Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, de a férjemnek...

Nagyon félek, de a férjemnek már nem akarok nemet mondani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

33 évesek vagyunk mindketten, 10 éve házasok. A férjem mindig is akart gyereket, de én nem éreztem magam készen az anyaságra. Kértem 1-2 év haladékot, hátha megjön a kedvem hozzá időközben.

Közben elelt 10 év, én dolgoztam, amit nagyon szeretek, tanultam, utaztunk is sokat, és a hobbimmal is foglalkoztam. A férjemnek mindig azt mondtam, hogy "majd jövőre lesz baba".

Most jött el az a pont, hogy nem akar tovább várni. Ultimátumot adott, hogy bármennyire is szeret engem, vagy gyerek, vagy válás. Ebben teljesen igaza van, hiszen 10 éve vár, és nem vagyunk már olyan fiatalok. De ugyanakkor még annyi tervem van, annyi mindent szeretnék csinálni. Úgy érzem, hogy a gyerek akadályozna mindenben. Nem tudom elképzelni, hogy napi 24 órában egy baba körül forogjon az életem.

Anyu azt mondja, hogy, amint meglesz a baba másképp fogom gondolni, és meglátom, hogy milyen csodálatos dolog.

De mi van, ha nem? Ha megbánom?

Viszont a férjemet sem akarom elveszíteni, mert nagyon jó a házasságunk, és nagyon szeretjük egymást.


Szerintetek most mi a mákot csináljak???



2012. dec. 4. 13:28
 61/105 anonim ***** válasza:
70%

"A gyerekvállalási kedv a szerelem fokmérője. "

Talán ez az egyik legnagyobb baromság amit valaha is olvastam ezen az oldalon. Uramisten!

2012. dec. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/105 anonim ***** válasza:
42%
1-2 év haladékot kértél, a férjed elnéző volt, kaptál 10 évet (!!!!!!!!!!!!!!!!!!), úgy, h azt mondtad majd jövőre. Hát szerintem te hazug, aljas vagy, ráadásul elraboltál a férjed életéből 8 évet (10 év- 1-2 év haladék). Gusztustalan dolog szerintem. Remélem a férjed talál majd egy hozzá méltó nőt, te pedig öreg korodban magányosan, egyedül, gyerek nélkül fogsz élni.
2012. dec. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/105 anonim ***** válasza:
78%
nézd, én csak egy dolgot nem értek, hogy ha mindig is tudtad, hogy nem akarsz gyereket, miért hitegetted a férjed????? és nem az a gond, hogy nem akarsz, de te 2 év elteltével is tudtad, hogy nem akarsz, hitegetted, ő türelemmel várt, te meg most ott hagyod. Amire ő 10 éve vár, mert szeret, te nem adod meg neki és még el is hagyod. Korábban kellett volna. És nem azért írok ilyet, mert nem akarsz gyereket, hanem mert szerintem ez már gusztustalan, ne haragudj!
2012. dec. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/105 anonim ***** válasza:
80%

Nem olvastam végig az összes hozzászólást de...


Én sem igazán tudom ezt a gyerekvállalás dolgot hová tenni az életemben meg minden, de ha férjem ennyire szeretné, akkor boldogan állnák elébe, mert ami neki fontos az nekem is az. Ha látnám, hogy ettől milyen boldog akkor biztosan én is az lennék, hiszen ketten vagyunk egy egység.


Barátnőm is ultimátumot kapott ez ügyben, szült és most boldog, már kettő is van, imádja őket. Ez nem igaz, hogy aki nem akar gyereket az rossz anya lesz, mert sok olyan ember van aki meg akart és tessék, tök hülye az egészhez.


Aki olyanokat mond a gyerekének, hogy "bár ne szültelek volna meg" az egy megkeseredett ember, ami nem függ attól, hogy x évvel ezelőtt mit gondolt, lehet ettől még régen akarta a babát. Higgyétek el nincs összefüggés, az emberek változnak.


Személyes véleményem az, hogy évek múlva nagyon meg fogod bánni ha emiatt elhagyod a férjedet. Jobban megfogod bánni, mintha gyereket szülnél, ez biztos. Számodra jelenleg most csak két "rossz" megoldás létezik és teljesen biztos vagyok benne, hogyha elhagyod ezt a működőképes és boldog kapcsolatot az a rosszabbik.


Mondom ezt úgy, hogy közben nem áll messze a gondolkodás módom a Tiedtől. Feltétlenül gondold ezt át, mert örökre elszúrhatod az életed a válással. Egy gyerekről nem gondolnám, hogy elszúrja az életem, maximum kellemetlenséget okoz néha, de nem lehet letagadni, hogy ugyanannyi pozitívat is ad. Egy válás mit fog adni neked cserébe? Szabadságot? Oké. És azt majd mivel töltöd amikor nem lesz kivel utazni? Munkával? Mire költöd majd a megkeresett pénzed, kire, milyen utazásokra? Mész barátnőkkel, barátokkal? Oké. És ha hazajössz ki fogad majd az üres lakásban? Ők családod lesznek? Nem. Szüleid sem élnek örökké. Lesz másik pasid. Persze. Egy darabig biztos. De milyenek? Olyanok akiknek már volt családjuk, van gyerekük? Igen. Kicsi az esélyed, hogy megtalálod ugyanezt a boldogságot egy olyan férfi mellett aki nem akar gyereket.


Kaptál valamit az élettől, Te meg eldobod. Pedig hányan lennének most a helyedben. Becsüld meg az élet ajándékait, mert lehet nem lesz ennyire kegyes hozzád a sors. Benned sincsen alázat sajnos.


A tévhitekkel ellentétben pedig nem kell a gyereket non stop ajnározni. Ez csak egy hülye szokás. A gyerek az gyerek és mindenkinek meg van a maga helye a családban. Nem a gyerek a családfő. De ezt most nem fejtem ki, mert hosszú lenne.


Nem beszéllek rá semmire. A döntés a Tied, valóban nem kötelező gyereket szülni, sőt. De butaságok miatt ne pazarolj el értékes dolgokat, ezt gondold végig.

2012. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/105 anonim ***** válasza:
91%
kíváncsi vagyok, hogy mi lesz végül..
2012. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/105 anonim ***** válasza:
31%
Örülök,hogy sikerült megbeszélnetek,a kommentekre meg ne adj,főleg az olyanokra,akik jobban tudják,milyen vagy,mint te magad:)Azok a kommentelők magukat minősítik(és persze a szövegértési képességüket).
2012. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/105 anonim ***** válasza:
86%
Hát ezt elég gyorsan megbeszéltétek, nekem ez furcsa...
2012. dec. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/105 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező!


Én nem szidtalak, hanem együtt érzek, de szerintem most iszonyú idiótán beszélsz.

Neked nem a szüléssel volt kifogásod, hanem a gyerek ellen. Mint nekem, én sem akarok gyereket, de nekem más gyereke sem kell.


Az örökbefogadás pedig minden, csak nem önzetlenség. Akkora a sor a gyerekekért, hogy csak na, sokan sosem kapnak gyereket. Nem gyerektöbblet van, hanem örökbefogadó többlet. Azért látsz szülő nélküli gyermekeket, mert róluk nem mondanak le a szüleik és ezáltal őket nem lehet örökbefogadni.


Az pedig, hogy nem akarsz gyereket és adtál egy időhúzási pontot egy dolog, de ne állítsd már be önzetlen szent dolognak. Te sem vagy hülye, hogy ezt a mesét, amit magadnak írtál elhidd.

2012. dec. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/105 anonim ***** válasza:
86%
Szerinted ha azt nem tudtad elképzelni, h a SAJÁT gyereketek körül forogjon az életed, akkor mit fogsz kezdeni egy vadidegen örökbefogadott gyerekkel?? Nem költői kérdés, tényleg érdekel.
2012. dec. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/105 anonim ***** válasza:
61%
Kérdező, te aztán ritka gusztustalan ember vagy! Végigolvastam az egész sztorit, a kommentjeidből kiderül, hogy egy végtelenül önző, egoista, gerinctelen nő vagy. De ez a te problémád, csak elmondtam rólad a véleményem. A férjedet nagyon sajnálom, egy akaratnélküli bólogató jános, ez a te szerencséd. Csak tudod, ilyen esetben, pár évvel később elő szokott ám fordulni, hogy a férj elhagyja az asszonykát, egy olyan nő miatt, aki szül neki gyereket...mert a vágy megvan, csak most elnyomja magában, a te kedvedért. Te ne is szülj, nem vagy való anyának.
2012. dec. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!