Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, de a férjemnek...

Nagyon félek, de a férjemnek már nem akarok nemet mondani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

33 évesek vagyunk mindketten, 10 éve házasok. A férjem mindig is akart gyereket, de én nem éreztem magam készen az anyaságra. Kértem 1-2 év haladékot, hátha megjön a kedvem hozzá időközben.

Közben elelt 10 év, én dolgoztam, amit nagyon szeretek, tanultam, utaztunk is sokat, és a hobbimmal is foglalkoztam. A férjemnek mindig azt mondtam, hogy "majd jövőre lesz baba".

Most jött el az a pont, hogy nem akar tovább várni. Ultimátumot adott, hogy bármennyire is szeret engem, vagy gyerek, vagy válás. Ebben teljesen igaza van, hiszen 10 éve vár, és nem vagyunk már olyan fiatalok. De ugyanakkor még annyi tervem van, annyi mindent szeretnék csinálni. Úgy érzem, hogy a gyerek akadályozna mindenben. Nem tudom elképzelni, hogy napi 24 órában egy baba körül forogjon az életem.

Anyu azt mondja, hogy, amint meglesz a baba másképp fogom gondolni, és meglátom, hogy milyen csodálatos dolog.

De mi van, ha nem? Ha megbánom?

Viszont a férjemet sem akarom elveszíteni, mert nagyon jó a házasságunk, és nagyon szeretjük egymást.


Szerintetek most mi a mákot csináljak???



2012. dec. 4. 13:28
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/105 anonim ***** válasza:
28%

Én ezt jobban élveztem mint egy stand-up komédiát!! xDDD Megcsinálta az estémet ;D


Amúgy a kérdezőnek szurkoltam végig ;PPP


Nem volt itt szó semmiről egy faszányos jó házasságban, ami régóta tartott, csak egy megoldandó problémáról... nem a majdani gyerek miatt volt együtt vele a férje tíz évig, nem emiatt szerelmes belé, hanem a közös emlékek, az élmények, az érzelmek kötik össze őket.


De ezt élvezet volt olvasni is!! xDD

2012. dec. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/105 anonim ***** válasza:
93%

Örülök, hogy megbeszélted a férjeddel, amit kellett.Vagyis szerinted. Egy a bibi benne: Te elvárod a férjedtől, hogyha szeret(márpedig nagyon is), akkor fogadja el, hogy neked aztán nem kell gyerek. Nem is lenne ezzel baj, ha nem 10 év után jelented ki ilyen konkrétan, s nem mondod azt neki mindig, hogy majd jövőre.

Csak kérdem én: A férjed álmai hol vannak ebben a sztoriban? Mert a tieid olvastuk.


Még egy javaslat: Ha szerinted szóba jöhet az örökbefogadás, akkor az se halogasd újabb 10 évig. Egyrészt nem olyan egyszerű örökbe fogadni, másrészt nem hiszem, hogy bizonyos kor felett ezt engedélyezik.

2012. dec. 4. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/105 anonim ***** válasza:
80%
Talán a férjed sem maradt volna veled, ha nem tíz elvesztegetett év után közlöd, hogyha nem tetszenek neki a terveid, akkor mehet amerre lát. Itt van a tökéletes példa arra, hogy nem csak azzal lehet magunk mellé kényszeríteni egy férfit, hogy erőszakkal teherbe esünk akarata ellenére, hanem épp az ellenkezőjével is. Nagyon büszke lehetsz magadra.
2012. dec. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/105 Bence_ ***** válasza:
60%

Mik azok az okok amiért nem szeretnél gyereket?

Nem kell mellette lenned 24 órában. Van babysitter, párod is lehet gyesen és akkor te csinálhatod a dolgod.

Pár hónapos gyereket nyugodtan viheted magaddal síelni,nyaralni,vitorlázni,bringázni.

Ha füstös éjszakai élethez ragaszkodsz, akkor azért oda ne vidd. Addig legyen a babysitter vele.

2012. dec. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/105 anonim ***** válasza:
88%

Uram atyam... Kedves kerdezö... Attol, hogy a csaladodba vagy a környezetben milyen peldakat latsz azt nem kell feltetlenül követni... Csak a gyerekröl szol az elet? Majd jövöre? Ösanya? Szülögep? Kellett nyelnem a levegöt, hogy miket is irsz neha...


Ha a sajat gyerekedet nem szeretned, akkor egy örökbe fogadott babat fogsz? Azt hiszed azzal könnyebb? Akkor elarulom, hogy nem! Halvany lila elkepelesed sincs arrol, hogy az esetek legalabb 90%-ban egy örökbe fogadott gyerekkel sokkal nehezebb... Hidd el tapasztalat, a szüleim hivatasos nevelö szülök...


Az meg, hogy a gyerek mellett semmire nem lenne idöd?... Nekem is van 2 gyerekem, festek, kezimunkazok, falat maszok, edzek, dolgozok, anya vagyok, haztartasi robotgep es feleseg, nulla segitseggel.... Minden csak szervezes kerdese, de teged nem ez zavar...


Iszonyat mod önzö vagy, nagyon belekenyelmesedtel egy altalad jonak hitt kapcsolatba es kell valami indok amire ra lehet, hogy nem fer bele a gyerek...


Ritkan talalkozni ennyire buta "növel" mint te vagy az biztos es bizony sokkal jobb is, hogy nem szülsz gyereket, de meg az örökbe fogadast is nagyon sürgösen felejtsd el es a ferjed pedig engedd utjara, hagy legyen boldog egy normalis növel...

2012. dec. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/105 Katucika0912 ***** válasza:
57%

Ne haragudj , de csatlakozom az előttem szólóhoz



A legnagyobb butaság amit elkövettél , az az , hogy egy olyan internetes oldalon próbálod megtalálni a választ a jövődre nézve , ahol olyan emberek adnak tanácsot akiket nem is ismersz , ők nem ismernek téged ... hagyod hogy idegen emberek irányítsák az életed ... ez azért elgondolkodtató .... nekem legalábbis


Te életed Te döntésed....

Az én véleményem: egy 10 éves jól működő házasságot felrúgni az miatt , mert túlságosan is egoista és emancipált vagy , igen nagy önzőség ... A nő gyereket szül , ez az élet rendje , és ezen semmi és senki nem fog változtatni ... de ne szülj , és majd mikor 80 évesen gazdagon egyedül ülsz a karosszékedbe férj , gyerek , unoka nélkül , majd gondolj vissza ezekre a napokra !

Egy fél éves kislány anyukája ( A gyerek a legcsodálatosabb dolog a világon )

2012. dec. 5. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/105 anonim ***** válasza:
91%

Úgy látom törölve lett, amit utoljára beírt a kérdező...


De tegnap még olvastam, csak már nem volt kedvem reagálni rá.

Tehát lényegében oda jutottatok, hogy te, aki soha nem akarsz gyereket, mert megváltozna az életed, és eddig azzal hülyítetted a férjedet, hogy majd jövőre, mostantól avval fogod, hogy majd örökbe fogadtok. De te nem is akarsz gyereket...


Ez is csak egy újabb hazugság, amivel magadhoz kötöd, de sebaj, a lényeg, hogy neked jó legyen :)

2012. dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/105 anonim ***** válasza:
92%

Pont most akartam visszaolvasni a kérdező utolsó hozzászólását, de eltűnt, nem tudom, hogy most kitöröltette?


Amúgy én sem értem, hogyha saját gyereket nem akarsz, akkor miért gondolkozol az örökbefogadáson? Ha a saját gyerekedre nehezen tudsz időt szakítani, akkor egy "idegen gyerekere" még kevésbé.

Főleg, ha a fejedhez vágja, hogy "te nem vagy az anyám". Ehhez irtó nagy türelem kell, s megértés.


A másik:

"De erre varrjatok gombot itt rinyáló ősanya-szülőmasinák!"

Ezen mondatod miatt szégyellheted magad! Nekem sincs gyerekem, pedig 28 éves vagyok, de ez még nekem is sz*rul esett!

Végül is ezt akár a saját anyádra, nagyanyádra is írhattad volna, hisz te is a szülőmasinák által vagy itt.

2012. dec. 5. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/105 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem semmiképpen sem erőltesd. Azt, hogy emiatt szét kell menned a pároddal, bazi nagy hülyeségnek tartom. Gondolj bele: Ha elváltok, akkor lehet hogy apárodnak még hosszú, hosszú éveket kell várnia arra, hogy olyan párt találjon, aki hajlandó neki szülni. Lehet, hogy addigra neked meg már megjön a kedved a baához. Mi értelme van annak ha szétmentek?

Bocs, a válaszokat nem olvastam el.

2012. dec. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/105 jávorfácska válasza:
28%

Ha biztos vagy benne, hogy 20 év mülva is így gondolod, helyesen döntöttél. De nem ügy tűnsz, mint az a típus, aki le akar maradni az élet legnagyobb csodájáról. Ez a legnagyobb utazás! :-)

Tudod, milyen érzés az, amikor elöször meglátod? Akit kilenc hónapon át vártál? Azt a védtelen, kis ösztönlényt, aki Téged feltétel nélkül szeret!!!És amikor először kimondja:ANYA!!!

Megláhatod gyerekkori önmagadat!

Onnantól viszont érzed, hogy ketyeg az időd. De nem félsz semmitől, hiszen az életed Benne folytatódik tovább. Okosan dönts! Az élet nem vár!

2013. máj. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!