Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, de a férjemnek...

Nagyon félek, de a férjemnek már nem akarok nemet mondani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

33 évesek vagyunk mindketten, 10 éve házasok. A férjem mindig is akart gyereket, de én nem éreztem magam készen az anyaságra. Kértem 1-2 év haladékot, hátha megjön a kedvem hozzá időközben.

Közben elelt 10 év, én dolgoztam, amit nagyon szeretek, tanultam, utaztunk is sokat, és a hobbimmal is foglalkoztam. A férjemnek mindig azt mondtam, hogy "majd jövőre lesz baba".

Most jött el az a pont, hogy nem akar tovább várni. Ultimátumot adott, hogy bármennyire is szeret engem, vagy gyerek, vagy válás. Ebben teljesen igaza van, hiszen 10 éve vár, és nem vagyunk már olyan fiatalok. De ugyanakkor még annyi tervem van, annyi mindent szeretnék csinálni. Úgy érzem, hogy a gyerek akadályozna mindenben. Nem tudom elképzelni, hogy napi 24 órában egy baba körül forogjon az életem.

Anyu azt mondja, hogy, amint meglesz a baba másképp fogom gondolni, és meglátom, hogy milyen csodálatos dolog.

De mi van, ha nem? Ha megbánom?

Viszont a férjemet sem akarom elveszíteni, mert nagyon jó a házasságunk, és nagyon szeretjük egymást.


Szerintetek most mi a mákot csináljak???



2012. dec. 4. 13:28
 81/105 anonim ***** válasza:
57%
Gyönyörű. A férjed veled marad, bár tíz évig a szemébe hazudtál s tíz év után kétszer is a válás mellett döntöttél. A férjed nagyon szeret Téged.
2012. dec. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/105 anonim ***** válasza:
83%

Mikor láttam, hogy na, akkor megbeszéled vele, úgy döntöttem, nem írok be - meglátjuk, mi sül ki belőle.


A te problémád valóban az, hogy önző kis lény vagy - ne vedd sértésnek, én is az vagyok, és ha nem figyelek oda magamra, akkor bizony előrébb kerülnek a saját igényeim azon a bizonyos képzeletbeli ranglistán másokénál. :) Az, hogy visszadobod az ultimátumot, ezzel pedig rá hárítod a döntést, pedig annyit jelent, hogy vannak kis problémáid a felelősségvállalással is - ez se különösebben nagy gond.

(Ha másképp tálaltad volna ezt a megbeszélős részt, akkor ez utóbbi nem is lenne feltűnő.)


Amíg ezt a kettőt nem növöd ki, addig neked valóban nem való gyerek. Az önzés nem nyerő tulajdonság, ha választanod kell egy élvezetes munka/buli/tennivaló és egy beteg gyerek között... és ugye ha most is hárítod a döntés felelősségét, akkor később érdekes helyzetbe kerülnél, ha még csak nem is magadról, hanem a gyerekedről kéne döntést hoznod valamilyen helyzetben.


Mi a mákot csinálj MOST? Parancsolj: dolgozz magadon, szívem. Figyeld meg magad, és alakítsd tudatosan a viselkedésedet (NEM, változatlanul nem bántalak, nincs az az ember, akinek nincs szüksége ennyi önnevelésre!), hogy kikoptasd magadból ezeket az infantilis vonásokat.

Amíg ezek megvannak, még az örökbefogadás, amire ilyen büszke vagy, egy "nesze semmi, fogd meg jól" típusú ígéret lesz a férjed felé. De ha öt év alatt megoldod, hogy ne csak férjes asszony, de mellesleg érett, felnőtt nő is legyél, az is előfordulhat, hogy egy saját babát is bevállalj a végén. Tudod - ha megérsz rá.


Nem hibáztatlak. A férjedet sem. Bizonyára tudjátok, miért vagytok együtt - nagyon szerethet téged, ha ekkora tere kapsz tőle, és biztosan azt is tudja tíz év alatt, te milyen vagy, szíve joga, ha ő pont a te stiklijeiddel bír együttélni. :)

De azért ne tedd boldogtalanná, tegyél azért, hogy beválthasd az ígéreteidet, amiket neki tettél! Például akkor, amikor kimondtad az igent...

2012. dec. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/105 anonim ***** válasza:
75%

10 évig hitegetted, hogy majd lesz gyerek, majd jövőre, most pedig 33 évesen kidobod, hogy találjon egy új nőt, egy új feleséget, akitől szeretne gyereket, esetleg gyerekeket. Szerinted mennyi idő lenne, amíg találna, és vállalnának egy babát? Jól kiszúrtál vele, az biztos! De érthető a férjed hozzáállása is, ha 10 évig csak ígérgettél, mi,özben csak magaddal foglalkoztál, az ő vágyát semmibe nézve, érthető is, hogy nem vár tovább, már nem hiszi el a mesét.

Annyi mindent szeretnél még csinálni - eddig miért nem sikerült? Vagy ha sikerül is, utána, idős korodban nem fogsz arra gondolni, hogy bárcsak szültél volna egy gyermeket, vagy bárcsak veled lenne a férjed? Erre is gondolj, ne csak arra, hogy mit akarsz még most csinálni.

2012. dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/105 anonim ***** válasza:
64%
Én csak azt nem értem, hogy a férjed mit szeret rajtad...
2012. dec. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/105 anonim ***** válasza:
70%
" Ne tedd boldogtalanná, kit boldoggá nem tehetsz. "
2012. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/105 anonim ***** válasza:
71%
Ilyenkor szokott bejönni az a szitu, hogy a férjnek idővel gyereke lesz, csak egy másik nőnél titokban, ami egyszer vagy kiderül, vagy nem. Mert egy igazi férfinak sajnos bizonyíték is kell a saját nemzőképességére és ez legkésőbb 45 évesen amennyiben képes rá, biztos, hogy bekövetkezik, az már mindegy ilyenkor, hogy a feleség vagy másik nő szül neki.
2012. dec. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/105 anonim ***** válasza:
87%
és látod te elmeroggyant kérdező??? te mondod nekünk, hogy nem értjük a szöveget. Te nem érted! nem az a baj, hogy nem szülsz, hanem az, hogy hitegeted a férjed te szerencsétlen. Ülj le fiam egyes!!! én már rég otthagytalak volna. Aztán nyugodtan építgesd a karriered magadnak.
2012. dec. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/105 anonim ***** válasza:
82%

"De erre varrjatok gombot itt rinyáló ősanya-szülőmasinák!"


Én eddig nem szóltam bele a történtekbe, de ez kivágta a biztosítékot. Az elején még szurkoltam neked, hogy rendben menjenek a dolgaid, annak ellenére, hogy a férjedet hitegetted 10 éven át. Viszont ez a gusztustalan mondat, arra sarkallt, hogy én is írjak. Nekem még nincs gyerekem, remélem pár éven belül lesz, pedig egy tízessel fiatalabb vagyok nálad, de ez most nem lényeges. Ha te nem akarsz gyereket, az a te dolgod, de amit a férjeddel művelsz az gusztustalan. Önző vagy és nem szereted a férjed annyira, mint amennyire ő téged. A házasságot is csak kis csatáknak fogod fel, ahol a TE akaratodnak kell érvényesíteni tűzön-vízen át. Túl önző vagy, hogy anya legyél, így jobb is hogy nem akarsz gyereket, mert akkor le kellene adni az egódból, hogy másokat, akit szeretsz kiszolgálj. Neked abszolút nem való az anyaság és ezt a természet jól elrendezte, mert nincs anyaösztön gén benned. Az örökbefogadással meg tovább hazudsz magadnak és a férjednek. Abból nem lesz semmi! A férjedet pedig egyenesen sajnálom.

2012. dec. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/105 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, szemben néhány korábbi hozzászólóval, én nem azt gondolom, hogy a férjed csaptad be, azzal, hogy majd egy év múlva lesz gyerek, és nem őt csapod be azzal, hogy majd örökbefogadtok, hanem magadat. Szerintem gondold végig a belső életed őszintén...
2012. dec. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/105 anonim ***** válasza:
82%
Én sem tudom elképzelni mit lehet egy ilyen nőben szeretni. Kioktat mást a szövegértelmezésről,közben nem fogja fel, hogy nem azért háborodott fel szinte mindenki, mert nem akar gyereket, hanem mert egy jellemtelen, hazudozó, a férjét megalázó ember. Ősanya meg szülőmasina? Anyukám, Te emberileg az általad leszólt nők poros lába nyomába sem érsz.
2012. dec. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!