Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, de a férjemnek...

Nagyon félek, de a férjemnek már nem akarok nemet mondani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

33 évesek vagyunk mindketten, 10 éve házasok. A férjem mindig is akart gyereket, de én nem éreztem magam készen az anyaságra. Kértem 1-2 év haladékot, hátha megjön a kedvem hozzá időközben.

Közben elelt 10 év, én dolgoztam, amit nagyon szeretek, tanultam, utaztunk is sokat, és a hobbimmal is foglalkoztam. A férjemnek mindig azt mondtam, hogy "majd jövőre lesz baba".

Most jött el az a pont, hogy nem akar tovább várni. Ultimátumot adott, hogy bármennyire is szeret engem, vagy gyerek, vagy válás. Ebben teljesen igaza van, hiszen 10 éve vár, és nem vagyunk már olyan fiatalok. De ugyanakkor még annyi tervem van, annyi mindent szeretnék csinálni. Úgy érzem, hogy a gyerek akadályozna mindenben. Nem tudom elképzelni, hogy napi 24 órában egy baba körül forogjon az életem.

Anyu azt mondja, hogy, amint meglesz a baba másképp fogom gondolni, és meglátom, hogy milyen csodálatos dolog.

De mi van, ha nem? Ha megbánom?

Viszont a férjemet sem akarom elveszíteni, mert nagyon jó a házasságunk, és nagyon szeretjük egymást.


Szerintetek most mi a mákot csináljak???



2012. dec. 4. 13:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/105 anonim ***** válasza:
82%

csak olvasom a hsz-eket és csodálkozom


én is nagyon későn vállaltam gyereket és én sem akartam mert h addigra megvolt a szépen bejáratott életem amiben mint ahogy írta nem fért volna bele egy 30 perces sorozat sem

de

terhes lettem véletlen védekezés mellet (pedig annyira ügyeltem h nehogy) akkor mondta a párom h mindig is szeretett volna gyereket ...

végig rettegtem az egész terhességet h mi lesz velem otthon bezárva egy csecsemővel mindent halogattam a baba felszerelés ruhák stb vásárlását a munkából való kilépést foggal körömmel kapaszkodtam az addigi életembe

viszont eljött az idő mikor ezt le KELLET tennem soha olyan rémes időszakom nem volt -- persze a párom repkedett boldog volt

megszületett a gyerek alig bírtam ránézni mert szó szerint utáltam elutasítottam a szoptatást alig foglalkoztam a gyerekkel a párom persze amiben tudod segített, nem csak fizikailag hanem lelkileg is szerencsére a család is mögém ált mindenben ...

és történt egy nap a baba rám mosolygott teli szájjal mosolygott rám !!!

rám aki alig mentem a közelébe aki alig akart vele lenni rám aki alig várta h leteljen a 2 hónap és mehessen vissza dolgozni

ott álltam döbbenten kezemben a gyerekkel és az összes ellenérvem az összes addigi ellenszenvem, minden, egy csapásra elmúlt ....


most 2 éves a kicsi lány minden percemet vele akarom tölteni a melót abbahagytam otthon vagyok a csöppséggel és ÉLVEZEM minden percet amit vele lehetek


szóval kedves Kérdező akár ez is lehet a vége a dolognak

2012. dec. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/105 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel is, azzal is egyetértek, szerintem ezt mindenki maga dönti el, hogy kell-e neki gyerek, meg mennyiben változna az élete utána. Való igaz, hogy eltúlozzák, utána is lehet mindent csinálni, kezdetnek eleve nem kell 3 évre remetévé változni, csak mert a gyes lehetőséget ad rá, viszont az is igaz, hogy azért nem lesz teljesen ugyanolyan az életed.


Nekem anno mikor ezen siránkoztam anyukám mondta, hogy ott van a két macskád gyermekem. Sajnálod, hogy nem tudsz 3 hetes üdülésre elmenni csak úgy, mert éhen hal a macskád? vagy rossz az neked, elvesz az életedből, hogy mikor valahol ott vagy, akkor telefonálsz, hogy jól van-e a macska iszik-e eleget, nincs-e megint baja a pisiléssel? Hát nem egyáltalán. Sőt. Így van ez a gyerekkel is.

Ettől függetlenül persze nem kell szülni, ha nem akarsz.


Viszont én azt mondom, azért azt a férjet sem kell annyira sajnálni, hogy hitegetve volt 10 évig, épeszű felnőtt embernek ez le is esik időben és ha tényleg olyan sürgető neki akkor dobbant. Nem csak a kérdező hibája, hogy 10 év után jutottak idáig. Amúgy könnyen lehet, hogy el se válna a férje, csak úgy gondolja, hogy majd ezzel kisajtolja már végre azt a gyereket.

2012. dec. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/105 anonim ***** válasza:
61%
Hú de izgi.
2012. dec. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/105 anonim ***** válasza:
63%
Én biztos nem szenvedtem volna veled 10 évet. 2 után repültél volna, ha csak hitegetsz.
2012. dec. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/105 anonim ***** válasza:
79%

Én megértem, hogy nem akarsz gyereket,így akarod leélni az életed.Nem vagyunk egyformák, attól még te is jó és becsületes ember lehetsz. Nem is azt mondom, hogy miért nem 17 évesen beszéljétek meg, de azt viszont nem hiszem el, hogy 10 év kellett, hogy erre rájöjj?


Bocsi, ha nyers leszek, de irtó nagy szemétség volt a részedről, hogy mindig azzal hitegetted, hogy majd jövőre. majd jövőre....

2012. dec. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/105 anonim ***** válasza:
82%

A férjed miatt ne szülj. Viszont azt önző dolognak érzem a részedről, hogy 10 évig úgy éltél vele, hogy szerintem te nagyon is tudtad, hogy nem akarsz gyereket, ő meg igen. Eltelt 10 év "feleslegesen" az életéből. Csak nehogy 10 év múlva kezdjen majd hiányozni az, amiről most lemondasz, mert akkor már lehet, hogy késő lesz.


Engedd el a férjed, hadd találjon egy nőt, aki már felnőtt és nem "élni akar".

2012. dec. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/105 Argloss ***** válasza:
86%

"Visszadobom az ultimátumot; vagy velem marad így, vagy elengedem. De nem fogok szülni csak az ő kedvéért. Meglátjuk mit mond..."


Ez mekkora már. Akár úgy is fogalmazhatnál, hogy én nem vagyok hajlandó érted feladni semmit, de ha te igen, akkor maradhatunk együtt.

Az érthető, ha nem akarsz szülni, de nem kellene még egy utolsót is rúgnod szegénybe a saját kényelmed miatt, mert neked kényelmesebb, ha ő dönti el...

2012. dec. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/105 anonim ***** válasza:
68%
remelem a ferjed nem marad veled..mar csak maga miatt...
2012. dec. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/105 anonim ***** válasza:
61%
És tényleg volna szíved elengedni a férjed?:( Én belepusztulnék...
2012. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/105 anonim ***** válasza:
39%
Megérkeztek a trollok,éljen!!! Szüljön a férje kedvéért,kit érdekel,hogy a gyerek szenvedni fog,az a lényeg,hogy a társadalom több lesz egy adófizetővel,gusztustalanok vagytok és mérhetetlenül buták!!!! Szidni tudtok bárkit,gondolkozni viszont nem...
2012. dec. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!