivizetek, azt is lehet inni.


- munkába szendvicset viszünk, vajas kenyeret, és nem a helyi büfét faljuk fel 3szor annyira drágábbért mint amit a boltban lehet venni.


-a számítógépet, teafőzőt, mosógépet kihúzzuk áram alól, ha nem használjuk.


-Nem csak a delma meg a Philadelphia krémvaj létezik, hanem a 189 forintos teszkó gazdaságos is :)


Remélem segítettem!

2012. szept. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/80 A kérdező kommentje:

1,5 szoba luxus???

Amúgy nem eszünk húst (arra nem megy a pénz), nem iszunk ásványvizet (sajnos), nem drága cuccokat veszünk. Szerintem pont az olcsó tejkészítményektől nekem elég komoly allergiám alakult ki,most már a vajaskenyértől is bajom van. Szóval aki írta, hogy az olcsó betegít, hát sajnos igaz.

De mint írtam korábban: nem a szegénység a legzavaróbb az egészben, hanem az érzéketlenség és párom részéről :-(

2012. szept. 21. 20:55
 74/80 anonim ***** válasza:
44%

Bizony, hogy az.

Ahol kevés a pénz, ott az. Több tízezret lehetne megtakarítani, ha csak egy szobában lennétek. De ha nektek nem kell a pénz, ti tudjátok.

2012. szept. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/80 anonim ***** válasza:
67%
Mi szobakonyhában élünk, a 1,5 szoba az luxus ilyen esetben.
2012. szept. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/80 anonim ***** válasza:
38%

én most nyáron 2 hónap alatt bőven találtam állást, és nem is olyan rosszat, pedig egyelőre csak érettségim van, meg némi szakmai tapasztalatom. el lehet menni telemarketingezni, a minimálbér abból is megvan.


az olcsó kaják receptjét már leírták előttem.

2012. szept. 22. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/80 anonim ***** válasza:
74%
Postás ismerős mondta, hogy emberhiánnyal szenved a Posta. 8 általános elég, jelentkezz hozzájuk.
2012. szept. 23. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/80 anonim ***** válasza:
67%

A telemarketingezés alapból jó ötlet, de nem mindenki született telemarketingezésre. Én egy hétig se bírtam. 4 nap alatti folyamat: has egybe, fejfájás, szédülés, hasmenés, hányinger, hányás, láz.

Az utolsó nap ebből már az összes. Felmondtam, 2 nap múlva jól voltam. Számomra annyira idegen volt ez az egész és ellentétes az elveimmel, hogy egyszerűen tudat alatt kikészítettem magam. Pedig szerettem volna csinálni, de egyszerűen képtelen voltam rávenni magamat. A fizikai tünetek hamar elmúltak, mint írtam, de utána még 2 héttel is teljesen kész voltam lelkileg.

Számomra a tanulság az, hogy hamarabb megyek el wc-s néninek mint újból telemarketingesnek.

Le a kalappal azok előtt, akik azt bírák. Tényleg.

Ha jó a kézügyességed, amíg nem találsz munkát, kereshetnél olyan hobbit, ami kevés anyagi ráfordítással is pénzt tud hozni. Én pl. hímezni kezdtem. Mondjuk a fonál első körben nem olcsó, de szerintem biztos van olyan ismerősöd, akinél ott halmozódik a nagymama fonala, és nem tud vele mit kezdeni, kidobni meg sajnálja. Nekem legalábbis ajándékoztak már így oda egy rakás fonalat.

Egy másik ismerősöm ugyanígy (ajándék fonalból) horgolni kezdett, egy másik kötni.

Keresni is lehet vele valamennyit, plusz lekötöd magad.

2012. szept. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/80 anonim ***** válasza:
65%

Mi is 40ezerét bérlünk egy panelgarzont,zuglóban.Sajnos elég lepuki(még a házgyári linóleum,meg fürdőszoba...),de ez van.Viszont jó a közlekedés-5 perc az Örs v.tér,és szép a kilátás a rákospatakra:-)A rezsi télen 30e(TV+ net előfizetéssel együtt).

Persze nem egyszerű egy ilyen kis helyen két embernek lakni,főleg ha különbözőek a kelési-fekvési időpontok.És nagyon rossz,hogy nincs személyes tered,nincs hová félrevonulni,én nagyon nehezen szoktam meg,mert otthon világ életemben volt saját szobám,dehát a szerelem mindent legyőz..Szóval attól függetlenül,hogy szerintem is tudnátok húzni a lakhatáson,igazad van a másfél szoba egyáltalán nem luxus ettől még.Mi is szeretnénk nagyobba menni,amint nekem lesz munám(mi is egy keresetből élünk ,mert én még nappali tagozatos egyetemista vagyok-nem büfészak(!)- idén fogok diplomázni).

Persze tudom,a költözéshez is kell egy csomó mani mert mindenhol kérnek 1-2 hó akuciót...És ilyen helyzetben nemigen van honnan venni 80-160e forintot.Erre is gondolhatnának azért azok akik ezt javasolják.

Viszont a kajaáremelésektől nagyon félünk,mert mi se engedhetünk már meg magunknak egészséges ételeket...:-(Nem járunk szórakozni,szinte semmit nem engedhetünk meg magunknak a "muszájon" kívül,éshát nem olyan jó ez ilyen fiatalon,merthát mikor kéne "élni",ha nem most?

2012. okt. 1. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/80 anonim ***** válasza:
88%
en pont ezert menekultem M orszagrol kulfoldre. Itt legalabb csoron elek de a m viszonyokhoz kepest jo dolgom van.
2012. okt. 4. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!