Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon félek, de a férjemnek...

Nagyon félek, de a férjemnek már nem akarok nemet mondani. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

33 évesek vagyunk mindketten, 10 éve házasok. A férjem mindig is akart gyereket, de én nem éreztem magam készen az anyaságra. Kértem 1-2 év haladékot, hátha megjön a kedvem hozzá időközben.

Közben elelt 10 év, én dolgoztam, amit nagyon szeretek, tanultam, utaztunk is sokat, és a hobbimmal is foglalkoztam. A férjemnek mindig azt mondtam, hogy "majd jövőre lesz baba".

Most jött el az a pont, hogy nem akar tovább várni. Ultimátumot adott, hogy bármennyire is szeret engem, vagy gyerek, vagy válás. Ebben teljesen igaza van, hiszen 10 éve vár, és nem vagyunk már olyan fiatalok. De ugyanakkor még annyi tervem van, annyi mindent szeretnék csinálni. Úgy érzem, hogy a gyerek akadályozna mindenben. Nem tudom elképzelni, hogy napi 24 órában egy baba körül forogjon az életem.

Anyu azt mondja, hogy, amint meglesz a baba másképp fogom gondolni, és meglátom, hogy milyen csodálatos dolog.

De mi van, ha nem? Ha megbánom?

Viszont a férjemet sem akarom elveszíteni, mert nagyon jó a házasságunk, és nagyon szeretjük egymást.


Szerintetek most mi a mákot csináljak???



2012. dec. 4. 13:28
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/105 A kérdező kommentje:

Kedves #19 és #22

Elég sokat mérlegeltem eddig is. Azért írtam ki ezt a kérdést, hogy megerősítsen engem a döntésemben.

Hamarosan hazajön a férjem, és leülök vele. Visszadobom az ultimátumot; vagy velem marad így, vagy elengedem. De nem fogok szülni csak az ő kedvéért. Meglátjuk mit mond...

2012. dec. 4. 14:13
 22/105 anonim ***** válasza:
100%
A 22-essel egyébként teljesen egyetértek. Ha nem akarsz gyereket, ne vállalj, csak a gyerek szívná meg, utána meg rámenne a házasságod is. Bár a férjed elég vak, ha nem veszi észre, hogy mennyire máshogy gondolkodtok, de az azért csak feltűnne neki, hogy nyűgnek érzed hogy gyereketek van. Fiatalok vagytok, el lehet engedni egymást, nem dől össze a világ.
2012. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/105 anonim ***** válasza:
68%

27 éves vagyok, én sem akarok gyereket. Szóval megértelek, gyakorlatilag ugyanazok az indokaim, amit te is írtál.


Nincs ezzel semmi gond, de tényleg tisztázni kell a férjeddel ŐSZINTÉN. Mondd meg neki, hogy nem is akarsz gyereket, mert, ha neki ez fontos, akkor ne várjon tovább rád, mert azt sosem fogja megbocsátani.


Én úgy érzem, hogy te már döntöttél, most ő jön: a házasság a fontosabb neki, vagy egy gyerek?

2012. dec. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/105 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad gyereket vállalnod,az tiszta sor.Én hiába mondom,hogy a legnagyobb boldogság a világon,ha te nem így érzed,nem vagyunk egyformák,és ez így van jól.Viszont kár volt szegényt évekig hitegetni,hogy majd jövőre.Egy világ fog benne összeomlani,de elkerülhetetlen a válás.Idővel majd talpra áll,és családot alapít.
2012. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/105 anonim ***** válasza:
100%
Oké, adj neki ultimátumot. DE hagyj neki időt, és ha úgy dönt veled marad, akkor mérlegelj, ne légy önző! Ha látod, hogy szenved a gyerekhiánytól, akkor engedd el, küld el. Mert ugyanaz a helyzet mintha te szülnél neki az kedvéért. Ő is azért marad veled mert szeret, inkább lemond a babáról. De később visszaüthet, illetve boldogtalan lesz. Csak azért nem mondom, hogy szülj a kedvéért, mert akkor három ember lenne boldogtalan. De annak az egynek sem kell, csak azért mert szeret. Gondolkodj el rajta.
2012. dec. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/105 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Aranyosak vagytok mind, hogy segítetek.
2012. dec. 4. 14:17
 27/105 anonim ***** válasza:
91%

1. Mik azok a dolgok, amik szerinted nem férnek bele a mostani életedből a gyermekes életvitelbe?

2. Szeretném előrebocsátani, hogy egyáltalán nem bántani akarlak a következő kérdéssel, inkább segíteni. Gyerektől függetlenül érdemes lenne elgondolkodni egy dolgon. Te valóban szereted a férjed, a férjed valóban szeret téged, ha van olyan dolog, ami miatt hajlandók lennétek inkább külön menni? (Nem azt akarom ezzel mondani, hogy akkor semmi értelme nincs az egésznek, és váljatok el azonnal, és eddig miért nem váltatok el, hanem épp ellenkezőleg, üljetek le egy nagy tisztázó beszélgetésre, amikor a férjed elmondhatja, hogy neki a gyerek fontosabb-e vagy te - és mit tenne, ha mondjuk bármi miatt nem tudnál szülni - és te elmondhatod, hogy neked az életviteled a fontosabb, vagy a férjed. Szerintem ezen feltétlenül el kellene gondolkodnotok - azt írod, szeretitek egymást. Ha szeretitek, akkor mégis van valami, amit - bár mindkettőtöknek más, de van - jobban szerettek, mint egymást? (Még egyszer mondom, nem bántani akarlak, hanem segíteni!!!)

2012. dec. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/105 anonim ***** válasza:
63%

Nem voltál eddig korrekt a férjeddel. Tudtad mindig is hogy nem akarsz és eddig csak vetítettél neki.

Ha inkább elválsz a szeretet férfitől minthogy szülj neki gyereket akkor eddig nem is szeretted.

Én már az elválás gondolatától is rosszul vagyok.

Elég gáz, mert általában amit te csinálsz azt a férfiak szokták.

2012. dec. 4. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/105 anonim ***** válasza:
100%
Adj neki ultimátumot oké. DE légy okos, ne legyél önző. Ha veled marad, mert szeret, de szenved a gyerekhiánytól engedd el önként. Ez olyan lesz számára mintha te szülnél a kedvéért, gondolj így bele. Csak akkor három ember szenvedné meg, most egy fogja, bár előbb-utóbb kijönne a kapcsolatotokon is. Akkor nem 10, hanem 20 évet vesztegetnétek el.
2012. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/105 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem ha már 10 éven át hitegetted a férjed, akkor Neked nincs jogod ultimátumot adni Neki. Egyet tehetsz, elengeded, hiszen tisztában vagy vele, hogy Ő gyereket szeretne. Ez a házasság úgyis halálra van ítélve, felesleges még több időt elvenni a férjedtől,hagyd hogy családot alapíthasson mással.
2012. dec. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!