Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg "rossz asszony"...

Tényleg "rossz asszony" vagyok, ha nem főzök, mert nincs miből?

Figyelt kérdés

A párommal élek albérletben. Sajnos 2 hónapja megszűnt a munkaviszonyom, és csak alkmalmi munkákat találtam eddig. Ezért elég sokat vagyok itthon. Viszont pénzünk nagyon nincs, most konkrétan nincs már 100Ft-om sem hónap végéig.

A párom szerint meleg vacsorával kéne várjam őt haza, ha már otthon vagyok, amíg ő dolgozik, de sajnos istenbizony nincs itthon semmi, amit meg lehetne főzni. A fent említett összegből pedig szerintem nem tudok bevásárolni.

Időnként együtt bevásárolunk, ő fizet, de pár nap alatt kifogyunk az ételből, és akkor kezdődik a szöveg, hogy "rossz asszony" vagyok, "vakarom" egész nap a s,,gem és még kaja sincs itthon.

Tudom, hogy az én részemről kiesett pénz miatt én vagyok a hibás, de normális meleg kajára számítani, ha nincs miből főzni?


2012. szept. 20. 15:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/80 anonim ***** válasza:
84%

Olcsóbb albérlet??

A kajajegyet is írtál abból lehet venni húst, tésztát, cukrot..

2012. szept. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/80 anonim ***** válasza:
77%
Lidl-ben is 139 Ft a tej, Tescoban is, sőt, múltkor CBA-ban kaptam annyiért akciós tejet. Csak figyelni kell. Amúgy én Lidl-be járok, Budapesten élek.
2012. szept. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/80 A kérdező kommentje:

Ahogy haladunk, lehet, hogy nem kell albérletre költenünk :-( Amúgy Bp., egy 1,5 szobás panel, ennél lejjebb már hova?

Kajajeggyel is csak 20e.

Engem amúgy nem a szegénység része zavar a legjobban (bár fiatalkoromban nem úgy képzeltem, hogy mosószappannal fogom mosni a ruháinkat), hanem a hozzáállása.

2012. szept. 20. 16:50
 44/80 anonim ***** válasza:
25%
Miért nem hagyod ott az ilyen embert? Az ilyen nem szeret téged, csak kihasznál.
2012. szept. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/80 anonim ***** válasza:
84%
Költözzetek garzonba, még a rezsi is kevesebb lenne egy tizessel.
2012. szept. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/80 anonim ***** válasza:
77%
Ez annyira szomorú, mert pont az ilyen olcsó, semmi kaják miatt alakul ki egy csomó betegség, amire meg majd gyógyszert kell szedni, meg speciális étrendet betartani, az meg még drágább. Olyan rossz.
2012. szept. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/80 anonim ***** válasza:
34%

Miért nem elég nektek egy szoba, ha ilyen rosszul álltok??

A garzon is sok lenne. Nem is értem.

Én is laktam úgy együtt másokkal egy egy plusz két félszobás lakásban, hogy enyém volt az egyik félszoba, a másik egy másik lányé, a nagyszobában meg egy pár lakott.

2012. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/80 anonim ***** válasza:
45%
Hány évesek vagytok?
2012. szept. 20. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/80 anonim ***** válasza:
82%

albérlet + rezsi 60 + 35


Na ezen kéne valahogy spórolni, mert ez rengeteg. Biztos, hogy van ennél olcsóbb is esetleg úgy hogy valaki mással összeköltözni.

Szülők sem tudnak segíteni?

2012. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/80 anonim ***** válasza:
83%

Gondoltam adok egy pár tippet én is, mivel mi már 3 éve élünk 80-120 közt havonta, megszoktam :) Nekünk a kajautalvány az össz, az a 21e, ami kajára jut.


-krumplis tészta+paprikás krumpli (krumplihoz most még olcsón hozzájutsz, tárazz be ha tudsz úgy 20 kilót)

-sajtostészta, túrós csusza (nálunk a sajtos tészta azért lett bevezetve, mert párom okádni tudna a túrótól)

-rántott sajt (Lidl-ben most volt 500 a fél kiló rántani való sajt)

-krumplifőzelék

-húsgombócos rizs (darált hús+egy zsömle+1 tojás+fűszerek, összegyúr, pici gombócok-2-3cm-, kifőz, rizshez rak); rizses hús

-sertéspöri nokedlival- 1kg hús+1kg lisztből nokedli, és 4-5 napig eszitek

-rántott parizer

-rakott krumpli

-csontleves

-habart krumpli leves

-zöldséglevesek

-rántott patisszon/cukkini/tök

-frankfurti leves

-paradicsomos káposzta

-paradicsomos spór-spagetti- konzerv vagdalttal, vagy húsgombócokkal, a fent leírtak szerint)

-rakott tészta, gyakorlatilag bármivel

-kakaós tészta

-mini hitdog-lásd desszert.eu

-pirog sajttal vagy szendvicssonkával töltve

-grízes tészta

-diós tészta

-tökfőzelék krumpligombóccal

-tócsni

-pizza (bármilyen feltéttel)

-hamis gulyásleves

nassnak:

leveles tésztás pogi vagy ropi, vagy lekváros levél (200-250 egy csomaggal)

bukta, kakaós csiga, kekszek, pudingok, tejberizs, tejbegríz, sárgabarackkal rakott tejbegríz (Fehér Klára: Négyen meg a béka, jó kis könyv :), ha jön az almaszezon, akkor sült alma, almáspite, ilyenkor ki lehet fogni a léalmát 50/kg áron, sokszor jobb, mint a "rendes", és ajánlom figyelmedbe az almalekvárt, ha érdekel, átdobom a saját receptemet!


Tehát, még mostanság, amíg nem drágul be, tárazz be: 20kg krumpli, 10kg hagyma, 20kg liszt, valamennyi cukor, te tudod, mennyit használtok, dobozos paradicsom (ez kb 150HUF), kb 10kg tészta (eurós bolt, CBA, családi száraztészta kilója 290-350 közt mozog), és ugyanennyi rizs


És első sorban: nyugi! Ne szívd fel magad a dolgon. Ezekből a kajákből úgy 15eből esztek egy hónapig, és elég változatos étrend. Amit tudsz, akciókor vegyél többet, legyen inkább több, mint hogy felkopjon az állatok. Én is ezt csináltam most. Ha van nagyszülő, rokon kerttel, akkor tessék kimenni krumplit ásni, almát szedni, ami épp van. Ha nincs, akkor pedig szedd magad akció. A három kombinációjával és Mamám kb 20 üveg befőttjével(na jó, itt csalok), teljesen meg tudtam rakodni a szekrényeimet kb 30eftból, és még három kiló cukorkát is vettünk, ami jól jön majd, ha elsejétől letesszük a cigit. :) Az is plusz 15ezer lesz kettőnkre nézve. Télére se liszt, se cukor, se krumpli, de még tisztítószer sem kell! Meg lehet oldani! Ügyes légy! És ha ötlet vagy tanács kell, csak szólj!


19L

2012. szept. 20. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!