Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, de a férjemnek...

Nagyon félek, de a férjemnek már nem akarok nemet mondani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

33 évesek vagyunk mindketten, 10 éve házasok. A férjem mindig is akart gyereket, de én nem éreztem magam készen az anyaságra. Kértem 1-2 év haladékot, hátha megjön a kedvem hozzá időközben.

Közben elelt 10 év, én dolgoztam, amit nagyon szeretek, tanultam, utaztunk is sokat, és a hobbimmal is foglalkoztam. A férjemnek mindig azt mondtam, hogy "majd jövőre lesz baba".

Most jött el az a pont, hogy nem akar tovább várni. Ultimátumot adott, hogy bármennyire is szeret engem, vagy gyerek, vagy válás. Ebben teljesen igaza van, hiszen 10 éve vár, és nem vagyunk már olyan fiatalok. De ugyanakkor még annyi tervem van, annyi mindent szeretnék csinálni. Úgy érzem, hogy a gyerek akadályozna mindenben. Nem tudom elképzelni, hogy napi 24 órában egy baba körül forogjon az életem.

Anyu azt mondja, hogy, amint meglesz a baba másképp fogom gondolni, és meglátom, hogy milyen csodálatos dolog.

De mi van, ha nem? Ha megbánom?

Viszont a férjemet sem akarom elveszíteni, mert nagyon jó a házasságunk, és nagyon szeretjük egymást.


Szerintetek most mi a mákot csináljak???



2012. dec. 4. 13:28
 51/105 anonim ***** válasza:
26%
A babával csak az első 2-3 évet kell tölteni, ez az olyan időszak, amikor mindenképp jó, ha közvetlenül vele vagy, de nem kell aggódni, a gyerekek hamar felnőnek, gyorsabban,mint gondolnád és egy nagyobbacska, 5-6 éves gyerekkel már simán mehettek nyaralni, kirándulni.Ha még 5-6 évig csak szórakozol, akkor teljesen "kiöregszel".A gyerek sem lenne jó, ha kimaradna az életedből.Csoda kalandos napokat lehet ám egy gyerkőccel is átélni! :)
2012. dec. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/105 anonim ***** válasza:
27%

54-es!

Légy szíves számold már nekem össze, hogy hányan írták, hogy szüljön! De tényleg azokat akik azt javasolták, hogy szüljön

2012. dec. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim ***** válasza:
92%

sajnálom a történetet, kíváncsi vagyok rá mit reagál a férjed

írj mindenképp

2012. dec. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 anonim ***** válasza:
44%
Ha azért nem akarsz gyereket, mert a munkádhoz ragaszkodsz, ma már az is simán kivitelezhető, hogy pár hónap után a férjed marad otthon a kicsivel GYED-en, te pedig dolgozol. Addig meg azt is megtudod, hogy mit szeretnél valójában. Egy barátnőm sem akart gyereket, véletlenül esett teherbe, még a terhesség alatt is azt mondta, hogy maximum fél év után megy a gyerek a bölcsibe, ő meg vissza dolgozni, azóta meg már a harmadik éve van otthon a kicsivel, és semmi pénzért nem adná a kislánnyal töltött időt. Szóval tényleg nem lehet tudni, hogyan hatnak az ember előzetes elképzeléseire és terveire a hormonok. :)
2012. dec. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/105 anonim ***** válasza:
45%

Márpedig szerintem nem szerelmes, aki a szerelmétől nem akar gyereket, inkább elhagyja.

Én fordítva jártam így, nő vagyok, a párom kezdte, hogy gyereket akar, aztán addig alakult, hog yelhagyott, amikor szorosabbra akarta fűzni a szálakat.

Ha valaki elhagy inkább, mint hogy gyerekünk legyen, azt elengedném én is, mert az nem szerelem.

"Nagyon szeretem, nagyon jó a házasságom", de 10 évig hitegetem, és elhagyom, ha ultimátumot ad (nyilván szeretné tudni, mi van már), sőt, még döntsön ő. Tényleg nem nőttél fel, önző is vagy - és még csak fogalmad sincs róla.

2012. dec. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/105 anonim ***** válasza:
56%
Bocs: elhagyott, mikor szorosabbra akartaM fűzni a szálakat.
2012. dec. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/105 anonim ***** válasza:
60%

A kérdésed helyesen így hangzik: "... a férjemnek nemet akarok mondani.."

Arglossnak igaza van.

2012. dec. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/105 anonim ***** válasza:
81%

Bevállalva, hogy le leszek pontozva...

Én nem ítéllek el, kérdező! Ha nem úgy megy bele valaki egy kapcsolatba, hogy akar gyereket, akkor igenis idő kell, míg kiderül. Évek alatt változhat az ember, de még így sem biztos, hogy mindenképpen kell is egy kisbaba a családba. Én megmondtam az akkor még nem férjemnek, hogy nem akarok. Megnyugtatott, és mondta, hogy akkor örökbefogadunk vagy ketten fogunk élni, míg meg nem halunk. És láss csodát: megismerkedésünk utáni 7. évben megbuggyantam: gyereket akarok. Nem értem, miért, de minden babás filmen, reklámon, kismamán bőgök, ha meglátom. Ja, és várnunk kell még pár évet, mert most nem adottak a dolgok hozzá.

A nővérem pasija viszont akart gyereket, de miután a barátainak lett(ek), látja rajtuk, mennyire le vannak strapálva, szó szerint zombik, így ő meg visszavonta a dolgot, és nem akar.

2012. dec. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem a kérdező nem direkt hitegette a férjét, maga sem volt biztos benne, hogy nem változnak-e az érzései. Tényleg a csapból is mindig az folyik, hogy majd megér az ember lánya a gyerekvállalásra. Nehéz eldönteni, hogy neked ez nem való vagy csak még nem jött el az ideje.
2012. dec. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 anonim ***** válasza:
71%

"Szerintem a kérdező nem direkt hitegette a férjét"


Akkor azt mégis neveznéd, hogy bármikor, amikor szóba került, azt ígérte, hogy jövőre?


Kedves kérdező: amiatt nem ítéllek el, hogy nem akarsz gyereket. Bár nem igazán tudom megérteni, amennyiben tényleg szereted a párodat, de nem vagyunk egyformák.


Az viszont tényleg önző dolog volt, hogy csak amiatt, hogy ne legyen belőle vita, mindig beígérted, hogy jövőre (holott szerintem Te már akkor is tudtad, hogy jövőre se...).


Sokkal egyenesebb lett volna, ha nem is a kapcsolat kezdetén, de akkor, amikor először szóba került, elmondtad volna, hogyan érzel... hogy egyelőre nem szeretnél gyereket, és miért nem... így lett volna választása.


Ebben a formában viszont elvettél 10 évet az életéből...


Valaki írta, hogy a férjednek is leeshetett volna... de miért is? Mert bízott benned? Ő megtette, amit lehetett: elmondta, mit szeretne, beszélni akart róla... csak éppen nem kapott őszinte választ.

2012. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!