Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha a férjem nem...

Mit tegyek, ha a férjem nem hajlandó elfogadni, hogy meleg a fiunk?

Figyelt kérdés
Fiam 17 éves, miután elmondta a dolgot, én elfogadtam őt és a barátját is. Nem örültem neki, de elfogadtam. A férjem viszont hallani sem akar arról, hogy például meghívjuk, megismerjük a fiam barátját. Egyszerűen elzárkózik előle, ha csak szóba kerül, annyit mond, hogy "ebben a házban nem lesz b...lás".

2012. nov. 10. 22:12
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/138 anonim ***** válasza:
83%

Olyannyira természetes, hogy az állatvilágba is előfordul.


De mivel olyan világot élünk, hogy van aki szerint az sem természetes, hogy valaki fekete bőrű, és ők alsóbbrendűek a fehér embereknél, teljesen felesleges ezt a vitát folytatni. Ostoba emberek mindig is lesznek...

2012. nov. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/138 anonim ***** válasza:
88%

De, ha egy 17 éves fiú jelenti be, hogy a lányokat szereti, akkor senki se kérdőjelezi meg. Nem mondják neki, hogy lehet kinövi és próbálja ki fiúval. Ahogy egy heteró tini tisztában van a dolgaival ugyanúgy egy meleg fiú is tudja már ilyen idősen.

Továbbra se értem, hogy mért háborog mindenki azon, hogy mindenfelé melegeket látni, meg divat lett. Az utcán sose látok melegeket, plána nem szexelni. A televízióban se igazán mutogatják őket. Akkor mért jön mindenki azzal, hogy a csapból is mi folyunk. Komolyan nem értem, vagy én nem figyelek oda a körülöttem zajló dolgokra.

Kedves heterók! Azért mert egy fiúnak barátja van és netán elmondja másoknak az még nem a szexualitás hirdetése. Akkor lenne az, ha elmondaná, hogy miket csinálnak kettesben. De amíg, csak arról beszél, hogy szereti a párját addig nem kellene fröcsögni, hogy hirdeti a szexualitását. De amikor egy heteró úton útfélen arról értekezik, hogy milyen jó csajokat szokott látni és, hogy mennyire meg hát… akkor kik is hirdetik magukat folyton? Múltkor egy társaságban egy srác egész este arról beszélt, hogy mit tudna kezdeni egy lány fenekével. Akkor megint kérdéses, hogy az anális közösülést, csak a melegek csinálják? Na, látjátok most került szóba a szexualitás. Nem akkor, amikor valaki a barátjáról beszél! Csak sajnos még a barátodról se beszélhetsz gyakran, mert jönnek a hőbörgők, hogy ne terjeszd a szexualitásodat.

Kedves anyuka! A férjednek időt kell adni. Én apukám bár könnyebben elfogadta és sose akart kitagadni. De a barátomat később ismerte meg. Körülbelül másfél éve ismertem a párom, amikor rászánta magát a lépésre. Ennyi kellett neki. Hónapok után jött rá, hogy ez egy tartós dolog, szeretjük egymást. Amikor megismerte meg nagyon kedvelte. Azóta is szimpatikus neki és szokott is kérdegetni felőle. Szóval ebben az esetben sajnos a dolgot nem lehet siettetni, de a férjedben ez a gát akkor fog ledőlni, ha majd egyszer megismeri a fiad barátját és rájön, hogy körülbelül annyi a különbség heteró és meleg között, mint két heteró között.

Minden jót!

23 meleg

2012. nov. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/138 anonim ***** válasza:
91%
Sajnos nem tudsz tenni semmit, ha a férjed a fejébe vette, hogy a homoszexualitás főbenjáró bűn, akkor az atyaúristen sem fogja tudni meggyőzni az ellenkezőjéről. A fiad nagyon szerencsés, hogy legalább rád számíthat, ha már a saját apjára nem. Szomorú, hogy sok szülőnek csak addig tart a szülőség, amíg a gyerek olyan, amilyennek ők megálmodták...
2012. nov. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/138 anonim válasza:
91%

Én 18 éves vagyok, fiú, és meleg. Kb. 1 éve mondtam el szüleimnek, szóval annyi idősen, mint a te fiad. Igaz, nekem valamivel más a helyzet, mert apukám meghalt, és a nevelőapámnak mondtam el, meg ugye anyumnak. Először mindketten nagyon kiborultak, és úgy gondolták, hogy megpróbálnak átnevelni, meg hogy először próbáljam ki lánnyal, és anyum önmagát ostorozta, amiért ilyen lettem. Ez idáig borzalmasan hangzik és nekem is az volt. De körülbelül 3 hónap alatt, teljesen megváltozott a véleményük, rájöttek, hogy ez már NEM FOG VÁLTOZNI. Megpróbálnak elfogadni olyannak, amilyen vagyok, és így is szeretnek, igaz azt, hogy bemutassak valakit, nem tudom mennyire örülnének neki. Tehát reménykedj, hogy a férjed is megérti, és elfogadja előbb utóbb ezt a helyzetet, hiszen talán neki is vannak apai ösztönei, vagyis egy idő után hiányozni fog neki a fia, hiszen azt nem nehéz megjósolni, hogy ilyen esetben a párját fogja választani, főleg hogy te is mellette állsz, és nem az apját.


Az öngyilkosság viszont egy intő jel lehet szerintem. Nekem is voltak ilyen gondolataim, még akkor amikor senkinek sem mondtam el, és akkor is amíg a szüleim nem fogadtak el. Ez egyébként nagyon súlyos dolog szerintem, mármint én sokszor meg is terveztem, hogy hogyan tenném meg, hogy tutira menjek. Viszont így, hogy a családom már elfogad, nem is jutna eszembe ilyen dolgot tenni. A kétségbeesés, és azt megélni, hogy nem vagy oylan mint a többiek, és teljesen olyan életed valószínűleg sosem lesz, mint a heteróknak, igenis nagyon nehéz megélni, és elfogadni. Elfogadni önmagad, azt, hogy sok ember ezt tudván undorodna tőled, hogy valszeg a munkahelyeden is titkolnod kell, és azt, hogy valószínűleg sosem lesz esküvőd, és gyereked. Ezekkel borzalmas lehet együtt élni, és ha még erre rájön az, hogy a szülők sem elfogadóak, az szörnyű lehet egy 17 éves, egyébként is lelkileg instabil korban lévő fiúnak. Szóval én azt gondolom, hogy próbálj meg a férjeddel erről beszélgetni, elmondani neki, hogy megérted, hogy neki is rossz, de gondoljon bele a fiad helyzetébe.

2012. nov. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/138 anonim ***** válasza:
54%

Remélem a fiadnak van annyi önbecsülése, hogy soha többé nem áll szóba az apjával.

Jaaa, bocs, az az ember ezzel a hozzáállással megszűnt apának lenni.

2012. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/138 anonim ***** válasza:
84%
akinek joga van felháborodni és megsértődni az a fiad!
2012. nov. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/138 anonim ***** válasza:
87%
Egyszerűen nem tudom, hogy férhet össze a szülői szerepkörrel, hogy egy szülőben bármikor is felmerüljön, hogy nem FOGADJA el a meleg gyerekét. Ez számomra döbbenetes. A gyerek nem egy idealisztikus valami, ami feltétlenül olyanná válik, ahogy mi azt elképzeljük. Mielőtt gyereket vállal az ember, el kell végezni egy "kockázati elemzést" és fel kell mérni annak a lehetőségét, hogy egyéni törekvési, egyéni habitusa lesz, ami adott esetben homlokegyenest eltérhet a miénktől. És ezen a ponton kell végiggondolni, hogy ezzel együtt is vállalom-e, mert ha pl. tudom, hogy képtelen vagyok akceptálni, hogy meleg, akkor a saját életét teszem tönkre azzal, hogy elfordulok tőle. Ijesztő, ahogy egyesek gondolkoznak. Az ember szexuális irányultsága nem választás kérdése. Ugyanúgy, ahogy heteroszexuálisként én se tudnék a saját nememhez vonzódni, úgy egy meleg ember se tudna ellenkező neművel számára teljes életet élni. Az ember életének az értelme, hogy megkapja az esélyt, hogy boldog és elégedett lehessen. A szülőnek pedig mindenkor ebben kell támogatni a gyerekét. Ha a férjem így gondolkodna a gyerekünk melegségéről, az nálam is eltávolodási folyamatot indítana be iránta, ez biztos...
2012. nov. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/138 anonim ***** válasza:
95%

Hagyjuk már ezt a "minden a média miatt" dumát.Az ókorban mielőtt a kereszténység meghódította volna a fél világot azelőtt nagyon nyíltan ment a homoszexualitás , biszexualitás.

Gondolj az ókori rómaiakra , görögökre vagy a pogány vikingekre.

Mindig is sok meleg volt , csak most többen fel merik vállalni.Olyan országokban is jelen van a homoszexualitás ahol nincs róla szó a TV-ben.Az állatvilágban is előfordul , bárhogy nézzük az ember is egy nagyon intelligens állat.


Mióta aktívak ezek az ábrahámi vallások (muszlim , zsidó , keresztény) azóta vannak ennyire ellene az emberek a homoszexualitásnak.Azelőtt elfogadott dolog volt , elfogadottabb mint ma.


És érdekes , a római birodalom volt akkor a legjobb , legerősebb , a szuperhatalom.

Majd utána jött ez a vallásosság és minden sötétségbe borult.


A buddhizmusnak nem bűn a homoszexualitás.Csak ezeknek a sötét vallásokban:keresztény , zsidó , muzulmán.

2012. nov. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/138 anonim ***** válasza:
93%
Látom, alaposan le lettek pontozva, akik szerint nem normális, hogy valaki elforduljon a gyerekétől emiatt. Ebben az esetben a probléma nem a gyerek melegsége, hanem a szülő intoleranciája. Probléma a gyerek melegsége? Nem kívánom az ellenségemnek se, hogy azzal szembesüljön, hogy a gyereke azt jelenti be, hogy pl. gyógyíthatatlan beteg. Vagy hogy éjjel 2-kor kapjon egy telefont, hogy a gyerek 180 km/ h sebességgel felcsavarodott egy fára és ottmaradt. Mert ez PROBLÉMA. De a melegség nem. Ezt kéne átgondolni, akikben felmerül, hogy nem fogadja el a gyerekét és aztán hálát adni az égnek, hogy él a gyereke és egészséges. (továbbra is mélységes döbbenet...)
2012. nov. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/138 anonim ***** válasza:
100%
A férjed idővel el fogja ezt fogadni, mert nincs más választása! Jah és mennyi ideje tudtok erről? Szerintem neked kellene beszélni vele arról, hogy ezzel csak annyit fog eléri, hogy a fiad nem mond el ezután neki semmit, titokban találkozgat a barátjával és megutáltatja magát a fiaddal. És azt is mond el neki, hogy nagy bátorság kellett ahhoz, hogy ezt el tudja mondni. (és valószínűleg azért mondta el, mert megbízott bennetek)
2012. nov. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!