Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a férjem nem...

Mit tegyek, ha a férjem nem hajlandó elfogadni, hogy meleg a fiunk?

Figyelt kérdés
Fiam 17 éves, miután elmondta a dolgot, én elfogadtam őt és a barátját is. Nem örültem neki, de elfogadtam. A férjem viszont hallani sem akar arról, hogy például meghívjuk, megismerjük a fiam barátját. Egyszerűen elzárkózik előle, ha csak szóba kerül, annyit mond, hogy "ebben a házban nem lesz b...lás".

2012. nov. 10. 22:12
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 131/138 anonim ***** válasza:
81%
Köszi:)
2012. nov. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/138 anonim ***** válasza:
77%
emberiesség meggyalázása? bűnök? kicsit nézz utána, mi az a bűn. kérdezz meg egy jogászt. ismerek egy pár embert, akik emberisen viselkednek a meleg iránt, na az nem te vagy. szerencsére, Mo-n is idővel el lesz fogadva, mint ahogy nyugatabbra, már 10 éve így van, mert az ilyenek, mint te, szépen lassan kihalnak. ez az evolúció. a toleránsok meg életben maradnak, ez az élet rendje. a melegek sem haltak ki, vagyis a logikád, miszerint a természet ellen van, bukik.
2012. nov. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/138 anonim ***** válasza:
79%
Nem is tudtam, hogy a lakosság egy részének a tönkretétele, megalázása emberi érték.
2012. nov. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/138 anonim válasza:
86%
Szia!Én is meleg és anno mikor a szüleim megtudták persze nem örültek. Anyám elfogadta de apámnak sokkal nehezebb volt.Azóta eltelt sok idő és ez kellett hozzá , hogy elfogadja.Természetesen a mai napig érzem, hogy hátha "meggyógyulok" de persze ezzel tisztában vannak, hogy nem így működik ez. El kell fogadniuk a szülőknek ha tetszik ha nem, mert gyerekük csak egy van. Ha meg nem megy akkor most tudom csúnyát írok de akkor meg kell szakítani a kapcsolatot velük. Ennyi. Mindenkinek élnie kell az életét ahogy szeretné és nem megfelelni a szülők elvárásainak vagy bárkiének.
2012. nov. 19. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/138 anonim ***** válasza:
86%
Semmit nem tudsz tenni. Majd csitul ez később,ha elfogadja. Kb olyan lehet,mintha gyászolna. Azért az jó dolog,hogy nem fordultál el tőle.
2012. nov. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/138 anonim ***** válasza:
74%
tejesen érthető, ha nem örül. ez persze nem azt jelenti, hogy utálnia kéne.
2012. nov. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/138 anonim válasza:
81%

Bár, már régen nem látogatja senki az oldalt, amint látom, azért okulásként leírok egy-két dolgot.

Nem régen, kb.4 hónapja tudtam meg, hogy a fiam meleg. Temészetesen titokban tartjuk egyenlőre. Rengeteget sírtam e miatt,sajnáltam az előtte álló nehézségek miatt, de mára már teljesen másképp nézek rá. Ő az én Fiam!Szeretem, bármit is tesz, bár hogyan is él, hiszen a gyerekem.

Megnéztünk közösen egy filmet, amitől még jobban azt érzem, hogy Ő sokkal többet szenved, mint mi szülők. Akkor akadjunk ki és akarjuk átformálni őt, a gyerekünket, ha már nem él!Szülő társaim az jobb lenne????

Ajánlom mindenki figyelmébe ezt a filmet, ami által teljesen megváltozott a hozzáállásom a fiamhoz:

http://www.youtube.com/watch?v=i1UKVkXLfzc

2013. máj. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 138/138 anonim ***** válasza:
84%

Kedves utolsó az a baj,hogy sajnos nagy tájékozatlan még a mai napig is sok ember.

Nincsenek tisztában a jelenséggel,vagy torz elgondolásaik vannak ezzel kapcsolatban,illetve azt gondolják,hogy ez valami ritka dolog,pedig kb a lakosság 10%-ára jellemző.

Olyan dolgok is léteznek a világon,ami 1 millió emberből 1re jellemzőek.Akkor azt,hogyan fogadják el vagy értik meg?

Már több évtizede tisztázták ennek a megítélését egészségügyi szervezetek,de még itt a fejlett Európában is sokan sötétségben élnek,tájékozatlanok.

Az a baj,hogy sokan egyfajta életszemlélettel rendelkeznek,arról,hogy mi az élet értelme,rendje,módja és amin ezen kívül esik,azt nem tartják elfogadhatónak.

Sokan azon sajnálkoznak,hogy nem lesz unokájuk,mintha az természetes dolog lenne,hogy minden heteró embernek lesz majd gyereke,tudjuk,hogy nem,de még sem akarjuk elhinni,hogy pont a mi gyerekünknek nem lesz,azért,mert nem lehet vagy nem akar.

Sokan úgy érzik,hogy akivel ez nem történik meg,az lemarad vmiről,pedig az élet olyan rövid,hogy bármit is nagyon tudatosan megtervezzünk,és gyakran nem is úgy alakulnak a dolgok,ahogy elképzeltük.

Sokan azt sem értik,hogy milyen lehet titkolózásban élni,önmagadat megtagadni,letagadni,mivel sosem kényszerültek ilyesmire.Aki nem élt ilyet át,az nem tudhatja.Ennek ellenére sok buta ember,még azután is,hogy nem élte meg,azt gondolja,hogy így kell élned."Amíg nem látom,addig nem zavar"típusú,buta emberek,akik kb annyira tudnak bármiben is diszkrétek lenni,mint egy újszülött kiscica,de másoktól elvárják a teljes elszigetelődést a világtól.

Az a baj,hogy minden embert heterónak feltételeznek,mint még ma is sokan elcsodálkoznak azon,ha bal kézzel látnak írni,mintha ez olyan nagy szenzáció lenne.

Az,hogy vkinek milyen a szexuális irányultsága nagyon sokmindenre kiterjed.Munkahelyi kapcsolatok,az élet mindennapjai.Az életünket nem egy szobában éljük le.


Valahol az állam feladata is lenne megfelelő tájékoztatást adni az embereknek,de ez valahol nem céljuk.Én azt vettem észre,hogy annak örülnek,ha minél butább,egyszerűbb,sorsukba beletörődött emberek halamaz veszi őket körül,akit irányíthatnak.


A kérdezőt pedig nagyon sajnálom.A férje miatt.mert ez nem csak a fiatokról szól,hanem arról is,hogy milyen az az ember,akit magad mellé választottál,mennyire képes a nehéz helyzetek kezelésére,a váratlan dolgokhoz való alkalmazkodásban.Ez egyfajta pofon,csalódás lehet neked,hogy a férjed megbukott ilyen téren.Egy olyan oldalát ismerted meg,amit,ha a fiatok nem lenne meleg,talán sosem tudtad volna meg.

Van olyan is,ahol a szülők annyira nem egyformán kezelik ezt a helyzetet,hogy rámegy a kapcsolatuk is az egészre.

Remélem a férjed idővel eltudja majd ezt fogadni,és azt is remélem a jövő generációja már nem úgy fog tekinteni a gyerekvállalásra,hogy elképzelnek egy gyereket,képet,hogy milyen szeretnének,hanem felfogják,hogy ez olyan,mint a lutri,bármit dobhat a gép.veled is megtörténhet bármi.

Sokan nincsnenek tisztában ezzel és csak remélik,hogy nem velük történnek meg dolgok.

De ez még mindig nem egy nagy dolog,nem számít problémának,nem akadályozza a teljes életben az embereket,találkoztam már olyan helyzetekkel,ahol magam és mélyen elgondolkodtam,hogy mi lehet onnan a kiút.

Szóval értékeljétek szülők,hogy nem valami gyógyíthatatlan beteg a gyereketek,mert az tragédia,ez nem,ez szimplán elfogadás kérdése.De ehhez egy egész társadalom elfogadása szükséges.....

2013. nov. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!